Her yerde çok sessiz, utangaç, sosyal fobili biriyim

Arkadaşlar son 4 yıldır başımın belası oldu gerçekten artık hayattan soğudum diyebilirim. Her gittiğim (mecburi) yerde sessiz, utangaç, sosyal fobili biri olmaktan bıktım. Ne yapabilirim arkadaşlar? Zaten her gittiğim yerde diyorlar neden sessizsin diye soruyorlar bende öyle kalıyorum, bilmiyorum diye geçiyorum.

Bence çok kasmaman gerekiyor. Mentalite ile alakalı kendine iyi bakıp özgüvenini arttırırsan. Gerçekten hayatın çok güzel olucak :D
Not: Spora başlamanı öneririm veya herhangi bir sosyal aktivite.

Yaşınız kaç? Buna göre ciddiliği değişir.

Konuşma bozukluluğun var mı hızlı konuşma ya da arada kekeleme falan herhangi bir şey çünkü bende hızlı konuşma vardı ortamlarda sessiz kalıyordum kitap okuyarak düzelttim biraz hala oluyor gene bir de çok zayıftım 59 kiloydum spora başladım kitap okudum şu an 77 kiloyum ve fiziğimi çok kişi beğeniyor öz güvenim arttı yani sanada tavsiye ederim sporu konuşma bozukluğun olmasa bile kitap okumanıda tavsiye ederim.

Her ortamda konuşacak birşeyiniz olursa sessizliğe gerek kalmaz. Ben arkadaşlarım onları kırması gereken şeyler söylesem bile mizacımdan dolayı hoş karşılanıyor. Önemli olan neyi nasıl söyleyeceğinizi, neyi nerede konuşacağınızı bilmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı