Çok Uzun Süre Rüya Görmek

Bende bir kere uzun rüya görmüştüm. Ancak o kadar uzun süre değil, 1 buçuk senelik rüya görmüştüm ancak bu uyanınca gerçeğe etki etmiyor. Yani hayatına tekrar devam ediyorsun hiçbir şey olmamış gibi. Dünyadan sogudugumda o rüyayı hatırlayıp oradaki yaşama geri dönmek istiyorum. Orada 1 sene uyanınca 7-8 saat uyumuş olduğunu fark etmek psikolojik olarak etki ediyor zaten ancak ben rüyada olduğumu anlamamak daha fazla rahatsız ediyor onca zaman boyunca kardeşimin annemin abimin olduğunu rüyada unutup her şeye normal gibi devam ettim ancak rüyada gerçek gibi kendimi hissettiriyor. Gerçek ile rüya arasında bir fark olmamıştı. O rüyada isekai anime gibiydi ancak uydurma ya da saçmalık yoktu. Eski zamanda roma gibi eski zamanlarda yaşıyordum. Çoğunlukla rüyanın %95'ini unuttum ancak %5 orandaki hatırladıklarım sırf kral eylensin diye arenada savaşan biriydim. Oradaki herkes canlıydı. Onlarca insan öldürdüm, hiç pişmanlık duymadım. Sanki oradaki herkes senin dediğin gibi paralel evrende bir canlı gibiydi ama sanki benim yeni anılarım olmuştu. Yani soğuk kanlı şekilde insan öldürmek bana göre değildi. Herkes canlıydı, rüyada olduğum aklıma gelmedi. Ona rağmen öldürdüm, kimsem yoktu ama en azından köle muamelesi gören kişiler arasında değildim. Kazandığım için ancak fakir gibi bir hayattı etraf turuncumsuydu. Yani öyle görünüyordu gerçek dünyada hava beyaz yani oradaki hava gibi değil, gözüm orada az turuncumsu görüyordu. Mars'ta gibiydi. Yani bir de orada küçük tek odası olan turuncu taştan tek kat evim vardı. Orada uyuyordum. Uyku ihtiyacı vardı resmen. Garipti ancak rüyanın son bulması senin dediğin gibi beni çok şaşırttı. Sen öldükten sonra uyandım dedin. Bende her şey normaldi. Yine uyandım, sonra arenaya gidip savaşa girmiştim. Kral her zamanki gibi üstte yanında birkaç kişiyle oturuyordu. Bizi izliyordu ancak bu sefer savaşta sol kolumu kaybettim. Yere çöktüm, acı vericiydi ve sonra uyandım. Sonra düşündüğüm şey sanırım kafamı kesmişti, öldürdü beni. İhtimalini düşündüm ancak şu an anlattıklarım arasından çok fazla unuttuğum anı var ancak uyandığımda sol kolumun üstüne yatmıştım, uyuşmuş 😂 Neyse, sonra bir an mutlu oldum kolumu yerinde görünce ve ailemi hatırladım. Mutfağa gittim, annemi gördüm, şaşkınlık içinde sonra bu rüyadan sonra çok değiştim. 2 olasılık var. Bu ölümüm ancak şu an söylemedim anılarda var. Mesela uyuşmuyor. Benim arenada ölduğum ile bu olasılıkla orada kolumu kaybettikten sonra ölmedim çünkü biz kız vardı, onu az da olsa hatırlıyorum. Sanırım ona aşık olmuştum ancak bu kadar onun yüzünü dahi hatırlamıyorum ama nedense aklımda kalmıştı. O kız aşkı düşündüğümde o rüyada o kız aklıma giriyordu. Sanki bir şey eksik gibiydi ve bu kadar dahası arenanın azıcık dizaynı hatırlıyorum. Bir de evimi giydiklerim deri gibi şeyleri bir de orası bir şehir ülke gibi bir yerdi. Herkes eski çağda çamur taş evlerdelerdi. Taş turuncu taş evler ve pencereler vardı. Cam yoktu ama çitli gibiydi. Taş evle birleşik çizgili küçük çizgi çizgi pencereydi. Boş değildi yani. Hatırladığım en uzun şey arena, onun dışında evler en yüksek 3 katlı falandı. Bu kadar.

Arkadaşlar sıkıntı şurada; ben rüyamda doğup, büyüyüp, aile kurup, yaşlanıp, ölüyorum. Gerçek hayatta sadece bir kaç saniye bile olsa benim algıladığım zaman bir ömür boyu oluyor.

@acv arkadaşım rüyadan uyanmak için yüksekten atla veya kendini tokatla gibi öneriler vermişsin fakat orada normal rüyalar gibi acıyı hissedince uyanmıyorum, acıyı hissediyorum. Ve rüya olduğunu bile anlamıyorum. Şuan da bile rüyada olup olmadığımı bilmiyorum. Düşünsenize bir uyanıyorsunuz 70 yıllık hayatınız sadece rüyaymış. Sizi seven, sizin sevdiğiniz insanlar sadece bir hayal ürünüymüş. Arkadaşlar ben 4 kere öldüm diyebilirim. Ve o hayatlarda bana olan her şey en az burası kadar gerçek. Uyanınca "Noluyor lan?" gibi bir tepkiyle uyanıyorum ve burayı hatırlamam bazen günler hatta haftalar bile sürebiliyor. Bu yüzden görmek istemiyorum. Hani bazı filmler vardır ya. Sonsuza kadar bir döngüde tıkalı kalır baş kahraman. Ben de ona benzer bir döngüde tıkalı kaldım. 4 kere yaşadım, 4 kere öldüm. Her aldığım darbeyi hissettim. Sanki rüya değil de paralel evrenlerdeki hayatlarımı ziyaret ediyorum(?)

Filmi daha önce izledim fakat yaşadığım soruna bir çözüm bulamadım ya da bir cevap.
Eski bir konu fakat aynı şey bende de var, çözüm buldun mu dostum?

Geri
Yukarı