Çok yalnızım ve korkuyorum

Yalnızlığı bende seviyordum, son zamanlarda bana da tak etti artık. En son ailem dışında sadece 4 ay önce ayrıldığım kız arkadaşımla geçtim iletişime. Nereye bu yalnızlık? Hiç kimseyle arkadaşlık seviyesine gelemiyorum, sınıfta konuştuğum adam sınıfta kalıyor. WhatsApp bile bomboş, sadece işi düşünce yazanlar işte.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar merhaba ben lise öğrencisiyim etrafımdaki insanlarımı suçlasam. Kendimimi bilmiyorum. Okulda ki insanları anlamıyorum psikolojik zorbalık görüyordum orta okuldan beri o zamanlardan beri tranvam var 11. sınıfım ve çok yalnız hisedden birisiyim yanlızlıktan korkuyorum şu an üniversite için strest yapıyorum ve istediğim hayatı yaşamıyorum yaşamanın o zaman anlamı var nedir? Bilmiyorum kendimi amaçsız nefes alan bir varlıktan başka bir şey görmüyorum. Ailem beni anlamıyor kendi kafamın içinden yardım isterken. Onlar benim nefes almamı yeterli görüyor aslında bende sevebileceğim bir şeyler olsun istiyorum ama ailem beni anlamak istemiyor 1 aydır depresyondayım böyle hiçbir şeye tadım yok dediğim gibi çok yalnızım bana iltifat göstermenizi istemiyorum sadece beni anlamanızı istiyorum.
Normal bir asosyalsin, çok ciddi bir sorun yok.

Prozac isteyin doktorunuzdan gençler üzüleceğiniz bişey kalmayacak.
Başka bir ilaç verecektir muhtemelen.

Arkadaşlar merhaba ben lise öğrencisiyim etrafımdaki insanlarımı suçlasam. Kendimimi bilmiyorum.
Bende zorbalık görmüştüm ilk okuldayken. Üstelik 2 kez farklı şehirlerde ve farklı sınıflarda sınıfın en güçlüsü olmama rağmen. 😁
Güçlü olmamın sebebi azimle spor yapmamdı. Yoksa akranlarımdan hormonal falan olarak, vücut büyüklüğü olarak daha büyümüş olduğum için değil. Yazışabiliriz istersen, derdini falan anlatırsın.

Dostum az çok benzer durumları yaşadık/yaşıyoruz. Çevrenin iyi ya da kötü olması senin için bir engel değil, bu durumu lehine çevirebilirsin. Bu nasıl olur? Kendini her alanda geliştirmeye çalış, özdisiplin kazan. Spor yapıp kendini diri hale getir, örneğin yüzme veya Fitness'a başlayabilirsin. Kitap oku, sosyal aktiviten yoksa sevdiğin arkadaşlarınla planlar yap. Birkaç kursa başla, yeni çevre edin. Üniversiteye hazırlanırken çalışmaya iştahlı ve ne yaptığını bilen çevre oluştur.

Hocam siz de hiç cevap yazmıyorsunuz ama🙁

Sizi dinlemek beni iyi ediyor hocam özür dilerim..

Bende zorbalık görmüştüm ilk okuldayken. Üstelik 2 kez farklı şehirlerde ve farklı sınıflarda sınıfın en güçlüsü olmama rağmen. 😁
Güçlü olmamın sebebi azimle spor yapmamdı. Yoksa akranlarımdan hormonal falan olarak, vücut büyüklüğü olarak daha büyümüş olduğum için değil. Yazışabiliriz istersen, derdini falan anlatırsın.

Hocam beni çok iyi anlayan insanlar hep uzakta mesela şehir dışında bir arkadaşım var ara sıra tatile gidiyoruz onlara arkadaşım çok iyi birisi o da aynı benim gibi ama okuldaki insanlar tam tersi yaptığım mizajı hareketleri çok ters buluyolar benimle dalga geçmek için fırsat kolluyolar ama neden?.

Bazen okulda sosyalleşmeyi istiyorum ama bu daha fazla yalnız hissetmeme neden oluyor dostlarım.

Zorbalık görüyorsanız manevi tazminat davası açabilirsiniz aslında veya ceza davası açın 18 yaşından küçükseniz veliniz açsın öyle korkarlar ki.

Zorbalık görüyorsanız manevi tazminat davası açabilirsiniz aslında veya ceza davası açın 18 yaşından küçükseniz veliniz açsın öyle korkarlar ki.

Akran zorbalığı çok farklı bir şey siz ne yaparsanız yapın durduramazsınız bir topluluğu durdurmak çok zor bir şey aslında.

Türkiyenin en talihsiz gençleri 1995 ve sonrası doğanlardır. Net olarak kötü zamana denk geldiniz. Bende bir nevi şayet 2000 kadar hiç dert tasa yoktu.

Akran zorbalığı çok farklı bir şey siz ne yaparsanız yapın durduramazsınız bir topluluğu durdurmak çok zor bir şey aslında.
Hahahaha mahkemede işler öyle yürümüyor durmayınca hapse gidiyorsun orda da sana zorbalık yapıyorlar gerçek hayatta işler böyle değil lise bitince anlarsınız herkes birbirini şikayet ediyor.

Geri
Yukarı