Çok yalnızım ve korkuyorum

rolexr

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben lise öğrencisiyim etrafımdaki insanlarımı suçlasam. Kendimimi bilmiyorum. Okulda ki insanları anlamıyorum psikolojik zorbalık görüyordum orta okuldan beri o zamanlardan beri tranvam var 11. sınıfım ve çok yalnız hisedden birisiyim yanlızlıktan korkuyorum şu an üniversite için strest yapıyorum ve istediğim hayatı yaşamıyorum yaşamanın o zaman anlamı var nedir? Bilmiyorum kendimi amaçsız nefes alan bir varlıktan başka bir şey görmüyorum. Ailem beni anlamıyor kendi kafamın içinden yardım isterken. Onlar benim nefes almamı yeterli görüyor aslında bende sevebileceğim bir şeyler olsun istiyorum ama ailem beni anlamak istemiyor 1 aydır depresyondayım böyle hiçbir şeye tadım yok dediğim gibi çok yalnızım bana iltifat göstermenizi istemiyorum sadece beni anlamanızı istiyorum.

Türkiye'de her 10 gençten 11'inin yaşadığı bir sorun, daha uzun bir yolun var. İnsan her bir basamak yükselişinde arkasına bakıp "ben bunları mı dert etmişim" diyor. Üniversitem bitmek üzere veya İngilizce öğretmeni ya da mütercim tercüman veya belki de bambaşka bir alanda meslek hayatıma geçmek üzereyim, hep benzer kaygılar. Ne oldu? Ne olacak? Engeller nasıl aşılacak? Gücüm yetecek mi? Vs.

Arkadaşlar merhaba ben lise öğrencisiyim etrafımdaki insanlarımı suçlasam. Kendimimi bilmiyorum. Okulda ki insanları anlamıyorum psikolojik zorbalık görüyordum orta okuldan beri o zamanlardan beri tranvam var 11. sınıfım ve çok yalnız hisedden birisiyim yanlızlıktan korkuyorum şu an üniversite için strest yapıyorum ve istediğim hayatı yaşamıyorum yaşamanın o zaman anlamı var nedir? Bilmiyorum kendimi amaçsız nefes alan bir varlıktan başka bir şey görmüyorum. Ailem beni anlamıyor kendi kafamın içinden yardım isterken. Onlar benim nefes almamı yeterli görüyor aslında bende sevebileceğim bir şeyler olsun istiyorum ama ailem beni anlamak istemiyor 1 aydır depresyondayım böyle hiçbir şeye tadım yok dediğim gibi çok yalnızım bana iltifat göstermenizi istemiyorum sadece beni anlamanızı istiyorum.

Konuşmaya çalış denemediğin şeyleri dene iyi gelecektir.

Ek olarak bu saydıklarımın yanında yapmak istediğin ama bazen gücünün yetmediği tonlarca şey, yapabildiklerinle mutlu olmayı öğrenmen gerekiyor bu yüzden ve kendi potansiyelinin farkında olmalısın.

Kanka hayatta hiçbir şey gerçekten umurunda dahi olmasın yarınımız var mı yok mu bilmiyoruz o yüzden hiçbir sebepten dolayı psikolojini bozma zorbalık mı gördün Allah'a havale et umursama bak ben 6 şubat günü Malatya da depreme yakalandım çok şükür canım sağ ama yakınlarımdan kaybettiklerim oldu evimiz yıkıldı sadece 5 saniyede her şey bitebiliyor bu dünyada bazı şeylere hiç takılmamak gerekiyor sende elinden geldiği kadar kafana takmamaya çalış canını sıkma üniversite kaygım var diyorsun mesela olabilir çok normal bir şey tek kaygın bu olsun yeter ki canın sağ olsun sevdiklerin yanında olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı