Çok yavaş sistemde SSD faydalı olur mu?

Sistemin tüm parçalarını yazarmısınız?
1601855992243.png

1601856008154.png

SSD, bilgisayar açılış ve oyunların ekran yükleme sürelerini kısaltır. Ayrıca hızlı dosya yazdırmanıza yarar. Bazı arkadaşlar görüyorum ki, SSD'yi işlemci falan sanıyor. Sizin söylediğiniz şikayetler işlemciden veya başka bir şeyden kaynaklı. SSD almanız sorunu çözmez.

Bir klasör açtığımda bile uzun sürüyor, aynı şekilde Discord'da da işe yarayabileceğini düşündüm veya Google'ın acılması sayfaların kasmasının düzelmesi gibi. Ayrıca sistemide sıfırladığım için pek bir sorun yaşamış olmayacağım.

SSD almanız bu sistemde çok faydalı olmayacaktır, onun yerine eğer boş soketiniz varsa ve anakartınız destekliyorsa bir adet diğer raminizle uyumlu 4GB eklerseniz sistemi rahatlatırsınız.
Ram ile ilgili detayları (Mhz, marka, CL değeri) paylaşırsanız önerebiliriz.
Bütçe sıkıntınız varsa 2. el temin edersiniz.

SSD almanız bu sistemde çok faydalı olmayacaktır, onun yerine eğer boş soketiniz varsa ve anakartınız destekliyorsa bir adet diğer raminizle uyumlu 4 GB eklerseniz sistemi rahatlatırsınız.
RAM ile ilgili detayları (MHz, marka, CL değeri) paylaşırsanız önerebiliriz.
Bütçe sıkıntınız varsa 2. el temin edersiniz.

Elimde 4 GB ve 2 GB laptop RAM'i mevcut fakat uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Sistemi açıp kontrol etmem yeterli olur mu? Ayrıca zaten SSD boşta, ha şimdi kullandım ha sonra. Her türlü işime yarayacağını düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.
Normal olarak şu anki laptopun okuma/yazma hızı bu şekilde:
1601856395906.png

Elimde 4 GB ve 2 GB laptop RAM'i mevcut fakat uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Sistemi açıp kontrol etmem yeterli olur mu? Ayrıca zaten SSD boşta, ha şimdi kullandım ha sonra. Her türlü işime yarayacağını düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 691038

Bu nasıl bir okuma veya yazma hızıdır. Laptop 24 saatte anca açılıyordur sanıyorum. SSD şart, işlemci ve RAM'e abartı yük bindirmediğin sürece etkisini fazlasıyla görürsün.

SSD, bilgisayar açılış ve oyunların ekran yükleme sürelerini kısaltır. Ayrıca hızlı dosya yazdırmanıza yarar. Bazı arkadaşlar görüyorum, SDD'yi işlemci falan sanıyor. Sizin söylediğiniz şikayetler işlemciden veya başka bir şeyden kaynaklı. SSD almanız sorunu çözmez.
tam ben yazacaktım, sizi gördüm

Eki Görüntüle 691038
4GB ve 2GB Rami eş zamanlı kullanmak sistemsel hatalara yol açabilir bize elinizdeki 4GB ramin marka mhz ve cl değerlerini vermezseniz yardımcı olamayız. Şuan kullandığım notebookdaki 4GB rami 50TL ye aldım 2 senedir kullanıyorum ve büyük performans farklı sağlıyor. Tabii uyumlu ram takarsanız.

Şimdi SSD ile programları vb şeyleri çok daha hızlı açabilirsin fakat donma olayları işlemciden kaynaklı olabilir. Para biriktirip işlemci ve SSD alınması en doğrusu, artık SSD olmayan bir bilgisayar alınmaz.

Geri
Yukarı