Çok yer kaplamadan dosya RAR'dan nasıl çıkarılır?

Aextan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar mesela benim diskimde 70 GB var. 40 GB'lik bir şey indireceğim fakat RAR olarak. Geriye 30GB kalıyor ve RAR'dan çıkaramıyorum. Bunu önlemek için bir yöntem var mı? Mesela dosyayı çıkartırken aynı anda RAR'daki çıkarılan dosyalar otomatik olarak silinsin falan diye?

Arkadaşlar mesela benim diskimde 70 GB var. 40 GB'lik bir şey indireceğim fakat RAR olarak. Geriye 30GB kalıyor ve RAR'dan çıkaramıyorum. Bunu önlemek için bir yöntem var mı? Mesela dosyayı çıkartırken aynı anda RAR'daki çıkarılan dosyalar otomatik olarak silinsin falan diye?
Hayır, sıkıştırılmış sistem HDD/SSD'den okunur, RAM'e açılır, oradan okunur, HDD/SSD'ye yazılır. Bu işlem sırasında RAM'de sıkıştırılmış klasöre müdahele edilemez - sıkıştırma algoritmalarının çalışma prensiplerine aykırdır.

Hayır, sıkıştırılmış sistem HDD/SSD'den okunur, RAM'e açılır, oradan okunur, HDD/SSD'ye yazılır. Bu işlem sırasında RAM'de sıkıştırılmış klasöre müdahale edilemez - sıkıştırma algoritmalarının çalışma prensiplerine aykırdır.

Yani hiçbir yolu yok değil mi? Sadece benim verdiğim örnekle kısıtlı tuttunuz sanırım o yüzden sordum.

Çözüm olur mu bilmiyorum ?

Tüm dosyaları aynı anda çıkartmak yerine; Winrar ile açıp örn. 10 lık kısmını seçip. Onu çıkarın.
Sonra rar dosyasını açıp. Çıkarttığınız dosyaları rar içinden silin ve sonra bi 10 GB lık daha çıkartıp silin......

Çözüm olur mu bilmiyorum?

Tüm dosyaları aynı anda çıkartmak yerine; WinRAR ile açıp örneğin. 10'lık kısmını seçip. Onu çıkarın.
Sonra RAR dosyasını açıp. Çıkarttığınız dosyaları RAR içinden silin ve sonra bir 10 GB'lık daha çıkartıp silin...

Henüz denemedim hocam deneyeyim olursa çözüm olarak işaretlerim.

Geri
Yukarı