Çok Yıpranmış Hissetmek

NoName472

Hectopat
Yer
Türkiye
Selamlar, öncelikle bu sorunum 1 aydır devam ediyor. Bu sorunum özellikle ders çalışırken açığa çıkıyor.

Sınavlardan önce gayet istekli bir şekilde ve kolay kolay sıkılmadan ders çalışabiliyordum. Artık çok çabuk sıkılıyorum, çalışırken tam konsantre olamıyorum vs. Aslında çok kolay bırakabilirim, ama içinden bir his sanki bunu yapmaya zorunluymuşum gibi beni itiyor. Yapmadığımda vicdan azabı çekiyorum.

Bunun dışında çok yorulmuş/yıpranmış hissediyorum. Kafamı bir şekilde dağıtmam gerekiyor ama nasıl yapabilirim bilmiyorum. Psikolojik destek almayı düşünmedim değil ama şu an o çözümü en sona -mümkünse- bırakmak istiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Artık bu sıkıntı halletmek istiyorum çünkü yavaştan derslerden de geri kalacağım gibi geliyor bu gidişle.

Selamlar, öncelikle bu sorunum 1 aydır devam ediyor. bu sorunum özellikle ders çalışırken açığa çıkıyor.

Sınavlardan önce gayet istekli bir şekilde ve kolay kolay sıkılmadan ders çalışabiliyordum. Artık çok çabuk sıkılıyorum, çalışırken tam konsantre olamıyorum vs. aslında çok kolay bırakabilirim, ama içinden bir his sanki bunu yapmaya zorunluymuşum gibi beni itiyor. Yapmadığımda vicdan azabı çekiyorum.

Bunun dışında çok yorulmuş/yıpranmış hissediyorum. Kafamı bir şekilde dağıtmam gerekiyor ama nasıl yapabilirim bilmiyorum. Psikolojik destek almayı düşünmedim değil ama şu an o çözümü en sona -mümkünse- bırakmak istiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Artık bu sıkıntı halletmek istiyorum çünkü yavaştan derslerden de geri kalacağım gibi geliyor bu gidişle.

Ben kafamı dağıtmak için PC'ye gömülüyorum öyle yapınca da "bağımlı" damgası yiyorum.

Ben kafamı dağıtmak için PC'ye gömülüyorum öyle yapınca da "bağımlı" damgası yiyorum.
Hocam sırf bu yüzden bile okulda bile damga yedim. Bence PC bağımlılığı o kadar abartılıcak durum değil. Sigara, alkol bağımlılığından daha iyidir. Okuldaki olayımda şöyle. Lise 3'te hoca bağımlılık konusunu anlatıyordu dersi tam hatırlamıyorum. Hoca PC'de buna giriyor dedi. Ben de arka sıradan hocam o bağımlılık değil dedim bütün sınıf bana baktı.😃Sonra hoca dedi nasıl değil diye. Ben de dedim hocam insanlar günlük stresini atmak için oynuyor dedim. Bazı arkadaşlarımda bana katıldı. Hoca'da takmadı beni tamam diye geçiştirdi. Ben de dedim o zaman sizin kullandığınız İnstagram'da saçma. Hocanın sabrını taşırdım, kadın dersten attı pişman değilim.😃

Geri
Yukarı