Çoklu Bluetooth aygıtı kullanınca fare takılıyor

lukianos

Hectopat
Katılım
7 Mayıs 2017
Mesajlar
102
Merhaba, bilgisayarımda Bluetooth fare ve Bluetooth kulaklığı aynı anda kullandığımda farede ciddi bir lag oluyor. Aynı zamanda internette de ciddi yavaşlamlar oluyor (bunun nedenini ve çözümü olmadığını biliyorum). Ben Bluetooth faremi bir USB adaptörü yardımıyla Wireless fareye çevirebilir miyim, çevirebilirsem nasıl? Veya bir Bluetooth adaptörü alsam fareyi ve kulaklığı buna bağlasam sizce bir iyileşme olur mu? Halihazırda bilgisayarımdaki blueotooth sürümü güncel. Farklı çözümlere de açığım. Teşekkürler.
 
KS
L

lukianos

Hectopat
Katılım
7 Mayıs 2017
Mesajlar
102
Pc nin dahili bluetooth adaptörü ile ilgili bir sorun gibi duruyor. Fakat sinyal çakışmasıda olabilir. 2.4ghz bandında bağlanıyor çoğu cihaz.
Wifi çakışması ile ilgili çünkü wifiyi kapatınca lag gidiyor açınca geri geliyor. Bluetooth aygıtları bağlıyken hız testi yaptım ciddi fark var.
 
KS
L

lukianos

Hectopat
Katılım
7 Mayıs 2017
Mesajlar
102
Şöyle yapabilirsin 5ghz bandında çalışabilen modem alabilirsin bütçen varsa. Böylece wifi yi 5ghz ağına bağlayıp sorunu çözersin.
Valla modemi yeni değiştirmiştim zaten onun yerine 20₺'ye odaya ethernet kablosu çekecem :) daha uygun. Cidden bu çağda buna çözüm bulunamaması çok üzücü
 
Yukarı