Color banding sorunu

Gürkan Arslan

Centipat
Color banding ile ilgili bir çözüm bulamadım internette. Bu donanımsal bir sorun mu yoksa yazılım ya da herhangi bir ayarla çözebileceğim bir şey mi? Eğer donanımsalsa bu sebeple ürün ayıplı sayılıp iade edilebilir mi? Ürün alalı çok olmadı 10 Kasım'da aldım.

1606919630543.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İzlediğiniz içerikte sıkıntı olması muhtemel. Başka resim/videolar da açın derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer yine sorun olursa ekran kartı yazılımından digital vibrance/renk doygunluğunu arttırdıysanız geri alın.

Nvidia için standart ayarlarda olsun, AMD için de %150 makuldur.

İzlediğiniz içerikte sıkıntı olması muhtemel. Başka resim/videolar da açın derim.

Eğer yine sorun olursa ekran kartı yazılımından digital vibrance/renk doygunluğunu arttırdıysanız geri alın.

NVIDIA için standart ayarlarda olsun, AMD için de %150 makuldur.

Genel olarak Netflix ya da YouTube'dan izlediğim videolarda karşılaştığım bir durum doygunluğu %150 yaptım ama değişen bir şey yok yine de teşekkür ederim.

@Gürkan Arslan ekran kartı yazılımında "Piksel biçimi" ve "renk derinliği" ayarı ne durumda?

Renk derinliği monitörünüzünki ile aynı olmalı, piksel biçimi de 4:4:4 FullRGB olmalı.

Bende de vardı sorun monitör otomatik ayarları değiştirmiş gama, sıcaklık vesaire onları normale aldım şu an color banding sorunu yok. Eğer sorun varsa yetkili kişiler ile konuşabilirsiniz.

Garantiye yolladim. Monitor ayarlarini resetledim fakat onlarla alakasi yok benimkinde bayağı kurcaladim gene de duzelmedi ekran kartini yolladim garantiyr bu arada ondan kaynaklandigini dusunuyorum eski kartta yoktu

Geri
Yukarı