Colorful A320M-K Pro V14 anakart kaç mhz destekliyor?

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
RAM
Kingston 2x8 CL16 3200MHz veya 3600MHz
İşlemci
AMD Ryzen3 3100
Selamlar. Bu anakarta sahibim. 3200MHz ram aldım. 3600MHz ile arasında 100TL fark var. Sorum ise bu anakart 2666MHz destekliyor gözüküyor. Ne yapmam lazım?

Kendi sayfasında en fazla 32 GB 2666MHz destekliyor diye belirtilmiş ama O.C ile üstüne çıkılabilir mi bilmiyorum.
Evet dediğiniz gibi. Bir tane video buldum şöyle bir ekrana girdi sanırsam üstü var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-04-22-01-19-45-355_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2023-04-22-01-19-45-355_com.google.android.youtube.jpg
    174,4 KB · Görüntüleme: 38
Evet dediğiniz gibi. Bir tane video buldum şöyle bir ekrana girdi sanırsam üstü var.

O.C ile en fazla 3200MHz gören bir kart kendisi aldığınız RAM 3200 MHz ile XMP/D.O.C.P açıp veya bu ekran görüntüsündeki kısımdan kendiniz 3200MHz'e alıp tam gücünde çalıştırabilirsiniz. RAM'ı taktıktan sonra anakart üzerinden bu dediklerimi yapmazsanız RAM en fazla 2666 MHz de çalışacaktır.

Bu arada BIOS eski ve kalitesiz gözüküyor bu anakartın iyi bir kart olduğunu sanmıyorum 😄

O.C ile en fazla 3200MHz gören bir kart kendisi aldığınız RAM 3200 MHz ile XMP/D.O.C.P açıp veya bu ekran görüntüsündeki kısımdan kendiniz 3200MHz'e alıp tam gücünde çalıştırabilirsiniz. RAM'ı taktıktan sonra anakart üzerinden bu dediklerimi yapmazsanız RAM en fazla 2666 MHz de çalışacaktır.

Bu arada BIOS eski ve kalitesiz gözüküyor bu anakartın iyi bir kart olduğunu sanmıyorum 😄
İyi bari en azından kullanabileceğim. Ve dediğiniz gibi iyi bir kart değil. Olayı anlatıyorum size.

Anakart işi garip oldu. Gigabyte B450M S2H vardı normal de. Sisteme görüntü gelmiyordu her şeyi denedim ve sonuç alamadım. Bilgisayarcıya götürdüm ve "ram slotunda" arıza olduğunu yeni anakart almak gerektiğini söyledi. Bende idaretenlik Asus A320 aldım. Kasayı temizledikten sonra (sadece toz alma hiç bir parça çıkarmadım) yine aynı sorunu yaşadım. Bu sefer de anakartı garantiye gönderdim. Ellerinde olmadığı için bu lanet anakartı gönderdiler. Şimdi elimde B450M S2H var. Güvendiğim bir bilgisayarcıya test ettireceğim. Sorunu yoksa B450M kullaınırım. Sorun varsa COLORFUL'a mecburum. Değiştirmem de biraz zor gözüküyor çünkü şuan da B450'ler neredeyse 2K olmuş. Daha yeni ram aldım yani.

RAM O.C ayarına girdim ve böyle arkadaşlar bilginiz olsun.

IMG_20230423_032912.jpg

Son düzenleme:
İyi bari en azından kullanabileceğim. Ve dediğiniz gibi iyi bir kart değil. Olayı anlatıyorum size.

Anakart işi garip oldu. Gigabyte B450M S2H vardı normal de. Sisteme görüntü gelmiyordu her şeyi denedim ve sonuç alamadım. Bilgisayarcıya götürdüm ve "RAM slotunda" arıza olduğunu yeni anakart almak gerektiğini söyledi. Bende idareten ASUS A320 aldım. Kasayı temizledikten sonra (sadece toz alma hiçbir parça çıkarmadım) yine aynı sorunu yaşadım. Bu sefer de anakartı garantiye gönderdim. Ellerinde olmadığı için bu lanet anakartı gönderdiler. Şimdi elimde B450M S2H var. Güvendiğim bir bilgisayarcıya test ettireceğim. Sorunu yoksa B450M kullaınırım. Sorun varsa Colorful'a mecburum. Değiştirmem de biraz zor gözüküyor çünkü şu an da B450'ler neredeyse 2K olmuş. Daha yeni RAM aldım yani.

RAM O.C ayarına girdim ve böyle arkadaşlar bilginiz olsun.

Eki Görüntüle 1751334

Senin para verdiğin kart ASUS değil mi? Sana Colorful gönderilmesi saçma dava açma hakkın bile var doğru anladıysam.

Senin para verdiğin kart ASUS değil mi? Sana Colorful gönderilmesi saçma dava açma hakkın bile var doğru anladıysam.

Garantiden dolayı değişim önerisi Colorful anakart alınır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı