Colorful marka 3060 Ti ekran kartı çok ısınıyor

Emre Budur

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Colorful'un 3060 Ti ekran kartını satın almıştım henüz 1 aylık falan ama aşırı derecede ısınıyor, elimi değdiremiyorum. İşlemci olarak AMD Ryzen 5 3500X kullanıyorum düşük oldugun ama yine de bu kadar sıkıntı etmemesini söyledi arkadaşlarım. İşlemciyi yükseltmek istiyorum 3600 civarına fakat bu ekran kartıyla devam edilir mi? Satıp ASUS 3 fanlı bir ekran kartı falan mı almam daha iyi olur ne yapmam lazım? Minecraft oynasam bile 1 saatlik aşırı ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizi değdirmemeniz gerekir zaten. Arka plaka ekran kartı çip sıcaklığından 10-20 derece daha yüksek olur. Kart sağlıklı bir şekilde 70 derecede çalışsa arka plaka 80-90 derece olur ki 70 derecede bile el değdiremezsiniz. Oyun içi sıcaklıklar kaça çıkıyor onu yazmanız lazım.

Ortalama kaç derecelerde? Boşta ve yük altındaki değerleri yazarsanız ona göre yorum yapabiliriz.

Ortalama kaç derecelerde? Boşta ve yük altındaki değerleri yazarsanız ona göre yorum yapabiliriz.
Boşta 55-60° ortalam bi oyunda rahat 80° ye çıkıyor yüksek grafikli bir oyunda 89° yi görüyorum.

Elinizi değdirmemeniz gerekir zaten. Arka plaka ekran kartı çip sıcaklığından 10-20 derece daha yüksek olur. Kart sağlıklı bir şekilde 70 derecede çalışsa arka plaka 80-90 derece olur ki 70 derecede bile el değdiremezsiniz. Oyun içi sıcaklıklar kaça çıkıyor onu yazmanız lazım

Elinizi değdirmemeniz gerekir zaten. Arka plaka ekran kartı çip sıcaklığından 10-20 derece daha yüksek olur. Kart sağlıklı bir şekilde 70 derecede çalışsa arka plaka 80-90 derece olur ki 70 derecede bile el değdiremezsiniz. Oyun içi sıcaklıklar kaça çıkıyor onu yazmanız lazım.
Genel olarak odayı ısındırıyor kasamın ön camını açtım rüzgar girmesini sağlıyorum, aksi takdirde içerde hava sirkülasyonu yok gibime geliyor.

Boşta 55-60° ortalam bi oyunda rahat 80° ye çıkıyor yüksek grafikli bir oyunda 89° yi görüyorum.

Genel olarak odayı ısındırıyor kasamın ön camını açtım rüzgar girmesini sağlıyorum, aksi takdirde içerde hava sirkülasyonu yok gibime geliyor.
Boşta öyle olması normal ekran kartının fanları oyun açmadığın sürece çalışmıyor olabilir. Oynadığın oyunlar hangileri? Cyberpunk 2077 gibi oyunlarsa ultrada kullanıyorsan normal, eğer Cs,Valorant tarzı oyunlarsa garip.

Geri
Yukarı