Columbia mont 1300 TL

Alın bir şey 2 sene giyin atın.
Hele İstanbul'da vs yaşıyorsanız bu kadar pahalı ürün almaya gerek yok. O kadar soğuk olmuyor, kar da az yağıyor.

10-20 sene önce ucuz yerli üretim ile ithal montlar arasında bu denli kalite farkı yoktu. 6-7 senedir giydiğim Harley Davidson botlar var ilk günkü gibi sağlam ve yeni duruyorlar, şimdi ucuza bir bot alayım desen kağıt gibi malzemesi var. Ağırlığı terlik kadar. Montlar da aynı şekilde, kışlık mont mu alıyorsun yoksa rüzgarlık mı belli değil. Nasıl yiyeceklerin gramajı kalitesi düşüyorsa tekstil de aynı. Gider pazardan ucuza indirirsin o ayrı ama yerli mağazalar yaramaz.

Cepte para varsa bunlara acımayacaksın, 2020 kışında Dr Martens botları indirimden 500 TL'ye indirdim, şu Columbia montlar geçen sene 600 TL'ye satılıyordu.

Arkadaşlar alınmalı falan demedim. Türkiye fiyatının yarısına geliyor diye alacak arkadaşlar düşünebilsin diye attım. Artık ortalama Decathlon montları bile 600'den başlıyor. Fiyatı pahalı doğru fakat gerçekten sıcak tutacağa benziyor. Alınır alınmaz tabii ki bütçeye ve kişiden kişiye değişir.

Yurtdışında buna taş çatlasın 300 birim para'ya sahip olabiliyorlardır, biz 1300 TL'ye görünce fiyatı uygun diyoruz. Halimiz çok acı.

Yeni konular

Geri
Yukarı