Combofix neden artık tercih edilmiyor?

Agresif bir program ve sadece uç noktalarda özel konfigürasyonlar ile kullanılması gerekiyor. Aksi taktirde problem yaşatabiliyor. Artık tercih edilmemesinden ziyade, önceden de tercih edilmemesi gerekiyordu.

En son Windows 10 desteklenmiyordu zaten, bir değişiklik var mı bilmiyorum. Bu nedenle popülerliği düşmüş olabilir tabii.

Önceden de tavsiye etmediğimiz yazılımdı hala etmiyoruz. O yüzden düştü. Sadece özel durumlarda zamanında kullanıyorduk ki bu da bilinçsiz kullanıcılar söyleneni yapamıyor diye çıkmıştı.

Çok eski yıllarda (2008-2011 arası) çok çaresiz kaldığım bazı zamanlarda belki bir işe yarar diye korka korka kullanıyordum. Asla ağ için kritik önemi olan bir sistemde kullanmadım, diğer istemci sistemlerinde de ara ara çökmeye kadar götüren sorunlara neden olabiliyordu.

Önerilecek bir program değildi ama hakkını yemeyeyim 50-60 defa günü kurtardığı da olmuştu.

Günümüzde güncel sistemleri desteklemiyor ve aşırı agresif bir yazılımdı. Her daim eskiden de son çare olarak uzmanlar önerdiği sürece kullanılırdı. Kimi zaman bu nedenle sistemde sorunlar da çıkartabiliyordu yani bilinçsiz kullanımı sonucunda kaş yapayım derken göz çıkartıyordu millet.

Kullanılır mı? Kullanılmaz, önermiyorum da zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı