Comnet güvenilir mi?

Kısaca Comnet rezilliğini şöyle resimli bir şekilde sunayım. Benim gibi 1 yıllık verip üstüne tehdit edilmek istiyor ve hizmet alamamak istiyorsanız yani kısacası, paranızla rezil olmak istiyorsanız buyurun alın bu rezil firmadan.

Böyle bir mesaj yazacaklarını hiç tahmin etmiyordum. Adamlar bildigin parayı aldıktan sonra gidebilirsin demişler.

Comnet güvenilir mi önceden Comnet hakkında engellenme gibi şeyler duymuştum sonradan ise mert kuşkapanın falan aldıgınız gördüm güvenilir mi ve hız sorunları yaşatır mı? Ve fiyatları da digerlerine göre ucuz.

İstanbul'da fiber, Rize'de VDSL altyapısını kullanıyorum. 2 altyapı da Türk Telekom'a ait. Türk Telekom altyapısında 1000 Mbps veriyor. Nasıl bilmiyorum ama veriyor. VDSL altyapıda sorunlar oluyor. Kopmalar vs. uzun süreli değil ama sorunlar var. Fiber altyapıda kopma olmuyor. 1000, 500 ve 200 Mbps paketleri kullandım. Kablolu kullanmama rağmen çok az da olsa garip bir hız sorunu oldu sürekli değil birkaç kez başıma geldi. Teknik bilgi sahibi olmadığım için detaylandıramıyorum. Teknik destek birimi vasat ötesi aşırı ciddiyetsiz kesinlikle sorun çözme yok. Her ne kadar arıza kaydı bıraksanız da "internetinizde sorun tespit edilememiştir" mesajını gönderiyorlar. Ulaşmak kolay ama çözüm almak imkansız. Fiber altyapıda teknik destek ihtiyacınız olmayacaktır diye düşünüyorum. Ama VDSL de çok titizseniz ve arada kopmalara tahammül edemiyorsanız kesin uzak durun.

İlk bağlattığımda 1000 Mbps hız alamıyordum. Hızım 95 Mbps takılıp kalıyordu. Teknik desteğe yazdım TT (ZTE Zxhn H298a) ücretsiz modemi yüzünden olduğunu o hızları desteklemediğini söylediler. Modem satmaya çalıştılar. Bende TT'yi aradım 800 Mbps alabileceğimi söylediler modemle. Tekrar teknik destekle görüştüm TT'nin anlattığını anlattım. Bana desteklemiyor dilerseniz siz iptal edin dedi. Sonra teknik desteği kapattım. İptal edecektim. Kablo aklıma geldi kabloyu değiştirdim. Meğer kablodanmış. CAT 6 kablo ile 800/850 Mbps hızı TT ücretsiz modemiyle aldım. Yani Comnet'te kendi sorununuzu kendiniz çözersiniz. Size yok 5GHz açın CAT 6 gerekli vs hiçbir şey demezler. Bizde sorun yok iptal edin derler. Çok teknik bilgiler bilmediğim için üstün körü anlatmaya çalıştım. Kusura bakmayın.

Teknik destek = 10/1 ( her mesaja cevap verdikleri için 1 yoksa 0 )
Fiber = 10/7
VDSL = 10/5

Dosya Ekleri

• ping.png
    ping.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 92
  • nperf  tr.png
    nperf tr.png
    62,3 KB · Görüntüleme: 98
  • nperf vienna.png
    nperf vienna.png
    76,3 KB · Görüntüleme: 92
Kısaca Comnet REZİLLİĞİNİ şöyle resimli bir şekilde sunayım. Benim gibi 1 yıllık verip üstüne tehdit edilmek istiyor ve hizmet alamamak istiyorsanız yani kısacası, paranızla rezil olmak istiyorsanız buyurun alın bu rezil firmadan.

Kardeşim senin sorunun operatörün ile alakalı değil ki onların yapabileceği bir şey olmaz bu durumda. Türk Telekom kendi altyapısını diğer operatörlere elletmez bu senin altyapından kaynaklı bir durum.

Ben parayı kime veriyorsam onunla alakalı. Nasıl bir mantıkla bakıyorsun olaya?
Hayır, sinirli olduğun için böyle konuştuğunu düşünüyorum. Eğer sen Türk Telekom altyapısını kullanıyor isen ve altyapıda bir sorun veya bakım varsa Comnet ekibi altyapıya müdahale edemez. Türk Telekom ekibi ilgilenir.

Hayır, sinirli olduğun için böyle konuştuğunu düşünüyorum. Eğer sen Türk Telekom altyapısını kullanıyor isen ve altyapıda bir sorun veya bakım varsa Comnet ekibi altyapıya müdahale edemez. Türk Telekom ekibi ilgilenir.

Güzel kardeşim o zaman benim paramı iade etsinler? Benden ne diye para alıyorlar internet vermek için? Para aldılar mı aldılar internet veriyorlar mı vermiyorlar, paramı geri veriyorlar mı vermiyorlar. Aptala anlatır gibi anlattım, Umarım anlamışsınızdır daha basit bir şekilde anlatamam zaten. Ben illa TTelekom altyapısını kullan mı diyorum ben Comnet diye PARA ÖDÜYORUM TTNET istesem direk onlardan alırım Kablonet Superonline altyapısı var ama bunlar illa TTNET olacak diyorlar. O zaman paramı iade et. Ya da diğer servislerden hizmet ver. 1 Yıllık ücret ödemişim 3 aya yakın internet hizmeti alamıyorum ve giden günleri geri vereceğiz diyemiyorlar. Ya Comnet'te çalışıyosunuz ya da anlamayacak kadar kıtsınız.

Geri
Yukarı