Comnet nasıldır?

@erengore hocam merhaba hala Comnet'te iseniz size birkaç soru sormak istiyorum. Ne zamandır comnettesiniz ve memnun musunuz? Ben şu anda Netspeed kullanıyorum Comnet son zamanlarda dikkatimi çekti sizce geçilir mi? Müşteri hizmetleri nasıl? Ve son olarak başka ISS'den geçişte kurulum ücreti alıyorlar mı? Cevaplarsanız sevinirim.
Hiçbir firma geçişlerde ücret almaz ve haziranda tüm firmalara zam gelecek

Değerli hocalarım incelemelerimi sunuyorum:

Download hızı:
Öncelikle bana sağladıkları download Speed 100 Mbps değil ama evimde 92 Mbps alıyorum bazen 90 oluyor.

Upload hızı: İnanılmazdır ki 50 Mbps upload tanımlamışlar. Tam 50 Mbps upload alıyorum.

Paket kaybı: Bulunmamaktadır.

Ping: Çok göreceli vie.valve.net'e trace atıyorum 60ms diyor. Ama hemen dibindeki sunucuya trace atıyorum 39ms diyor. Teknik bir problem var o konuda. Frankfurt ve vienna serverlerinde pingim geneli itibarıyla düşük ama bazı noktalarda yüksek. Dediğim gibi çok değişken. LoL TR serverinde pingim 12 ms.
Tracert esnasında hop noktalarıma bakınca genellikle hiç 5 hoptan ileri geçmedi.

Türk Telekom ekibinin verdiği cihazda 92 95 arası download alıyorum. Kendi performanslı ASUS router'imde sebebini bilmem 92 ile 90 arasında bir download alıyorum. Download konusunda biraz şikayetçiyim açıkçası. Upload konusunda diyecek laf yok bana da sürpriz oldu.

Bolu'da serverleri olmadığı için ping testlerinde hep İstanbul'daki serverleri öneriyor. İstanbul'daki sunucularda pingim 11 ms oluyor.
(Türk Telekom'dayken de aynıydı yani gayet güzel)

Genel değerlendirme:
Download: 8/10

Upload 16293447449/10 (abartmış olabilirim :) )

Ping 8/10

Stabilite ve DNS performansı 10/10

Tracert istatistiklerinde hop noktaları 9/10

Nereden puan kırdın derseniz, download düşük rahatsız ediyor beni. Ben biraz pimpirikliyim ama download istediğim gibi olmadı rahatsızım. Ping konusunda vie.valve.net'e 60ms demesi inanılmaz rahatsız etti. Daha da puan kırmak isterdim ama yüreğim izin vermedi.

DNS olarak direk 1.1.1.1'e bağlıyorlar. Dnsperf yapınca çok performanslı olduğunu gördüm.

Stabilite güzel.

Download ve upload göz önüne alındığında Türk Telekom'da bu tarifeyi en az 499 TL'ye kullanabilecektim. Ancak 99TL ödüyorum :) o açıdan çok güzel çok memnunum o açıdan.

Tümden puanlama: 8/10
Müşteri hizmetleri ve süreç takibi: 10/10
Haklara ve müşteriye saygı: 10/10

@Krantan
@oduncu_yılmaz
@Sabırlı
@Hortozazi
@Tortue

Bu arada peering olmasına rağmen pingimin neden Valve'de yüksek olduğuna anlam veremedim. Peeringi çok ama pingler aşırı iyi gözükmüyor sebebini pek anlayamadım. Herkese iyi sosyaller sorularınızı cevaplayayım.

Selam Comnet fırmasına gecıs yapmayıdusunuyorum. Fiyatlar bu sekılde.

1654220988641.png

100Mbps'lik pakete geçeceğim alt yapım en fazla 51 desteklıyor ama merak ettıgımşu halen daha 50 Mbps upload alabılıyor musunuz acaba?

Selam Comnet fırmasına gecıs yapmayıdusunuyorum. Fiyatlar bu sekılde.

Eki Görüntüle 1407570

100Mbps'lik pakete geçeceğim alt yapım en fazla 51 desteklıyor ama merak ettıgımşu halen daha 50 Mbps upload alabılıyor musunuz acaba?
2020'de açılmış konu. Şu anki fiyatlar o zamankinden daha uygun. Nasıl olabiliyor acaba?

İndirim yaptılar :)
Temmuz'da zam gelecek gibi ama. Bu fiyatlardan satmalarının imkanı yok çok zor
Dolara inat zam yok diyorlar. Ben geçmeyi düşünüyordum ta ki teknobilde 100 indirme 50 yükleme hizmeti 140 tl ye olduğunu öğrenene kadar. Poyraznet'te de 100 indirme 8 yükleme 85 TL. Kafam karıştı.
Düzenleme: Poyraznet kendisiyle çelişiyor yalnız. Ana sayfasındaki fiyatlar ile başvuru ekranındaki fiyatlar arasında 10 TL fark var. Arayınca telefonu açan kimse de çıkmıyor 😁

Poyraznet Ana Sayfa.png
Poyraznet Başvuru Ekranı.png

Son düzenleme:
Dolara inat zam yok diyorlar. Ben geçmeyi düşünüyordum ta ki teknobilde 100 indirme 50 yükleme hizmeti 140 tl ye olduğunu öğrenene kadar. Poyraznet'te de 100 indirme 8 yükleme 85 TL. Kafam karıştı.
Düzenleme: Poyraznet kendisiyle çelişiyor yalnız. Ana sayfasındaki fiyatlar ile başvuru ekranındaki fiyatlar arasında 10 TL fark var. Arayınca telefonu açan kimse de çıkmıyor 😁

Eki Görüntüle 1410551Eki Görüntüle 1410552
Hurricane Electric BGP Toolkit sitesinden o firmaların peeringlerini ve IP sayısını görebilirsin. Bir işe yaramıyorlar ucuz diye geçme.
Teknobil geçen sene vereceğiz diyordu o upload hala verecek :)
Böyle firmalardan hizmet almayın ucuz diye sırf ilerleyen firma değil o saydıklarınız.

Arkadaşlar ben de Comnet' e geçmeyi planlıyorum bu hafta, acaba sorun yaşayan var mı, memnun mu kullananlar ?

18 aydır Comnet kullanıyorum altyapım fiber, çok memnunum.. Bağlatmak isterseniz referans kodumu paylaşabilirim 1 ay ücretsiz kullanırsınız..

Geri
Yukarı