Comnet nasıldır?

Arkadaşlar 22 gündür VDSL Comnet kullanıyorum
Sabah akşam aktif bir şekilde kullanıyorum interneti Online eğitim yüzünden.
Hiçbir sorun yaşamadım dalgalanma ping vb. geçmeyi düşünen arkadaşlar için bir fikir olsun.

Hiçbir sorun yaşamadım dalgalanma ping vb. geçmeyi düşünen arkadaşlar için bir fikir olsun.

Nerede ikamet ediyorsunuz? Altyapınız kaç Mbps destekliyor? Eski kullandığınız sağlayıcıdan daha mı az pinginiz var? Son olarak kaç Mbps'lik paketi kullanıyorsunuz?

@erengore CGNAT'tan dolayı olabilir mi acaba? Bu faturayı ödeme peki nasıl oluyor?
Parayı ödediğin kadar kullanıyorsun. Mesela tatile çıkınca oradan üyeliği donduruyorsunuz. Tatildeyken kullanmadığınız sürenin parasını ödemiyorsunuz. Ön ödemeli diye geçiyor sanırım.

Nerede ikamet ediyorsunuz? Altyapınız kaç Mbps destekliyor? Eski kullandığınız sağlayıcıdan daha mı az pinginiz var? Son olarak kaç Mbps'lik paketi kullanıyorsunuz?

İstanbul esenyurtta yaşıyorum.
Altyapım VDSL 65Mbps destekliyor ama ev içi 3 tane ek olduğu için 1 aylık 100 Mbps alıp modem içinden 50'ye sabitledim tam 50 alıyorum.
Ama 35mbps 69 TL Paketine geçicem.
Eskiden Türk Telekom kullanıyordum ikisi arasında karşılaştırma yaparsak;
Yurt için ping değerlerim aynı yurt dışı ping değerlerim düştü 10 ms ye kadar olumlu fark oldu diyebilirim.

@Patrixcs mesela abone olurken ücretini vermiştim 9 gün kaldı bitmesine yakında tekrar yine 1 aylık ödeme yapıp hizmet süremi uzattırıcam fiber kullansaydım direk 3-6 aylık paketi alıp ödemelerden kurtulurdum. Fiberde sorun daha az olduğu için.

Bende de aynı şekilde 35Mbps'lik paket alıyorum. Yurtiçi pingimde benim de aynı şekilde düşüş var 2 gün önce hız düştü biraz aradım şifre değiştirttiler hallettim yurt dışı pinglerim de gayet iyi NetSpeed kullanırken tracing sıkıntım vardı şimdi gayet iyi.
Haklısınız hocam bir de Comnet deneyin bakalım. Tekrar söyleyeyim. İlk bence bir CGNAT'ı test edin. Değerleri not alın. Sonrasında statik IP'yi de denersiniz.

Hocam statik IP işe yarayabilir mi ping düşürebilir mi ben zaten LoL euw da 57-63 arası alıyorum.Düşebilir mi bu ?

Bende de aynı şekilde 35Mbps'lik paket alıyorum. Yurtiçi pingimde benim de aynı şekilde düşüş var 2 gün önce hız düştü biraz aradım şifre değiştirttiler hallettim yurt dışı pinglerim de gayet iyi NetSpeed kullanırken tracing sıkıntım vardı şimdi gayet iyi.

Hocam statik IP işe yarayabilir mi ping düşürebilir mi ben zaten LoL euw da 57-63 arası alıyorum.Düşebilir mi bu ?
Deneyip görmek daha iyi olur. Bir alın beğenmezseniz kapattırırsınız.
@DivineCougar
@Patrixcs
@Tortue
Arkadaşlar inanılmaz mutluyum. Hattımdaki sınır kalkmış. Öylesine mutluyum ki Allah yukarıda şahidim olsun başıma gelen en güzel şey. Nasıl olduğunu ise inanılmaz merak ediyorum. Nasıl gitmeden yapmışlar? Canlı dersteydim. Birden SpeedTest yapayım dedim. Ekrana bakmıyordum. Bir baktım 180 Mbps falan yazıyordu. Ağzım açık kaldı. Şaşkınlığımı test bitene kadar atlatamadım.
Screenshot_20210113_171717_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

120'de sabitleniyor. RT-AX82U cihazım ile yaptığım test.

@DivineCougar
@Patrixcs
@Tortue
Arkadaşlar inanılmaz mutluyum. Hattımdaki sınır kalkmış. Öylesine mutluyum ki Allah yukarıda şahidim olsun başıma gelen en güzel şey. Nasıl olduğunu ise inanılmaz merak ediyorum. Nasıl gitmeden yapmışlar? Canlı dersteydim. Birden SpeedTest yapayım dedim. Ekrana bakmıyordum. Bir baktım 180 Mbps falan yazıyordu. Ağzım açık kaldı. Şaşkınlığımı test bitene kadar atlatamadım.
Eki Görüntüle 833754
Gözünüz aydin hocam şuan ne durumda ping degerleriniz.. Dün burda aşırı derecede yağmur yağdı internet felaket şekilde yavaştı herkesde öyleymiş gerçi şehirde ping 120 hizim 10mbps falandi :/ şuan da hız güzel ama ping çok yuksek çıkıyor yine..

@DivineCougar
@Patrixcs
@Tortue
Eki Görüntüle 833754
Şu lanet tahhüt olmasa bir dakika bile durmayıp geçeceğim Türk Telekom'dan ama...
Hocam ping değerlerinde bir sıkıntı yoksa taahütüm bitince Comnet'e geçmek istiyorum. Ping değerlerinizi paylaşabilir misiniz? Gerçi Frankfurt sunucularında 200-300'den aşağı olacağı kesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı