Comnet nasıldır?

@erengore hala limitleme var altyapında ama en fazla 100 verıyorlar. Yoksa 1 Gbps kadar yolu var. Xgspon altyapı olsa 10 Gbps'ye kadar yolu var. Ama Telekom GPON kullandığı için 1 Gbps kadar yolu var. Verseler ölürler mi 1 Gbps ucuza hayır ölmezler. 1 Gbps simetrik verseler firma batmaz.
Yani evet aslında sözde var ama en azından artık 250 Download'la başlıyor ve yavaş yavaş düşüyor. Önceden 75 ile başlıyor giderek belki yükselirse yükseliyordu.

Merhaba. Commet 100mbps fiber tarifesine başvuru yapmıştım. Bugün Türk Telekom ekibi gelip modem kurulumunu vs. yaptılar. Comnet'in İnterneti aktifleştirmesini bekliyorum.(hizmet başlamasını)
Bu süre ne kadar sürüyor?

Merhaba. Commet 100mbps fiber tarifesine başvuru yapmıştım. Bugün Türk Telekom ekibi gelip modem kurulumunu vs. yaptılar. Comnet'in İnterneti aktifleştirmesini bekliyorum.(hizmet başlamasını)
Bu süre ne kadar sürüyor?
Bize takıldığı gibi aktifleşmişti. En fazla 2 saat içinde gelir. İsterseniz arayıp onlara da sorabilirsiniz.

Bize takıldığı gibi aktifleşmişti. En fazla 2 saat içinde gelir. İsterseniz arayıp onlara da sorabilirsiniz.
Hala gelmedi. Aradığımda en kısa sürede yardımcı olacağız diyorlar. Panelde gözüken kısmı ekte paylaştım.
Ayrıca, sitemize daha sinyal gelmiyor da olabilir. Bugün gelen telekom yetkilileri "sitede en az 30 abonelik olmazsa sinyal açılmayacak" tarzında şeyler söylemişler. Sinyal sanırım şu an kapalı. Ya da comnet kaynaklı. Bilemiyorum açıkçası. Modem salonda takılı duruyor :D

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    17 KB · Görüntüleme: 82
Hala gelmedi. Aradığımda en kısa sürede yardımcı olacağız diyorlar. Panelde gözüken kısmı ekte paylaştım.
Ayrıca, sitemize daha sinyal gelmiyor da olabilir. Bugün gelen telekom yetkilileri "sitede en az 30 abonelik olmazsa sinyal açılmayacak" tarzında şeyler söylemişler. Sinyal sanırım şu an kapalı. Ya da comnet kaynaklı. Bilemiyorum açıkçası. Modem salonda takılı duruyor :D
Hocam Comnet'i aradığınızda onlar suç bizde değil derlerse Türk Telekom'la uğraşın hocam.

Hocam Comnet'i aradığınızda onlar suç bizde değil derlerse Türk Telekom'la uğraşın hocam.
Bakacağım. Siteye abonelik şartı konması normal mi? Böyle bir hakları var mı?
İnternetim bu sabah geldi. Speedtest sonuçlarımı ekte paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    35,5 KB · Görüntüleme: 73
Bakacağım. Siteye abonelik şartı konması normal mi? Böyle bir hakları var mı?

İnternetim bu sabah geldi. Speedtest sonuçlarımı ekte paylaşıyorum.
Hocam tesadüfen konuya girince mesajınızı gördüm. Hayırlı olsun. Memnun musunuz?

@Patrixcs
@Levoo
Hocalarım size güzel haberlerim var. Router'a güncelleme geldi. Bizzat test ettim. Router adeta evrim geçirdi. İçine SpeedTest bile koymuşlar. Gear Accelerator'u çok güzel yapmışlar. Uyarlamalı Qos seçiyorum aynı zamanda Gear Accelerator'u da kullanabiliyorsunuz. Uyarlamalı Qos açıp Gear Accelerator'da Telefonumu seçtim. Jitter ve tepki sürelerini inceledim. Kabloludan farkı yok. Jitter 0,2ms dedi. Olağanüstü bir güncelleme geldi. Kesinlikle kurun. Tüm problemler giderilmiş. Ben kurduktan sonra bir de sıfırladım. Sıfır kurulum yaptım. Şu an çok memnunum kesinlikle denemelisiniz. Bu arada sayamadığım birkaç şey daha var. Onlarda sürpriz olsun :).

Geri
Yukarı