Comnet nasıldır?

Ping durumunuz gayet iyi seviyede. İstanbul'a yakın mı oturuyorsunuz? Altyapınız Fiber miydi?
Vdsl2 75 mbs lik paket 74.5 hız alabiliyorum. İzmir de yaşıyorum İstanbul'da yaşayan bir çok arkadaşımdan düşük ping almaktayım. Snr değerlerim 23 altına da inmiyor. Comnetin yurt dışı pinglerinin düşük olduğunu duydum daha da duser mi ping değerlerim diye düşünmekteyim 😄

ADSL altyapı ile ne kadar hız alırırm acaba. 🤔
ADSL altyapı ile buna geçmek mantıklı mı?
ADSL altyapınızda ping sürekli dalgalanacaktır sayın hocam. Onun dışında daha düşük ping alırsınız eğer internette yoğunluk olmazsa.
Vdsl2 75 mbs lik paket 74.5 hız alabiliyorum. İzmir de yaşıyorum İstanbul'da yaşayan bir çok arkadaşımdan düşük ping almaktayım. Snr değerlerim 23 altına da inmiyor. Comnetin yurt dışı pinglerinin düşük olduğunu duydum daha da duser mi ping değerlerim diye düşünmekteyim 😄
İnebilir hocam bence lokasyondan lokasyona değişiyor. Ben Yurtdışı pingimden memnunum. Ama sizin ping değerleriniz de oldukça güzel. Bence şimdilik değiştirmeyin. Çünkü eğer internetinizde İzmirden yada yakınınızdan bir çıkış varsa siz şimdi İstanbul'dan çıkınca pinginiz artabilir. Tracert testinde görebiliriz. Bize o Fortnite sunucusunun tracert sonucunu atar mısınız?

Hocam şu an NetSpeed kullanıyorum Fortnite'ta turnuvalarda oynadığım için güncel ping değerlerini merak ettim eğer benim şu anki ping değerlerimden düşükse geçmeyi düşünüyorum. Rica etsem beni bilgilendirir misiniz? 52.94.17.134

Comnet İstanbul VDSL.

1611494705765.png

ADSL altyapınızda ping sürekli dalgalanacaktır sayın hocam. Onun dışında daha düşük ping alırsınız eğer internette yoğunluk olmazsa.

İnebilir hocam bence lokasyondan lokasyona değişiyor. Ben Yurtdışı pingimden memnunum. Ama sizin ping değerleriniz de oldukça güzel. Bence şimdilik değiştirmeyin. Çünkü eğer internetinizde İzmirden yada yakınınızdan bir çıkış varsa siz şimdi İstanbul'dan çıkınca pinginiz artabilir. Tracert testinde görebiliriz. Bize o Fortnite sunucusunun tracert sonucunu atar mısınız?
Akşam vie ve fortnite değerlerini atıcam hocam onun üzerinden detaylıca konuşuruz :)

Hocam hala sorun devam ediyor gibi gözüküyor. Çok anormal duruyor zaten değerler. TürkNet'in en büyük avantajlarından biri de Türk Telekom noktalarını da kullanması. Comnet kullanmıyor mesela. O yüzden TürkNet o açıdan çok avantajlı.

Hocam hala sorun devam ediyor gibi gözüküyor. Çok anormal duruyor zaten değerler. TürkNet'in en büyük avantajlarından biri de Türk Telekom noktalarını da kullanması. Comnet kullanmıyor mesela. O yüzden TürkNet o açıdan çok avantajlı.
TurkNet pop noktalarında yine sorun var fakat önceki kadar değil. Pingim normalden 5-10 ms kadar artmış bulunmakta. 3 gün önce akşamları 50 ms ile bağlanıyordum CF DNS'e :D

Şuan iş ile uğraştığımdan fotoğraf ekleyemiyorum ancak durum kısaca şu şekilde ; Fortnite :23 hopta ulaşıyor 47ms son olarak aldığım değer. Türkiye'den çıkmadan önceki hopta buk col inkilap xrs görünüyor, vie valve ise 13 hopta ulaşıyor 38 ms ping değeri görünüyor. 1.1.1.1 ise 12ms

Yeni konular

Geri
Yukarı