Comnet nasıldır?

Eğer telefonda Wi-Fi kısmına gelip kendi ağınızın üstüne tıklayınca Bağlantı hızı kısmında 72 Mbps yazıyorsa zaten alamazsınız hocam. Eğer modemin dibindeyken baktığınızda 144 Mbps yazmıyorsa o hızı almanız mümkün değil.

İstanbul'da mı oturuyorsunuz? Ben İstanbula 11ms uzaklıktayım. Benim bağlantım İstanbul'a varana kadar 11ms geçiyor. Yani siz düşünün ona rağmen aynı pingi alıyoruz hemen hemen.
evet hocam İstanbul, Yenibosna yani Bahçelievler'e bağlı.

hocam dediğinizi yaptım oturma odasında telefondan wifi ye tıklayıp, kendi wifi mi seçtim aşağıdaki görseldeki gibi değerler.

Dosya Ekleri

• IMG_20210124_220310.jpg
    IMG_20210124_220310.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 43

hocam dediğinizi yaptım oturma odasında telefondan wifi ye tıklayıp, kendi wifi mi seçtim aşağıdaki görseldeki gibi değerler.
Hocam telefonunuzun Wi-Fi kartı iyi. Modem kaynaklı alamıyorsunuz hızınızı.

modemin yanına geldikten sonra bağlantı hızı 144 mbps oldu.
Hocam telefonunuzun Wi-Fi kartı iyi. Modem kaynaklı alamıyorsunuz hızınızı.
hocam ben en iyisi bitane 5ghz bir modem alayım, bir de comnet'e geçeyim sanırım bütün problemler sorunlar kökten düzelecek gibi. sizdeki 5ghz modem marka modeli nedir acaba?

modemin yanına geldikten sonra bağlantı hızı 144 mbps oldu.
Doğrudur ama internet hızınız 100 Mbps ve siz alamıyorsanız tek sebebi modeminizdir. Modemlerde verilebilecek hızı etkileyen çok sayıda değişken var. Modülasyon gibi WMM, MU-MiMO gibi. Eğer alamıyorsanız bu modeminizle alakalıdır.

Arkadaşlar merhaba,
Ben Millenicom 100Mbps'ye kadar destekleyen VDSL paketi kullanıyorum, genelde ping 10 ve altı hızım da 88e sabitlenmiş ama 70 küsur Mbps alıyorum,

Önceden TurkNet kullanıyordum ve bir ara oyunlarda loss ve choke çok yüksek oluyordu, bir türlü çözememişlerdi, bende Milenicom'a geçtim ve sorun çözülmüştü.

Milenicom'da Türkiye için genelde hız ve ping güzel iken yurt dışı çıkışında ciddi hız düşüklüğü ile ciddi ping yükselmesi mevcut,

WhatsApp üzerinden müşteri hizmetlerine yazıyorum diyorum ki; yurtiçi hızlarım normal ama yurt dışı hız ve ping de sorun yaşıyorum, müşteri temsilcisi bana ping sorunu yaşamanızın başlıca sebepleri şunlar şunlar vs. deyip duruyor, ping doğrudan hat kaynaklı olmadığı için müdahale edemiyoruz deyip kestirip atıyorlar ne bir çözüm arama ne üst birimlerdeki mühendislere iletme diye bir şeyler bir yardımları yok maalesef.

Sol altyapı dediğiniz şey Superonline alt yapısı mıdır acaba?

Bazı arkadaşlar Comnet'den bahsetmiş ilgimi çekti, adres ile ne kadar hız alabilirim yaptım 52 Mbps alabilirsiniz diyor.

Milenicom'da bana 63 demişti ama daha fazlasını alıyorum, altyapı ne kadar alabiliyor diye Türk Telekom ölçüm yapmıştı zamanında bundan 4-5 sene önce 109 çıkmıştı, santral aşırı yakın eve 50 metre civarında.

TurkNet veriyordu, ama Millenicom'ya da comnet neden 100 Mbps'leri veremiyor? Biri 52 diyor, diğeri 70 küsur veriyor?

Millenicom yurt dışı çıkışında maalesef ekte gördüğünüz gibi hız aşırı düşük ve pingli çıkıyor ne yapmam gerekiyor arkadaşlar?

Tavsiye ve önerilerinizi beklemekteyim.

Sorgulamada düşük çıkması tamamen sistemin mesafeye göre hesaplandığı için orada 65 diyorsa illa 65 alacaksınız die kural yok zaten fazlasını alabiliyorum demişsiniz.
Comnet VDSL kulanıcısı olarak comnet herhangi bir kısıtlama yapmıyor ben hat değerlerimi zorlayınca 100e kadar çıkıyor ama sorgulamada Max 65 diyordu
O yüzden taahhüt de yok comnet öneririm.

Modem olarak da keenetic extra DSL öneririm.

Arkadaşlar duymuşsunuzdur belki comnet veri merkezi artık internet sunuyor. Aranızda hiç kullanan, başvuru yapan ya da herhangi bir şekilde hizmet alan varsa bana görüşlerini paylaşabilir mi? Comnet nasıldır? Peering açısından çok iyi bir internet sağlayıcısı gibi duruyor değerli hocalarım. Siz ne düşünüyorsunuz?

IPv6 desteği yazıyor tüm sunucularında arkadaşlar. IPv6 ile bağlantı kurabilir miyim? Tüm peeringlerini şu siteden inceledim:
Gayet iyi duruyor değerli hocalarım.
100 Mbps paketini alacağım. FTTH'deyim. Sizce ne derece güzel bir hizmet alırım? Görüşleriniz nelerdir?

Açık ara en iyi interneti veriyorlar.

Geri
Yukarı