Comnet nasıldır?

Evet hocam ben şu an çok memnunum.

İnternetiniz geldiğinde bir değerlendirme yaparsanız seviniriz hocam.
tamamdır hocam en güvendiğim konuda santralin hemen evin yanında olması yani inşallah ping değerleri daha da düşer, speedtest hız testinde normalde millenicom 5-15 ping arası veriyordu bakalım comnet de durum ne olacak.

tamamdır hocam en güvendiğim konuda santralin hemen evin yanında olması yani inşallah ping değerleri daha da düşer, speedtest hız testinde normalde millenicom 5-15 ping arası veriyordu bakalım comnet de durum ne olacak.
Comnet Data Center'a ping atar mısınız SpeedTest üzerinden.

Bolu konumumdan SpeedTest yaptığımda: (Comnet Data Center'a yapılan test.)
Screenshot_20210125_121351_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

başvuru esnasında yerinde kurulum ile ilgili bir aşama geldi burda yerinde kurulum istemiyorun dersem ben mi kurmak zorunda kalacağım? onlar interneti kutuya bağlayıp gidecek, ben modem ayarlarını falan kendim mi yapacağım? @

Dosya Ekleri

• IMG_20210125_130932.jpg
    IMG_20210125_130932.jpg
    154,5 KB · Görüntüleme: 44
başvuru esnasında yerinde kurulum ile ilgili bir aşama geldi burda yerinde kurulum istemiyorun dersem ben mi kurmak zorunda kalacağım? onlar interneti kutuya bağlayıp gidecek, ben modem ayarlarını falan kendim mi yapacağım? @
Evet hocam kendiniz yapmanız gerekiyor.
Bu arada statik ip almanızı öneririm. Steam pingini çok ciddi anlamda düşürüyor. Normal oyunları pek etkilemiyor ama Steam pingini çok düşürüyor.
Hem CGNAT'da olmadığınız için herşey daha güzel olur.

Evet hocam kendiniz yapmanız gerekiyor.
Bu arada statik IP almanızı öneririm. Steam pingini çok ciddi anlamda düşürüyor. Normal oyunları pek etkilemiyor ama Steam pingini çok düşürüyor.

Modem ayarlarını falan ben yaparım ya zaten halihazırda internetim var, hiç internetim olmasaydı belki bu sorun olurdu ama mevcut internet var kullanıcı adı şifreyi yazdırmak için modem kurulumu için boşuna 130, 00-TL vermeye gerek yok ya 😀 bu aralar Steam ile çok işim yok açıkcası olmadı daha sonradan da statik IP talep edilebilir sanırım o zaman almayı düşünürüm

Modem ayarlarını falan ben yaparım ya zaten halihazırda internetim var, hiç internetim olmasaydı belki bu sorun olurdu ama mevcut internet var kullanıcı adı şifreyi yazdırmak için modem kurulumu için boşuna 130, 00-TL vermeye gerek yok ya 😀 bu aralar Steam ile çok işim yok açıkcası olmadı daha sonradan da statik IP talep edilebilir sanırım o zaman almayı düşünürüm
Tamamdır hocam. Zaten o kadar yüksek olmuyor. 40ms falan alacaksınız. Statik ile 30'lara düşüyor.

tek sorun yerinde kurulum da sadece modem kurulumu mu yapıyolar acaba başka ekstra yaptıkları birşey var mı acaba hocam?
Hocam ben FTTH altyapımda kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra direk kullandım. Ha bu arada VLANID'niz gerekebilir. FTTH altyapıda VLANID olayı var. Ne yazık ki VDSL tipi bakır hatlarda da VLANID olayı var mı bilmiyorum. Modem arayüzünüzde biraz gezinmenizi tavsiye ederim. İNTERNET profilinin tamamını ekran görüntüsü alın.

ya çok teknik konularda detaylı bilgim yok hocam, eğer bunlar kapıya kadar interneti getirip modem kullanıcı adı ve şifresini verirlerse ekstra detaylı bir ayarları da yoksa modem kurulumu için 130 tl çok para istiyorlar, siz yerinde kurulum istemeden kendiniz mi halletmiştiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı