Comnet nasıldır?

ya çok teknik konularda detaylı bilgim yok hocam, eğer bunlar kapıya kadar interneti getirip modem kullanıcı adı ve şifresini ekstra detaylı bir ayarları da yoksa modem kurulumu için 130 tl çok para istiyorlar, siz yerinde kurulum istemeden kendiniz mi halletmiştiniz?
Hocam şöyle ki benim altyapıma zaten kendileri modem vermek zorundalar. O yüzden ben kurulum istedim. Onlar getirdikleri modemi kurdular ve gittiler yani ben kurulum istemiştim. Onlar gittikten sonra ise kendi aldığım cihaza kendim kurulum yaptım. Böylece verdikleri modemi değil de kendi cihazımı kullandım. Yani kurulum yaptırmama rağmen kendim kurdum gibi diyebiliriz.

Sorgulamada düşük çıkması tamamen sistemin mesafeye göre hesaplandığı için orada 65 diyorsa illa 65 alacaksınız die kural yok zaten fazlasını alabiliyorum demişsiniz.
Comnet VDSL kulanıcısı olarak comnet herhangi bir kısıtlama yapmıyor ben hat değerlerimi zorlayınca 100e kadar çıkıyor ama sorgulamada Max 65 diyordu
O yüzden taahhüt de yok comnet öneririm.

Modem olarak da keenetic extra DSL öneririm.

Sorgulamada düşük çıkması tamamen sistemin mesafeye göre hesaplandığı için orada 65 diyorsa illa 65 alacaksınız die kural yok zaten fazlasını alabiliyorum demişsiniz.
Comnet VDSL kulanıcısı olarak comnet herhangi bir kısıtlama yapmıyor ben hat değerlerimi zorlayınca 100e kadar çıkıyor ama sorgulamada Max 65 diyordu
O yüzden taahhüt de yok comnet öneririm.

Modem olarak da keenetic extra DSL öneririm.
hocam önerdiğiniz modem fiber destekliyormu? şuan bulunduğum konum da vdsl ama ne bileyim taşınırız birşey olur, orada da fiber olursa tekrar modem almak zorunda kalmayalım da 😀
Hocam şöyle ki benim altyapıma zaten kendileri modem vermek zorundalar. O yüzden ben kurulum istedim. Onlar getirdikleri modemi kurdular ve gittiler yani ben kurulum istemiştim. Onlar gittikten sonra ise kendi aldığım cihaza kendim kurulum yaptım. Böylece verdikleri modemi değil de kendi cihazımı kullandım. Yani kurulum yaptırmama rağmen kendim kurdum gibi diyebiliriz.
hocam an itibariyle artık comnet deyim, dün yani pazartesi akşam evrakları sorunsuz teslim etmiştim sabah işleme aldılar 18:30 da aradılar ve hattınız hazır modem kurulumunu yapabilirsiniz dediler hemen bi hız testi yaptım şuan ki hızım ekteki gibi, sitede max. 57mbps diyordu ama şuan görünen hız 72.20mbps.
modem xdsl istatistikleri böyle ama tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum😀

Dosya Ekleri

• IMG_20210126_185317.jpg
    IMG_20210126_185317.jpg
    324,3 KB · Görüntüleme: 109
  • IMG_20210126_190738.jpg
    IMG_20210126_190738.jpg
    633,5 KB · Görüntüleme: 113
Hocam önerdiğiniz modem fiber destekliyor mu? Şu an bulunduğum konum da VDSL ama ne bileyim taşınırız bir şey olur, orada da fiber olursa tekrar modem almak zorunda kalmayalım da 😀

Hocam an itibarıyla artık comnet deyim, dün yani pazartesi akşam evrakları sorunsuz teslim etmiştim sabah işleme aldılar 18:30 da aradılar ve hattınız hazır modem kurulumunu yapabilirsiniz dediler hemen bir hız testi yaptım şu anki hızım ekteki gibi, sitede Max. 57Mbps diyordu ama şu an görünen hız 72.20Mbps.
Modem xDSL istatistikleri böyle ama tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum😀

Hayırlı olsun hocam aramıza hoş geldiniz SNR değeriniz 9 ama hızınızda dalgalanma olacağını sanmıyorum.

hocam önerdiğiniz modem fiber destekliyormu? şuan bulunduğum konum da vdsl ama ne bileyim taşınırız birşey olur, orada da fiber olursa tekrar modem almak zorunda kalmayalım da 😀

hocam an itibariyle artık comnet deyim, dün yani pazartesi akşam evrakları sorunsuz teslim etmiştim sabah işleme aldılar 18:30 da aradılar ve hattınız hazır modem kurulumunu yapabilirsiniz dediler hemen bi hız testi yaptım şuan ki hızım ekteki gibi, sitede max. 57mbps diyordu ama şuan görünen hız 72.20mbps.
modem xdsl istatistikleri böyle ama tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum😀
Gayet güzel SNR düşük olmasa iyiymiş. Memnun musunuz? Pingler nasıl? Hayırlı olsun.

Sağ olun hocam hb. SNR değeri neden düşük olabilir?
Hattınız o kadar yüksek hızda tam kararlılık sağlayamıyor. Daha düşük bir paket veya modemde hızınızı azıcık düşürerek SNR değerinizi yükseltebilirsiniz. Bir de ilerleyen zamanda tahmin ediyorum hızınız düşecek. Hattınız gittikçe zayıflamış. Altyapınızdan dolayı hızınızı düşürebilirler. Düşürmezlerse sık kopma vb. problemlerle karşılaşabilirsiniz. Aklınızda bulunsun. Uzun bir süre problem olmaz ama ilerleyen zamanda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Zaten hızınızı düşüren de altyapı sahibi Türk Telekom oluyor.

Şimdilik bir sorun olmamalı ama. Şu an memnunsanız sorun yok. Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın :).

Şu anda Turk Telekom'dayız. Yeni taşındığımız ev, şansımıza fiber altyapıya sahipmiş. Ama fahiş paketler nedeniyle, en fazla 35 Mbps'lik paketini alabildik.

Taahhüt bittikten sonra kesinlikle düşüneceğim operatörlerden.

Gayet güzel SNR düşük olmasa iyiymiş. Memnun musunuz? Pingler nasıl? Hayırlı olsun.

Vallahi hocam eskisi gibi PC de değilim şu an sadece mobil oyun olarak PUBG oynuyorum, Wi-Fi ile giriş yapıp oyuna girdim aşırı ping yüksek ve dalgalanıyor Wi-Fi ile alakalı bir sorundur umarım, diğer tarafta Millenicom'a yakın ping, ben santrale yakınım, comnet yenibosnada bende buradayım falan ping 2-3 falan çıkar diye düşünmüştüm hız testinde ama öyle olmadı.

Merhaba benim de SNR değerim düşük acaba nasıl çözebilirim comnet kullanıyorum modem Türk Telekom'un modemi.
Kablosuz da 40-45-35-32 Mbps görüyorum upload hep 7, 50-6, 70 arası kablolu da 74-71 Mbps alıyorum upload 7.70 falan nasıl çözüm bulmalıyım kablolar yeni modeme takılan ince kablo sadece 3 senelik falan modem eski.

Dosya Ekleri

• 1BE332CE-EC8D-4584-89E1-7A0038105188.png
    1BE332CE-EC8D-4584-89E1-7A0038105188.png
    404,9 KB · Görüntüleme: 113
Vallahi hocam eskisi gibi PC de değilim şu an sadece mobil oyun olarak PUBG oynuyorum, Wi-Fi ile giriş yapıp oyuna girdim aşırı ping yüksek ve dalgalanıyor Wi-Fi ile alakalı bir sorundur umarım, diğer tarafta Millenicom'a yakın ping, ben santrale yakınım, comnet yenibosnada bende buradayım falan ping 2-3 falan çıkar diye düşünmüştüm hız testinde ama öyle olmadı.
SNR değeriniz düşük olduğu için oluyor. SNR demek adeta kararlılık demek. Kararlılık değeriniz oldukça düşük. Altyapınızdan dolayı. Belki Comnet'i arayıp söylerseniz yardımcı olabilirler. SNR değerim düştü deyin. Hızınızı 60 Mbps'ye sabitlesinler. İşte o zaman biraz daha rahat olur diye düşünüyorum. Hız benim için aşırı önemli değil derseniz direk 50'ye sabitletin.
Merhaba benim de SNR değerim düşük acaba nasıl çözebilirim comnet kullanıyorum modem Türk Telekom'un modemi.
Kablosuz da 40-45-35-32 Mbps görüyorum upload hep 7, 50-6, 70 arası kablolu da 74-71 Mbps alıyorum upload 7.70 falan nasıl çözüm bulmalıyım kablolar yeni modeme takılan ince kablo sadece 3 senelik falan modem eski.
Comnet'i arayın tanımlanan hız hattımı zorluyor. Hızımı azaltın deyin. 50 veya 60'a sabitletin. Düzelecektir diye düşünüyorum düzelmezse tekrar görüşelim. Aslında herşey altyapıyı zorlamaktan kaynaklanıyor. 75 Mbps altyapıda mesela 35, 50 Mbps fıstık gibi akar. Siz 75 Mbps altyapıda direk 75 tanımlatınca kararlılık çok düşüyor.
Aslında altyapınıza göre pinginiz fena değil. Fiber altyapıda olsaydınız gerçekten daha düşük olurdu.

Geri
Yukarı