Comnet nasıldır?

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.1.1: Bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: Bytes=32 time=2ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.1:
Packets: Sent = 13, Received = 13, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 2ms, Average = 0ms

Dediğiz gibi doğru yaptıysam değerler bunlar hocam, fakat kablosuz yapın kısmını anlayamadım, bende masaüstü var laptop yok maalesef...

Telefondan Speedtest APK'sı ile de comnet hız testi yaptım ekte mevcut. Evet kenetic modem görüşünü falan çok güzel hoşuma gitti biraz tuzlu ama alacağım birkaç güne onu, şu SNR olayını da yükseltirsek tadından yenmez bana da hayli hayli yetecektir.
Hocam sizden başka bir program kurmanızı isteyebilir miyim?

Fing programını kurun.
Screenshot_20210126_225513_com.overlook.android.fing.jpg

Sonrasında ekranda gördüğünüz gibi ping butonuna tıklayın.
Screenshot_20210126_225516_com.overlook.android.fing.jpg

Ardından açılan ekranda boşluğa 192.168.1.1 yazın.

Testi 3 defa yapmanızı rica ediyorum. Modemle alakalı değil gibi gözüküyor ama emin olmalıyım.

Fing programını kurun.Eki Görüntüle 854039
Sonrasında ekranda gördüğünüz gibi ping butonuna tıklayın. Eki Görüntüle 854041

Testi 3 defa yapmanızı rica ediyorum. Modemle alakalı değil gibi gözüküyor ama emin olmalıyım.
Telefona mı bilgisyara mı kurayım hocam?

Fing programını kurun.Eki Görüntüle 854039
Sonrasında ekranda gördüğünüz gibi ping butonuna tıklayın. Eki Görüntüle 854041

hocam 3 defa test yaptım ekte 1-2-3 olarak adlandırdım hepsini

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    24,7 KB · Görüntüleme: 49
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    25,8 KB · Görüntüleme: 44
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    25,3 KB · Görüntüleme: 45
Telefona mı bilgisyara mı kurayım hocam?

hocam 3 defa test yaptım ekte 1-2-3 olarak adlandırdım hepsini
Hocam testler gayet iyi. Sorununuz altyapıya fazla yüklenmekten. Hızınızı azıcık düşürüp SNR kazanın. Ve Port değiştirin hocam. Portla alakalı bir probleminiz var bana göre. Port değiştirin. Yani uzaktan bakınca pingin artması için sebep göremiyorum desem yalan olmaz.

Hocam testler gayet iyi. Sorununuz altyapıya fazla yüklenmekten. Hızınızı azıcık düşürüp SNR kazanın. Ve port değiştirin hocam. Portla alakalı bir probleminiz var bana göre. Port değiştirin. Yani uzaktan bakınca pingin artması için sebep göremiyorum desem yalan olmaz.

Tamamdır hocam comnet e yazdığım destek kaydı sonucuna bakayım, çözemezsek port değiştirmek için uğraşacağım,

Bu kinetic ekstra DSL fiyat dalgalanması çok farklı senin tavsiye edeceğin bir site var mıdır? Amazon'da bulmuştum dün gönderici Amazon'du, Amazon gönderici olan ürünlerde koşulsuz şartsız iade alıyor, yenisini almak istersen de güncel fiyatla veriyor ama sen kaça almışsan aradaki farkı sana iade ediyor,

Baktım ama Amazon gönderici kinetic ekstra DSL kalmamış 😪

tamamdır hocam comnet e yazdığım destek kaydı sonucuna bakayım, çözemezsek port değiştirmek için uğraşacağım,

bu kinetic ekstra dsl fiyat dalgalanması çok farklı senin tavsiye edeceğin bir site varmıdır? amazonda bulmuştum dün gönderici amazondu, amazon gönderici olan ürünlerde koşulsuz şartsız iade alıyor, yenisini almak istersen de güncel fiyatla veriyor ama sen kaça almışsan aradaki farkı sana iade ediyor,

baktım ama amazon gönderici kinetic ekstra dsl kalmamış 😪
Hocam umarım bulursunuz. Yakında gelir ya o cihaz baya alınan bir cihaz.

Hocam dediğiniz olayın sebebi bellidir. PlayStation aygıtınızın Ethernet portunun aktarım yapabilme kapasitesi o kadardır.
Link Speed de denir. Link Speed en iyi koşullar (laboratuvar ortamı) alınabilecek en yüksek hız demektir. Yani hiçbir parazitlenme ya da başka bir etmen olmaksızın. PlayStation'ın Ethernet portu o aktarımı yapamıyor olabilir. Onun dışında belki Ethernet portu sorunlu olabilir. Kabloda sorun olabilir mi diyeceğim ama bilgisayarda aldığınızı söylüyorsunuz. Sorunun kaynağı PlayStation hocam. Bu arada bu sorunun kaynağı comnet değil. Aslında SNR'ınızı biraz arttırsanız daha iyi olur bana sorarsanız. Siz bilirsiniz.

Çok teşekkür ederim kendim SNR yi arttırabilir miyim?

Şimdi hocam doğru mu anladım?

Siz Kablolu'da hızınızı alıyorsunuz fakat Kablosuz'da alamıyor ve aynı zamanda kablolu olmasına rağmen PlayStation aygıtınızda yine de hızınızı alamıyor musunuz?

Port yoksa maalesef geçiş yapamazsınız.

Hocam nasıl boş port yoksa geçiş olmaz mevcuttaki portu comnete taşıyabilir. Sıfır abone olamaz ikisi farklı durum.

Hocam Öncelikle Merhaba, Keneetic Ekstra DSL modemi aldım, kurulumu yaptım, altta Masaüstü Pc deki hız testi sonucum var.
Masaüstü PC hız testi.JPG

Birde 5ghz wifi testini deniyim dedim, normalde oturma odasında 2,4ghz max 30mbps falan hız veriyordu, ama 5ghz sonucu mükkemmel sanki kablo ile bağlanıyormuş gibi oturma odasında da o hızı verdi şaşırdım, alttaki resimde oturma odasında 5ghz wifi test sonucu, Tek sorun wifi sinyalini full diş çekmiyor,
Keneetic 5ghz hız testi.jpeg

bir de hocam malum biliyorsunuz benim snr değeri düşüktü ya, comnet destek kaydıyla görüştüm, bence hattınızın altyapısına göre ideal hızlar ve snr değerinizde normal bu şekilde sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ama sorun yaşarsanız tekrar destek kaydı oluşturabilirsiniz dediler şuan sorun sadece şu var, 2,4ghz bağlantısını da seçsem, 5 ghz bağlantısını da seçsem pubg mobile oynarken pingim yani millenicomdayken 40-70 arasın oluyorken 2,4ghz de 80 den aşağı nadir düşüyor genelde 80 üzerinde, 5ghz de ise genelde sabit gibi 60 ms de duruyor bazen 60 altına da düşüyor ama nadir 2,4ghz gibi tutarsız değil,

bu alttaki kanal numarası kısmındaki dfs yazan kanallar ne anlama geliyor onları seçmek mi gerekiyor yada onlara hiç bulaşmamak mı lazım orasını çözemedim ?
DFS KANAL.JPG

birde bu snr margin yazan yer vardı eski modemde xdsl dökümünü alıyordun bunda bulamadım ama şöyle bir yer buldum bunda doğru mu bilemiyorum

DSL.JPG

son ve en önemli konuyu sormak istiyorum hocam, bu keneetic modem ile snr margin değerini yükseltip bağlantı hızını da düşürüyormuş gibisinden birşey duydum ama bir türlü bunu nasıl yapacağımı bulamadım, yada bu ayarı nereden yapıyoruz onu da bulamadım sizin bu konuda bir bilginiz var mı yada diğer arkadaşların ?

Geri
Yukarı