Comnet nasıldır?

@p3n4.57
@umutozw
@DivineCougar
Hocalarım merhaba LoL TR'ye olan pingim fırlamış durumda sizde de durum benzer mi? LoL oynayan arkadaşlar kaç ping alıyor şu an?
Comnet kullanan arkadaşların dikkatine!
Comnet cloudflare DNS sunucusu kullanıyor ve bu DNS sunucusu şu an saçma hareketler yapıyor. Cloudflare kullanmayın. Yoksa pinginiz saçma bir şekilde artar.
Bu konuda dile getirdim. Tavsiye herkes bağımsız bir DNS sunucusu kullansın. DNS adresinizi Otomatik'te bırakmayın.

Comnet DNS düzenlemesi yaptı herkesinkini.
1. DNS Google 2. DNS cloudflare.

Hala Comnet'in DNS serverine bağlısınız. Ki bu arada gerçekçi olursak en iyi DNS sunucusu budur. Belki sizin o ping artışları server değişikliği ile veya server yoğunluğu ile alakalıdır. Bence sebebi bu çünkü DNS bu kadar pingi etkilemez hocam. Ama eğer olur da yine de DNS'e bağlı olayım diyorsanız Telefonunuz için o uygulamayı kullanabilir, bilgisayarınız için ise İnternet Protokolü Sürümü 4'e tıklayıp oradaki boşluklara;
8.8.8.8
8.8.4.4
yazarak bilgisayarınızda da DNS tanımlayabilirsiniz.

Bu arada Comnet'den memnun musunuz görüşleriniz nelerdir?
hocam comnet i ilk aldığım zamanlar yurtdışı hız falan yüksekti 50 mbps civarları seçtiğim sunucu worldstream b.v. idi, şimdi farkettim bir kaç defa hız testi yaptım 15-22mbps arasına çekmişler 😪 ben sırf bu sebepten bunlara geçmiştim, yurtdışı hızı da yüksek diye.

hocam comnet i ilk aldığım zamanlar yurtdışı hız falan yüksekti 50 mbps civarları seçtiğim sunucu worldstream b.v. idi, şimdi farkettim bir kaç defa hız testi yaptım 15-22mbps arasına çekmişler 😪 ben sırf bu sebepten bunlara geçmiştim, yurtdışı hızı da yüksek diye.
Sunucuya göre değişebilir hocam bende sorun çıkmıyor aslında yurtdışında ama.
Comnet DNS düzenlemesi yaptı herkesinkini.
1. DNS Google 2. DNS cloudflare.
Ben bilgilendirdim. Veri merkezi yöneticisi ile görüştüm o yüzden hocam :). Cloudflare de ping ve trace sonuçları saçma sapan çıkıyordu. Ben Email gönderdim. Network ekibine ilettik demişlerdi demek ki halletmişler. Daha iyi olmuştur tahmin ediyorum.

@p3n4.57: Hocam evet demeye çalıştığınız şeyi farkettim. Biraz düşmüş yurt dışı banada öyle geldi. Ama her serverde olmuyor elbette. Mesela şimdi yaptığım bir testi atayım:
Screenshot_20210205_111301_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_20210205_111616_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Bu arada @p3n4.57 hocam SpeedTest'de VDSL altyapıda bildiğim kadarıyla hızlı bir şekilde hızlanamıyor yani ivmelenemiyor Fiberdeki gibi. Uzun süreli bir indirme yaptığınızda aynı hızı alacağınıza eminim aslına bakarsak. Çünkü ben uzun süreli indirme yapınca maksimum hızımı alıyorum. Speedtest 15 saniyeye yakın bir zaman aralığını ölçtüğü için kolay gözlemlenmiyor olabilir. Çünkü aslında bir düşürülme söz konusu değil gibi. Bende ciddi bir hız kaybı olmuyor. GTT.net serverine SpeedTest yapar mısınız?

ş
Sunucuya göre değişebilir hocam bende sorun çıkmıyor aslında yurtdışında ama.

Ben bilgilendirdim. Veri merkezi yöneticisi ile görüştüm o yüzden hocam :). Cloudflare de ping ve trace sonuçları saçma sapan çıkıyordu. Ben Email gönderdim. Network ekibine ilettik demişlerdi demek ki halletmişler. Daha iyi olmuştur tahmin ediyorum.

@p3n4.57: Hocam evet demeye çalıştığınız şeyi farkettim. Biraz düşmüş yurt dışı banada öyle geldi. Ama her serverde olmuyor elbette. Mesela şimdi yaptığım bir testi atayım:Eki Görüntüle 866658

Eki Görüntüle 866660

Bu arada @p3n4.57 hocam SpeedTest'de VDSL altyapıda bildiğim kadarıyla hızlı bir şekilde hızlanamıyor yani ivmelenemiyor Fiberdeki gibi. Uzun süreli bir indirme yaptığınızda aynı hızı alacağınıza eminim aslına bakarsak. Çünkü ben uzun süreli indirme yapınca maksimum hızımı alıyorum. Speedtest 15 saniyeye yakın bir zaman aralığını ölçtüğü için kolay gözlemlenmiyor olabilir. Çünkü aslında bir düşürülme söz konusu değil gibi. Bende ciddi bir hız kaybı olmuyor. GTT.net serverine SpeedTest yapar mısınız?
şuan işteyim hocam speedtest yapamıyorum akşam yapacağım, şuan hangi dns i kullanmak lazım, bir de pc de hız testi yaptım sabah hız aynı güzeldi, sadece telefonda 5ghz wifi ile yapınca biraz düşük çıktı pc ye göre oda düzelir sanırım anlık problem yaşamış olabilirim.

ş

şuan işteyim hocam speedtest yapamıyorum akşam yapacağım, şuan hangi dns i kullanmak lazım, bir de pc de hız testi yaptım sabah hız aynı güzeldi, sadece telefonda 5ghz wifi ile yapınca biraz düşük çıktı pc ye göre oda düzelir sanırım anlık problem yaşamış olabilirim.
Muhtemel hocam. Bu arada Comnet zaten DNS'leri yükledi. Ben Email ile ulaştım problemin herkeste olduğunu belirttim. Halletmişler. Google DNS daha stabil çalışıyor şu an ülkemizde. Ben zaten bir problem olduğunu sanmıyorum hocam. Ben evimde dilediğim hızı alabiliyorum yani. Aynı şekilde sizde de sorun olmaması lazım diye düşünüyorum.

@erengore Hocam seninle özelden konuşup bir kaç soru sormak istiyorum bana şu hesaplardan ulaşır mısın ?
Instagram: ramazan.selcikk
facebook: /34ramo Veya Ramazan selçik yaz Beşiktaş kapak fotoğrafı var resimde bulursun beni

@erengore Hocam seninle özelden konuşup bir kaç soru sormak istiyorum bana şu hesaplardan ulaşır mısın ?
Instagram: ramazan.selcikk
facebook: /34ramo Veya Ramazan selçik yaz Beşiktaş kapak fotoğrafı var resimde bulursun beni
İnstagram üzerinden mesaj gönderdim.

Herkese merhaba,

Comnet'ten Türk Telekom fiber altyapısında hizmet alan var mı? Hız testinde durumları nasıl? Ping değerleri iyi mi?

Bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum.

Herkese merhaba,

Comnet'ten Türk Telekom fiber altyapısında hizmet alan var mı? Hız testinde durumları nasıl? Ping değerleri iyi mi?

Bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum.
Screenshot_20210207_223116_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Buyrun.
Ping açısından sorun yaşamazsınız FTTH altyapıda. Hatta oldukça iyi ping değerlerine sahip olacağınızdan eminim. Download'da sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Karar sizin.

Eki Görüntüle 871340
Buyrun.
Ping açısından sorun yaşamazsınız FTTH altyapıda. Hatta oldukça iyi ping değerlerine sahip olacağınızdan eminim. Download'da sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Karar sizin.
Altyapı konusunda bilgim var. Ancak Comnet beklediğim gibi görünmüyor ping açısından. Şu an Gıbırnet'teyim, ama DH Forum'da birkaç gündür KVKK'a karşı çıktılarını görüyorum bu midemi bulandırdı, yarın bir gün bana da yapabilirler. Bu nedenle başka bir firmaya geçebilirim.

Biraz önce Nperf üzerinden yaptığım sonuç şu şekilde.
1612814208222.png

Yeni konular

Geri
Yukarı