Comnet nasıldır?

Quarit

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bu internet sağlayıcısını merak ettim. Kendi sitelerinde özellikle Peering (omurga) sistemini vurgulamışlar. Yani övmüşler :) Benim için ping değerinin önemi olduğu için merak ettim. Kendilerini aradım fakat aldığım cevaplar beni tatmin etmedi. Açıkçası müşteri temsilcisinin bu konuda bilgi sahibi olmadığını anladım. Aranızda Comnet deneyimi olan birileri var mı? Özellikle Doğu bölgesinde bir Il'de yaşayan arkadaş olursa çok sevinirim. Ben Tunceli'de yaşıyorum. Halihazırda kullandığım TTNET aboneliğim var. Kendileri benim ilk çıkış pop noktası olan sunucu olarak Erzuruma yönlendiriyor. Yani bana göre 350km daha doğu bölgesinde olan bir il üzerine rotasyon sağlıyorlar. Bu durum saçma :) Bir ara Millenicom denemiştim, memnun kalmıştım. Çünkü ilk pop noktası olarak Kocaeli'ne gidiyordu, sonra İstanbul ve sonra yurt dışı. Tabii TTNET aboneliğimin taahhüt olduğu için 2 interneti kullanamadım. Şimdi az kaldı sözleşmem bitmek üzere.Comnet ya da TurkNet düşünüyorum. Comnet hakkında pratik deneyimi olan birilerinin yardımına ihtiyacım var. En azından Karadeniz bölgesinde kullanan birileri de bana deneyimlerini paylaşabilir. Teşekkürler.

Comnet öneririm. Kırşehir'de 100Mbps VDSL kullanıyorum. Valorant İstanbul sunucusu 17 ping. CS:GO rekabetçide 40-60 ping arası.

Comnet öneririm. Kırşehir'de 100Mbps VDSL kullanıyorum. Valorant İstanbul sunucusu 17 ping. CS:GO rekabetçide 40-60 ping arası.

Teşekkür ederim. Senden bir şey rica etsem ? Ama ilk önce bana şunu söyler misin. CS:GO için ben de 60 MS alıyorum, fakat ping değerim 60 olsa bile kalitesi sanırsın 130 ping gibi. Çünkü sabahları mesela 6-9 arası girdiğim zaman oyunda ki akıcılık muthiş oluyor. Mermilerim füze gibi gidiyor 64Tick olmasına rağmen. Senin mermilerin gidişhat durumları nasıl ? Takılmalar, gecikmeler yaşıyor musun ? Bir de rica etsem Windows CMD penceresini açıp şu komut ile test yapar mısın CS:GO için. Orada ki ilk çıkış yaptığın sunucuyu ve pop noktası sayılarını merak ediyorum.

Komut bu; tracert vie.valve.net

Test kısa sürede bitiyor. Mümkünse bana ekran görüntüsü paylaşırsan sevinirim. Teşekkürler.

Teşekkür ederim. Senden bir şey rica etsem? Ama ilk önce bana şunu söyler misin? CS:GO için ben de 60 ms alıyorum, fakat ping değerim 60 olsa bile kalitesi sanırsın 130 ping gibi. Çünkü sabahları mesela 6-9 arası girdiğim zaman oyunda ki akıcılık muthiş oluyor. Mermilerim füze gibi gidiyor 64tick olmasına rağmen. Senin mermilerin gidişhat durumları nasıl? Takılmalar, gecikmeler yaşıyor musun? Bir de rica etsem Windows CMD penceresini açıp şu komut ile test yapar mısın CS:GO için. Orada ki ilk çıkış yaptığın sunucuyu ve pop noktası sayılarını merak ediyorum.

Komut bu; tracert vie.valve.net

Test kısa sürede bitiyor. Mümkünse bana ekran görüntüsü paylaşırsan sevinirim. Teşekkürler.

Bahsettiğiniz sorunu yaşamıyorum. İstediğiniz test bu da.

1642172514836.png

Bahsettiğiniz sorunu yaşamıyorum. İstediğiniz test bu da.

Eki Görüntüle 1269744

Supermiş :) Kırşehirden sanırım önce direkt İstanbul'a gidiyorsun, daha sonra yine direkt ana sunucu olan Valveye. Bu görüntü beni tatmin etti. Yarın sanırım 2. internet olarak Comnet başvurusu yapacağım. En azından 14 gün deneme sürecim var. Eğer ben de direkt İstanbul, sonra bu şekilde geçiş yaparsam çok iyi olur benim için bu. Çok teşekkür ederim dostum. Bu arada Kırşehirden bu şekilde Valve sunuculara bağlanman gerçekten muhteşem.

Supermiş :) Kırşehirden sanırım önce direkt İstanbul'a gidiyorsun, daha sonra yine direkt ana sunucu olan Valveye. Bu görüntü beni tatmin etti. Yarın sanırım 2. internet olarak Comnet başvurusu yapacağım. En azından 14 gün deneme sürecim var. Eğer ben de direkt İstanbul, sonra bu şekilde geçiş yaparsam çok iyi olur benim için bu. Çok teşekkür ederim dostum. Bu arada Kırşehirden bu şekilde Valve sunuculara bağlanman gerçekten muhteşem.
Rica ederim :) Ne yalan söyliyim comnet bana bu şehirde ilaç gibi geldi. Zamanında netspeed ve türknet kullandım. İstediğim ping değerlerini asla alamadım.

@alp15eren Bu arada benim test sonucum bu şekilde. Gördüğün gibi rezalet ve ters. Ben zaten Doğu'da yaşıyorum Tunceli'de. TTnet beni önce alıp Erzurum'a (320KM daha doğu) götürüyor, oradan İstanbul'a bağlıyor, oradan Yurtdışı kendi sunucuları, en sonunda asıl sunucu Valveye kavuşabiliyorum 12. pop noktasında. Sen 5. pop noktasında bitiriyorsun olayı 😂 Bu arada ben arada bir sunucuda paket kaybı yaşıyorum.
Adsız.jpg

@alp15eren bu arada benim test sonucum bu şekilde. Gördüğün gibi rezalet ve ters. Ben zaten doğu'da yaşıyorum Tunceli'de. TTNET beni önce alıp Erzurum'a (320km daha doğu) götürüyor, oradan İstanbul'a bağlıyor, oradan yurt dışı kendi sunucuları, en sonunda asıl sunucu Valve'ye kavuşabiliyorum 12. pop noktasında. Sen 5. pop noktasında bitiriyorsun olayı 😂 bu arada ben arada bir sunucuda paket kaybı yaşıyorum. Eki Görüntüle 1269757

Comnet'e geçersen umarım daha iyi değerler alırsın :)

Comnet'e geçersen umarım daha iyi değerler alırsın :)

Umarım dostum. 2 senedir kanser riskim arttı TTnet sayesinde. İlk başvuru yaptığımda sorun yoktu. Bağlı olduğum ilçe santral ilçenin merkezindeydi. Sonra aldılar Allah'ın dağına götürdüler. Sonra da olan oldu. Benim için omurga sistemide değişti. Daha önce direkt Ankara-İstanbul arası ara bağlantı yapıyordum, sonra direkt asıl sunucu. Şimdi görüntü bu şekilde :D Bir daha TTnet'e abone olursam harbi...Gerçekten ahmaklık yaptığım. 2 sene taahhüt yapmak da ne yani hemde TTnet ile. Neyse az kaldı 😍

Selamlar, ben de Kırşehir'de yaşıyorum altyapım fiber. Comnette altyapı sorguladığımda100Mbps kadar destekliyor. Comnet dediğin gibiyse ben de geçmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı