Comnet nasıldır?

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bursa/Yıldırım bölgesinde ikamet ediyorum bilenler bilir metroya (Duaçınarı istasyonu) 1km uzaklıktayım. Ben TT kullanıyordum normalde ama fiyatlar gerçekten uçtu 100Mbps VDSL2 için 240 TL teklif ettiler. Şu anda daha tekrar görüşmedim ama 1-5 güne anlaşmam bitiyor. Bende yeni internet arayışına girdim. Altyapımız tüm mahallenin 2 yıl önce yenilendi ve tüm eski kutular sökülüp VDSL2 altyapısına uygun TİP7 ve TİP23 ile değiştirildi. Evime olan iç tesisatı 1 ay önce yenilettim. Şimdi sorularım şunlar:

1-) Bu Comnet istenilen hızı verebiliyor mu? Altyapım 120Mbps kadar destekliyor ki 100Mpbs kullanıyorum 93 alıyorum, indirme yaparken 100Mbps kesin alırken 111Mbps bile olabiliyor.
2-) Müşteri hizmetleri nasıldır? Müdahale edebiliyorlar mı? Sorun yaşarsam yardımcı olabilirler mi?
3-) Ping değerleri nasıldır? TT kullanırken 4ms pingim var, çok değişir mi bu?
4-) Süpriz fiyat artışı yaparlar mı? 12 ay anlaşma yapmayı planlıyorum.

Sanırsam bu kadardı sorularım kullanan arkadaşlar yardımcı olur ise çok sevinirim. @erengore hocam siz bu konuda bilgilisiniz sizce nasıldır?

Dostum aklın var ise uzak durmanı tavsiye ederim. İlgi alaka 0. Arasan müşteri hizmetleri yok zaten, mesaj bırakıyorsunuz artık size ne zaman geri dönerlerse.

Bursa/Yıldırım bölgesinde ikamet ediyorum bilenler bilir metroya (Duaçınarı istasyonu) 1km uzaklıktayım. Ben TT kullanıyordum normalde ama fiyatlar gerçekten uçtu 100Mbps VDSL2 için 240 TL teklif ettiler. Şu anda daha tekrar görüşmedim ama 1-5 güne anlaşmam bitiyor. Bende yeni internet arayışına girdim. Altyapımız tüm mahallenin 2 yıl önce yenilendi ve tüm eski kutular sökülüp VDSL2 altyapısına uygun TİP7 ve TİP23 ile değiştirildi. Evime olan iç tesisatı 1 ay önce yenilettim. Şimdi sorularım şunlar:

1-) Bu Comnet istenilen hızı verebiliyor mu? Altyapım 120Mbps kadar destekliyor ki 100Mpbs kullanıyorum 93 alıyorum, indirme yaparken 100Mbps kesin alırken 111Mbps bile olabiliyor.
2-) Müşteri hizmetleri nasıldır? Müdahale edebiliyorlar mı? Sorun yaşarsam yardımcı olabilirler mi?
3-) Ping değerleri nasıldır? TT kullanırken 4ms pingim var, çok değişir mi bu?
4-) Süpriz fiyat artışı yaparlar mı? 12 ay anlaşma yapmayı planlıyorum.

Sanırsam bu kadardı sorularım kullanan arkadaşlar yardımcı olur ise çok sevinirim. @erengore hocam siz bu konuda bilgilisiniz sizce nasıldır?
Hocam comnet'i bilmiyorum fakat millenicom önermem.10 gün önce geçtim yaklaşık internet problemliydi 100 mbps paketim var modeme 75 mbps download geliyor hız testlerinde 10-15 civarında çıkıyordu. Kaç kez arıza kaydı oluşturdum modeme 100 geliyor diyip arıza kaydını kapattılar. Bugün ise kendi kendine düzeldi sorun. Millenicomun müşteri desteği yetersiz haberiniz olsun.

Bursa/Yıldırım bölgesinde ikamet ediyorum bilenler bilir metroya (duaçınarı istasyonu) 1km uzaklıktayım. Ben TT kullanıyordum normalde ama fiyatlar gerçekten uçtu 100Mbps VDSL2 için 240 TL teklif ettiler. Şu anda daha tekrar görüşmedim ama 1-5 güne anlaşmam bitiyor. Bende yeni internet arayışına girdim. Altyapımız tüm mahallenin 2 yıl önce yenilendi ve tüm eski kutular sökülüp VDSL2 altyapısına uygun tip7 ve tip23 ile değiştirildi. Evime olan iç tesisatı 1 ay önce yenilettim. Şimdi sorularım şunlar:

1-) bu Comnet istenilen hızı verebiliyor mu? Altyapım 120Mbps kadar destekliyor ki 100Mbps kullanıyorum 93 alıyorum, indirme yaparken 100Mbps kesin alırken 111Mbps bile olabiliyor.
2-) müşteri hizmetleri nasıldır? Müdahale edebiliyorlar mı? Sorun yaşarsam yardımcı olabilirler mi?
3-) ping değerleri nasıldır? TT kullanırken 4ms pingim var, çok değişir mi bu?
4-) sürpriz fiyat artışı yaparlar mı? 12 ay anlaşma yapmayı planlıyorum.

Birkaç ay deneyimim oldu bu firma ile, sorularınızı cevaplayabilirim
1. istenilen hızları düzgün bir şekilde tarafıma sağlayabildiler, hattıma düşük hız tanımlanması gibi bir durum olmadı.
2. müşteri hizmetleriyle sorun yaşayan aşırı fazla kişi var tersine giden bir şeyi söyleyince aboneliğimi iptal ettiler falan tarzında, ben o tarz bir sorun yaşamadım ama hazır basmakalıp cevaplar aldım, hiçbir seferinde sorunuma yaklaşmadılar.
3. ping değerleri abarttıkları kadar iyi değil, ortalama 10 15 ping alıyordum ben ancak aşırı şekilde dalgalıydı.
4. sürpriz fiyat artışı olmaz, bu dönemlerde zam da olacağını sanmıyorum ben kullanırken bir ay önceden haber verip fiyatlarımızı yükselteceğiz demişlerdi 80TL'den 120TL'ye çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Benim şahsi düşüncelerime ve sorunlarıma gelecek olursakda, müşteri hizmetleri tarafından kaybediyor, firma sürekli kopmalar ve dalganmalar yaşatıyor, hattaha bir keresinde firmaları kaynaklı kopma yaşattıkları için hizmet bedelini uzatmışlardı, geceleri yoğunluk oluyor ve ping değerleri aşırı dalgalı 10 15 ping de sakin sakin dolaşırken paket kaybı oluyormuş gibi aniden fırlayıp geri iniyor ping ancak paket kaybı olmuyor, ben önermem.

Merhaba. 8 yıldır kullandığım MSI i7 4.nesil bilgisayarımı değiştireceğim. Bütçem 25 bin TL civarı.
i7 12.nesil almayı düşünüyorum. 3060'lı bir model bulmaya çalıştım ama GameGaraj dışında 12.nesil olan bir model bulamadım. Onun da fiyatı 27 bin civarı zaten.
Yine 26700 TL'ye MSI 12.nesil 3050 Ti olan bir model buldum. Şu anki bilgisayarımı uzun yıllar sorunsuz kullandığım için MSI almak isterim ama fiyatı biraz yüksek gibi.
Acer marka bir laptop var. 12.nesil ve 3050 Ti ekran kartlı. 21000 TL. En mantıklı tercih bu gibi duruyor kağıt üstünde ama Acer hiç kullanmadığım için çok bir bilgim yok. Servis konusunda sıkıntıları olduğu yazılmış.
Bu arada tüm modellerde 144 Hz ekran, 16 GB RAM ve en az 512 GB SSD var.
Tercihim konusunda yardımcı olma şansınız varsa sevinirim. Teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla düşük ping sunmasına karşın packet loss sorunları olan ve packet lossu %5 altında ise sorun olarak görmeyen bir firma.

Dostum aklın var ise uzak durmanı tavsiye ederim. İlgi alaka 0. Arasan müşteri hizmetleri yok zaten, mesaj bırakıyorsunuz artık size ne zaman geri dönerlerse.

Hocam comnet'i bilmiyorum fakat millenicom önermem.10 gün önce geçtim yaklaşık internet problemliydi 100 mbps paketim var modeme 75 mbps download geliyor hız testlerinde 10-15 civarında çıkıyordu. Kaç kez arıza kaydı oluşturdum modeme 100 geliyor diyip arıza kaydını kapattılar. Bugün ise kendi kendine düzeldi sorun. Millenicomun müşteri desteği yetersiz haberiniz olsun.

Birkaç ay deneyimim oldu bu firma ile, sorularınızı cevaplayabilirim
1. istenilen hızları düzgün bir şekilde tarafıma sağlayabildiler, hattıma düşük hız tanımlanması gibi bir durum olmadı.
2. müşteri hizmetleriyle sorun yaşayan aşırı fazla kişi var tersine giden bir şeyi söyleyince aboneliğimi iptal ettiler falan tarzında, ben o tarz bir sorun yaşamadım ama hazır basmakalıp cevaplar aldım, hiçbir seferinde sorunuma yaklaşmadılar.
3. ping değerleri abarttıkları kadar iyi değil, ortalama 10 15 ping alıyordum ben ancak aşırı şekilde dalgalıydı.
4. sürpriz fiyat artışı olmaz, bu dönemlerde zam da olacağını sanmıyorum ben kullanırken bir ay önceden haber verip fiyatlarımızı yükselteceğiz demişlerdi 80TL'den 120TL'ye çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Benim şahsi düşüncelerime ve sorunlarıma gelecek olursakda, müşteri hizmetleri tarafından kaybediyor, firma sürekli kopmalar ve dalganmalar yaşatıyor, hattaha bir keresinde firmaları kaynaklı kopma yaşattıkları için hizmet bedelini uzatmışlardı, geceleri yoğunluk oluyor ve ping değerleri aşırı dalgalı 10 15 ping de sakin sakin dolaşırken paket kaybı oluyormuş gibi aniden fırlayıp geri iniyor ping ancak paket kaybı olmuyor, ben önermem.
Arkadaşlar anladığım kadarıyla millenicom ve comnet önermediniz. Bunları dikkate alarak geçmemeye kara verdim bakalım başka ISS'lere bakacağım artık.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla millenicom ve comnet önermediniz. Bunları dikkate alarak geçmemeye kara verdim bakalım başka ISS'lere bakacağım artık.
Netspeed ve Türknet'i öneriyorlar. Ben Türknet'ten Millenicom'a daha yeni geçtim. Geçmemin sebebi fiyat artışıydı. 75'lik paket alıyordum 75'i tamamen veriyordu. Tek sıkıntısı müşteri hizmetlerini arayamıyorsunuz. Mesaj bırakıp onların işlem yapmasını bekliyorsunuz. Ama sorunla ilgileniyorlar çözememezlik gibi bir durum söz konusu değil.

Comnet pişmanlıktır, 1 ay hizmet verip, internet hızınızı düşürüp yükseltiyorlar, şikayet edince aboneliğinize son verip paranızı yiyorlar. 1 yıllık peşin paramı yediler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı