Comnet vs NetSpeed

nokaEXE

Hectopat
Milleni kullanmaktayım ancak haftalardır yüksek ping sorunu yaşıyorum. Hunt: Showdown oynuyorum ve akşam saatleri 150-200 ping arası oynuyorum. Gece 1'den sonra ping 65'lere düşüyor ve bu durumdan aşırı derecede sıkıldım. Speedtest sonucunda da gördüğünüz gibi download ve upload konusunda hiçbir şikayetim yok ancak 24 ping değerinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Defalarca arıza kaydı açtım ilgilenmediler. Farklı bir sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum. Ping konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir firma arıyorum. Comnet ve NetSpeed arasında kaldım. Bu iki firmayı kullanan, bilgi verebilecek birisi var mı? Mersin'de yaşadığım için İstanbul'da yaşayanlar gibi 1-3 ping değeri arası alamayacağımı biliyorum ancak stabil düşük ping değeri istiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1 (1).png
    Screenshot_1 (1).png
    13,4 KB · Görüntüleme: 206
  • millenicom-yuksek-ping-sorunu-3.jpg
    millenicom-yuksek-ping-sorunu-3.jpg
    350,5 KB · Görüntüleme: 209
NetSpeed alt yapısı varsa direk geç, Kablonet alt yapısı varsa NetSpeed'ten üstün. Comnet'de iyidir.
Hiçbiri olmazsa TurkNet.

Merkez de değilim köylük yerdeyim paketim o yüzden düşük neetspeed kullanıyorum 6 aydır memnunum değerler de bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 203
Altyapınız nedir?

Telekom altyapısı hocam şu an Milleni'de oradan çekiyor.

NetSpeed alt yapısı varsa direk geç, Kablonet alt yapısı varsa NetSpeed'ten üstün. Comnet'de iyidir.
Hiçbiri olmazsa TurkNet.

NetSpeed altyapısı mevcut zaten Telekom'dan çekiyorlar 75Mbit paketini alabiliyorum NetSpeed'in. Kablonet altyapısı yok maalesef.

Merkez de değilim köylük yerdeyim paketim o yüzden düşük neetspeed kullanıyorum 6 aydır memnunum değerler de bu şekilde.

Hangi şehir hocam?

Milleni kullanmaktayım ancak haftalardır yüksek ping sorunu yaşıyorum. Hunt: Showdown oynuyorum ve akşam saatleri 150-200 ping arası oynuyorum. Gece 1'den sonra ping 65'lere düşüyor ve bu durumdan aşırı derecede sıkıldım. Speedtest sonucunda da gördüğünüz gibi download ve upload konusunda hiçbir şikayetim yok ancak 24 ping değerinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Defalarca arıza kaydı açtım ilgilenmediler. Farklı bir sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum. Ping konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir firma arıyorum. Comnet ve NetSpeed arasında kaldım. Bu iki firmayı kullanan, bilgi verebilecek birisi var mı? Mersin'de yaşadığım için İstanbul'da yaşayanlar gibi 1-3 ping değeri arası alamayacağımı biliyorum ancak stabil düşük ping değeri istiyorum.

NetSpeed maalesef aşırı ping olan bir ISS. Ben türk.net öneririm comnet te yeni bir firma bazı akşamlar sizi delirtebilir.

Neden hocam? Comnet mi kullanıyorsunuz? Speedtest paylaşmanız mümkün mü eğer comnet kullanıyorsanız?
Ayrıca @erengore hocam da Comnet kullanıyor. Paketi 100 olmasına rağmen 140 alıyor. Yukarıdaki konuda sormuştum memnun musunuz diye, gayet memnun olduğunu belirtti.

FTTH fiber altyapıda iseniz, Comnet delirtmez.

Geri
Yukarı