Comodo Dragon vs Comodo IceDragon

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    12
Makaleler
33
Daha fazla  
Bugün forumda bu tarayıcıyı gördüm. Sonra araştırdım ve bunun Firefox tabanlı olanı varmış. O da Comodo IceDragon. Normalde Comodo Dragon kullanıyordum. Zaten sürekli kullanacağım bir tarayıcı değil, genel olarak Brave kullanıyorum. Canım sıkıldığı zaman girmek için duruyor, değişiklik amaçlı. Şimdi, Chromium tabanlı olan, bildiğimiz Chrome'un kardeşi gibi. Firefox'u çok kullanmak istiyorum fakat, ben bir sürü sekme açan birisi olduğum için çok RAM ve aşırı CPU kullanıyor. Comodo IceDragon böyle değil. Firefox tabanlı olan daha mı iyi?

Bugün forumda bu tarayıcıyı gördüm. Sonra araştırdım ve bunun Firefox tabanlı olanı varmış. O da Comodo ıcedragon. Normalde Comodo Dragon kullanıyordum. Zaten sürekli kullanacağım bir tarayıcı değil, genel olarak Brave kullanıyorum. Canım sıkıldığı zaman girmek için duruyor, değişiklik amaçlı. Şimdi, Chromium tabanlı olan, bildiğimiz Chrome'un kardeşi gibi. Firefox'u çok kullanmak istiyorum fakat, ben bir sürü sekme açan birisi olduğum için çok RAM ve aşırı CPU kullanıyor.comodo ıcedragon böyle değil. Firefox tabanlı olan daha mı iyi?

Comodo ne zamandan beri tarayıcı oluyor? Antivirüs değil miydi?

IceDragon az kullanır.

Şu an ondan yazıyorum hocam. Beğendim gibi. RAM kullanımı bu şekilde, AdGuard var eklenti olarak sadece. Sekme olarak YouTube ve forum açık.

Görev Yöneticisi.png

Comodo ne zamandan beri tarayıcı oluyor? Antivirüs değil miydi?

Hocam, tarayıcı ve güvenlik şirketi.

Mozilla tabanlı olan ıcedragon daha iyi. Ama eklenti desteği olarak Comodo Dragon'un Chrome ile aynı eklentileri kullanabilmesi de iyi.

Hocam, siz sanırım anlıyor gibisiniz. Bir şey soracağım tarayıcı ile alakalı: Bu tarayıcının sürümü neden 65.0.0.2? Firefox ile aynı sürüm olması gerekli değil mi?

Hocam, siz sanırım anlıyor gibisiniz. Bir şey soracağım tarayıcı ile alakalı: Bu tarayıcının sürümü neden 65.0.0.2? Firefox ile aynı sürüm olması gerekli değil mi?

O kadarını inan ki ben de bilemiyorum hocam. Mozilla son sürümü 88.0 olması lazım hatalı değilsem. Demek ki sürüm numaraları değişken olabiliyor aynı tabanlı olsa bile.

Chrome, Firefox, Edge gibi tarayıcılardan daha güvenli değil Comodo'nun tarayıcıları. Google SafeBrowsing bile daha iyi iş çıkarıyor. Ayrıca ana sayfasındaki silinemeyen siteler de Comodo'nun nereden finanse edildiğinin apaçık göstergesi. Böyle bir tarayıcıyı kullanmazdım.

Son düzenleme:

Genellikle her altyapısını kullanan tarayıcıyla, altyapısı kullanılan tarayıcının sürümü aynı olmaz. Mesela Google, Chromium altyapısını kullanır ama Chromium 102.0.4991.0, Google'ın ise 100.0.4896.75'tir.

Yeni konular

Geri
Yukarı