Comodo en iyi ücretsiz anivirüs yazılımıdır

Arda KC

Hectopat
Makaleler
4
Biliyorsunuz ki antivirüs yazılımları çoğu virüsleri engellemez, bedava antivirüs yazılımıda olsa paralı antivirüs yazılımıda olsa bu aynıdır. Comodo ınternet Security Premium ile böyle bir sorun yok oto. Contaiment teklonojisi tanınmayan uygulamaları bir sanal ortamda çalıştırdığı için virüs saldırılarından sizi korur ve güvenmediğiniz bir uygulamayı da sanal ortamda çalıştırabiliyorsunuz. Hips ile de arka planda çalışan uygulamaların yaptığı işlemlerden haberden olabiliyorsunuz, çünkü size kritik olabilecek işlemleri yazılım yapmadan önce yazılımı durdurarak size engellensin mi izin mi verilsin diye soruyor.

WannaCry saldırısını biliyor musunuz? Bir fidye virüsüdür ve bu virüs çoğu kişiye bulaşmıştı ve antivirüsler bunu engellemekte geçikmişti fakat Comodo fidye yazılımlarını oto contaiment teklonojisi ile engellediği için ilk engelleyen antivirüs yazılımı Comodo olmuştu, bunun test videoları da var. Buradan test videosunu izliyebilirsiniz.
Sizi bu antivirüs yazılımı hakkında bilgilendirmek istedim gayet iyi bir güvenlik duvarı var ve antivirüs veritabanı bayağı geniş. Buradan indirebilirsiniz.
Haberdar olun güvende kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde çok önerildiği için sistemime kurdum. İnanılmaz rahatsız edici izin istemeleri, aşırı CPU kullanımı, oyunlarda ani FPS düşüşlerine neden oldu. Kesinlikle ne kadar iş yapıyorsa yapsın kimseye önermem. Sürekli olarak taramalar yapıyor, Windows işlemine bile izin vermiyor benden istiyor. Bana bu kadarı da mantıksız geldi.

Geçenlerde çok önerildiği için sistemime kurdum. İnanılmaz rahatsız edici izin istemeleri, aşırı CPU kullanımı, oyunlarda ani FPS düşüşlerine neden oldu. Kesinlikle ne kadar iş yapıyorsa yapsın kimseye önermem. Sürekli olarak taramalar yapıyor, Windows işlemine bile izin vermiyor benden istiyor. Bana bu kadarı da mantıksız geldi.

Sessiz modu oyuna girmeden önce etkinleştirebilirsin ya da tamamen çıkış yapabilirsiniz.

Windows işlemlerine izin istemesinin sebebi Windows'a yeni güncellemede eklenen yeni bir yazılım olmasından kaynaklanıyor olabilir, fakat bu yeni sürümlerde yaşanmaz sanırım 2016 2015 sürümlerini kullandınız ben o sürümleri kullanmadım fakat şu anda yeni sürümünü bilgisayarımda kullanıyorum ve öyle bir sıkıntı yok.

Ben bir Adwcleaner ve bir de Combofix kullanıyorum hala sıkıntı görmedim yani hiç. Bilgisayar gayet normal çalışıyor. Baya önceden ama mesela antivirüs yükleyince bilgisayarımın bayağı yavaşladığını görmüştüm o yüzden silmiştim. Bu yüzden normal kurulumsuz direk çalışan antivirüs programları gayet güzel bana göre.

Sessiz modu oyuna girmeden önce etkinleştirebilirsin ya da tamamen çıkış yapabilirsiniz.

Windows işlemlerine izin istemesinin sebebi Windows'a yeni güncellemede eklenen yeni bir yazılım olmasından kaynaklanıyor olabilir, fakat bu yeni sürümlerde yaşanmaz sanırım 2016 2015 sürümlerini kullandınız ben o sürümleri kullanmadım fakat şu anda yeni sürümünü bilgisayarımda kullanıyorum ve öyle bir sıkıntı yok.
Hayır 1 ay önce en yeni sürümünü indirip kurdum, 1 hafta kadar kullandım.

Hayır 1 ay önce en yeni sürümünü indirip kurdum, 1 hafta kadar kullandım.

Fakat bende böyle bir sıkıntı yok, sanırım biraz ayarlarını kurcaladınız.
Ben bir adwcleaner ve bir de combofix kullanıyorum hala sıkıntı görmedim yani hiç. Bilgisayar gayet normal çalışıyor. Baya önceden ama mesela antivirüs yükleyince bilgisayarımın bayağı yavaşladığını görmüştüm o yüzden silmiştim. Bu yüzden normal kurulumsuz direk çalışan antivirüs programları gayet güzel bana göre.

Hangi antivirüs yazılımını kullandınız?

Yazdım mesajda.
Ben bir Adwcleaner ve bir de Combofix kullanıyorum hala sıkıntı görmedim yani hiç. Bilgisayar gayet normal çalışıyor. Baya önceden ama mesela antivirüs yükleyince bilgisayarımın bayağı yavaşladığını görmüştüm o yüzden silmiştim. Bu yüzden normal kurulumsuz direk çalışan antivirüs programları gayet güzel bana göre.

Fakat bende böyle bir sıkıntı yok, sanırım biraz ayarlarını kurcaladınız.

Hangi antivirüs yazılımını kullandınız?
Ayarları burada moderatör arkadaş uzun uzun açıklayarak yayınlamış oradan aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı