En iyi ücretsiz antivirüs?

Kaspersky ve antimalware ücretli ESET nod32.

Öncelikle ben çok fazla crackli bir şey indirmem ama bir keresinde mecburen ders için PowerPoint indirdim çünkü çok pahalıydı.
1-2 hafta geçti sonra birden içime abode effect indirmek geldi yine maalesef crackli indirmeyi başlattım ve her şey orijinal gözüküyordu bu arada tüm indirme dosyalarını.
Virüs Total ile tarattım bir şey çıkmadı bende indirdim sonra abode effect inerken %30'da falan korktum iptal ettim. Ve az önce başıma garip bir olay geldi sadece Google açıktı ama işlemci %70 ve %100 arasında gidip geliyordu ve çok kasıyordu. Yani görev yöneticisi yanıt vermedi bir ara mouse algılamadı vb. bende trojan ya da keylogger diye düşündüm ama bir ara açmayı başardım görev yöneticisini ve bu işlemciyi osdpdetect diye bir şey kullanıyordu. Ama bu nedir internette bulamadım ve .exe mi .dll mi hatırlamıyorum sadece ismini okuyabildim sonra direkt yeniden başlat yaptım ve şu an kasma yok ama acaba keylogger girip çıktı mı diye korkuyorum ve bunu da yeniden başlatıktan sonra yaptım. Bilgisayarımda Keylogger Olduğunu Nasıl Anlarım? » TechWorm. Bir şey çıkmadı.

Şimdi sağlam bir antivirüs taraması programı istiyorum, bir daha crackli indirmem zaten.

En iyisi Kaspersky ve Malwarebytes dır benim bilgisayarımda şunlar açık Dying Light Google 2 sekme bir tanesi Technopat diğeri YouTube öyle %50 oluyor bilgisayarınız kötü mü?

En iyisi Kaspersky ve Malwarebytes dır benim bilgisayarımda şunlar açık Dying Light Google 2 sekme bir tanesi Technopat diğeri YouTube öyle %50 oluyor bilgisayarınız kötü mü?
Abra a5 v15.5 sadece google açıktı. yani yaşanan olayın normal olmadığı kesin.
Öncelikle, @OnurAlp#41 adlı kullanıcının verdiği mesajları dikkate almanızı önermiyorum. Doğrusu söylendiği hâlde yanlış bilgiyi yaymaya devam ediyor.

Malwarebytes bir antivirüs olmadığı için indirmediğinizi söylemişsiniz, yanlış. Evet, bir antivirüs değildir ama bilgisayarınızda bir virüs varsa Malwarebytes bunu tarama sonucunda size belirtecek ve temizleyecektir. Tarama yönünden oldukça iyi bir yazılım. İndirmenizi öneriyorum.

Onun haricinde bedava antivirüs olarak önerdiğim en iyi program Kaspersky Security Cloud Free'dir. İlk başta Kaspersky ınternet Security'i 30 günlüğüne ücretsiz kullanabilirsiniz. Ondan sonra Kaspersky Security Cloud Free'ye geçebilirsiniz. Ücretsiz av diye hafife almayın, oldukça başarılıdır.

Bilgisayarınızda virüs şüphesi varsa yapmanız gereken belli. Üstte önerdiklerimi indirip, sisteminizi tam tarama ile taratın 2 programla da. Eğer bir sonuç yoksa bir sıkıntı yok demektir. Kaspersky'ı etkin koruma için kullanmaya devam edebilirsiniz. Malwarebytes'ı ise düzenli olarak sistemi taramak için sistemde tutabilirsiniz.

4 Dosya buldu 2'sini sildi 1 tanesini elle sildim ama bunu silemedim yeniden başlatarak silmeliymiş.

Cloud Free biraz boş bir paket gibi geldi, ben de KIS indiriyorum.
Cloud Free'de sadece temel düzeyde koruma bulunur ve içerisinde güvenlik duvarı yoktur. Internet Security'de daha gelişmiş bir koruma sistemi, internet koruması ve güvenlik duvarı vardır ama ücretli bir yazılımdır. 30 günlük deneme sürümü bulunur.

Adı üstünde, ücretsiz sürüm. Ücretsiz sürümde ne olabilir ki? Ama koruma düzeyine gelecek olursak, birçok ücretli antivirüse taş çıkartır.

Ücretsiz için en iyisi Kaspersky Free. Ücretli için en iyisi Eset Nod32 dir.
Madem en iyisi neden insanların büyük çoğunluğu ücretli yazılım dendiğinde Kaspersky diyor. Bence Eset Nod32'nin havası eskidendi.

Üniversite öğrencisiyseniz Malwarebytes 4 yıllık lisansı 5$ fiyatına satın alabilirsiniz. Aylık 1 şişe su parana bile denk gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı