Comodo Internet Security Free vs Kaspersky Security Cloud Free

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Comodo Internet Security Free vs Kaspersky Security Cloud Free.

Sosyal'de Kaspersky fanboyluğu olduğunu biliyorum fakat yine de sormak istedim. Hangisi daha hafiftir ve daha iyidir?

Kaspersky'nin bedava sürümünün internet koruması ne kadar iyi?
Comodo'nun dosya koruması ne kadar iyi?

Sosyal'de Kaspersky'de çalışan arkadaşlar yer alıyor ve bu yüzden Kaspersky'i öneriyor olmaları gayet normal bir durum. Kaspersky'nin yanlışlıkla sistem dosyalarını da silebileceğini biliyorum ve Kaspersky'nin ücretsiz sürümünde Firewall yok, Internet koruması ise bir Comodo kadar iyi değildir. Korsan oyun ve program ile uğraşmıyor iseniz, arada güvenilir yerlerden dosya indiriyor ve internette takılıyor iseniz, Comodo IS iyi bir tercih olabilir.

Ben Comodo kullanıyordum ama bıraktım. Her uygulama açıldığında yok güvenli mod da açılsın, yok container da açılsın filan gibi şeylerden sıkılmıştım. Ayrıca bazı oyunlarda farenin çalışmasını da engelleyince Kaspersky'a döndüm. Comodo'yu çıkış yapabildiğim için kullanıyordum ama artık bıraktım.

Ben Comodo kullanıyordum ama bıraktım. Her uygulama açıldığında yok güvenli mod da açılsın, yok container da açılsın filan gibi şeylerden sıkılmıştım. Ayrıca bazı oyunlarda farenin çalışmasını da engelleyince Kaspersky'a döndüm. Comodo'yu çıkış yapabildiğim için kullanıyordum ama artık bıraktım.
Aynı sorunları da ben Kaspersky ile yaşıyordum fakat korsan kullandığım zamanlarda.

Hocam ikisini birlikte kullanabilirsiniz. Antivirus+firewall olarak. Firewallu kullanırken ayarlara dikkat etmenizi öneririm. Ayarları kurcalarken ne varsa devre dışı bırakmıstım. Sadece klavye calısıyordu. İnternet vs. de gitmişti. Sistem geri yukleme ile sorunu cozmustum. O olmasaydı format atacaktım.

Geri
Yukarı