Compaq Presario CQ60 Görüntü Vermiyor

Berkay Kazancı

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Benim Compaq Presario CQ60 model laptopum var. Ne kadar eski olsa da ufak tefek işleri görüyordu.

Her neyse birden masa üstünde takılırken mavi ekran verdi. Hata kodu: "Stop 0x0000000A – IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL"

PC res attı falan bu sefer görüntü vermeyi kesti. Laptop RAM slotlarını tek tek denedim farklı RAM'lerle çalıştırdım CPU'yu söktüm yuvalarına üfledim iyice temizledim fanını bundan önce silmiştim ferahlamıştı makine. Tamamen söktüm şu an içi tamamen dışarıda anakart vs sökülü sadece ekranın kablolarını anakarta bağlıyorum güç verip tuşa basıyorum fakat PC açılıyor. Windows başlatılıyor yazısının oldugu bölümde herhangi bir tuşa basınca dıııt diye ötüyordu. Denedim öttü masaüstü ekranıma bağladım yine görüntü yok.

En son işlemciyi söktüm GPU'ya sıcak hava üfledim biraz bastım tuşa ekran geldi tam oldu dedim masa üstünde gezinirken birden mavi ekran verdi tekrar aynı hata. Kapandı 1-2 saattir uğraşıyorum hala çözemedim tekrar sıcak hava vericem sıkıntı çıkmasını istemiyorum. Youtube'dan bakıyorum millet 200-220 derece ısı veriyorlar GPU'ya 2 3 dakika boyunca.
Benim bu olaya içim pek sinmedi yaptırsam fiyatı ne kadar tutar? Açıkçası pek yaptırmaya da hevesli değilim. Kendim yapmaya çalışacağım şimdiden teşekkür ederim.

Eğer sorunu çözemediysem yorum olarak belirtmeyebilirim fakat eğer çözüm yolunu bulursam yorumlara düşerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı