Concord marka PSU sisteme zarar verir mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1-2 yıldır Concord marka PSU kullanıyorum zamanında bilgisayarcı takmıştı pek takılmamıştım markasına bir sorun çıkarmadı. Bu zamana kadar 7-8 kere elektrik kesintisi atlattı bu PSU için havada yanar C4 gibi şeyler söylemişler cidden o kadar mı tehlike arz ediyor sistem için? Değişmeli miyim 80+ Plus Silver yazıyor. Ne kadar doğru bilemem...

C4 şeyi abartı ama kapasitörleri kalitesiz ondan öyle deniyor biraz da şans işi ama paran olunca değiştirmeni tavsiye ederim.

O güç kaynağında silver sertifika olamaz, üstünde yazan da yüksek ihtimal sahte etiket. Ayrıca PSU'lar bomba gibi patlamaz, dandik güç kaynağına burada bomba derler dalga geçmek için.

Değiştirmek lazım evet, kronik sorunu olmayan güç kaynaklarına göre bu fason üretim güç kaynakları büyük risk. Ripple değerleri yüksek, genel performansları kötü yani patlamadı diye iyi olmuyor. Yüksek ripple değeri kısa bileşen ömrü demek oluyor, yani ripple değeri yüksekse bilgisayar parçalarınız daha kısa ömürlü oluyor.

Temel hatlarıyla anlatacak olursam genel performansı kötü, dandik PSU diyebilirim o PSU'lar için. En kısa zamanda değiştirmeye çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı