Çözüldü Condef nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gusta

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşım FPS'imi arttırmak için bilgisayarımda bir takım işlemler yaptı ve condef adı altında bir WinRAR yükledi bu WinRAR şifreyle açılıyor ve Windows Defender'i etkisiz hale getiriyor ama biraz garip görev yöneticisine geldigimizde orada bir antivirüs uygulaması açık oluyordu 200 MB falan CPU kullanıyordu onu kapatıyor bu condef internete yazdığımda da hakkında bir şey bulamadım acaba nedir bilgisi olan var mıdır veya zararlı mıdır?

Çözüm
RAM kullanımınızı azaltmak için Defender'i devre dışı bırakıyor. Zararlıdır tabii ki yarın bir gün sisteme bir şey yüklerken virüs bulaşmayacağının garantisi olmaz. Kaç GB RAM'iniz var ve Windows sürümünüz nedir?
RAM kullanımınızı azaltmak için Defender'i devre dışı bırakıyor. Zararlıdır tabii ki yarın bir gün sisteme bir şey yüklerken virüs bulaşmayacağının garantisi olmaz. Kaç GB RAM'iniz var ve Windows sürümünüz nedir?

Çözüm
16 GB RAM, Windows 11. peki bu devre dışı bırakan uygulamanın ismi nedir WinRAR'da yazan ismi girdiğimde hiçbir şey çıkmıyor ve bunun parolasını nereden öğrenebilirim? Parola istiyor uygulamayı açmak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB RAM Windows 11 peki bu devre dışı bırakan uygulamanın ismi nedir WinRAR'da yazan ismi girdiğimde hiçbir şey çıkmıyor ve bunun parolasını nereden öğrenebilirim parola istiyor uygulamayı açmak için?

Uygulama hakkında bilgim yok ama söylediklerinizden anladığım kadarıyla bilgi verdim. 16 GB RAM ile Windows 11 gayet rahat kullanılabilir, tavsiyem uygulamayı silin çünkü sisteminiz tamamen savunmasız durumda.

1693860765303.png

1693860775404.png

Uygulama böyle bir şey. Direkt WinRAR'ı silsem düzelir mi ki? Arkadaşım tekrar kapatman gerek falan dedi, yazıyorum kendisine ama ulaşamıyorum.
Yazdı şimdi.

1693860829573.png

Bunu yolladı bana buymuş yüklediği şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1931479
Eki Görüntüle 1931481uygulama böyle bir şey direk WinRAR'ı silsem düzelir mi ki arkadaşım tekrar kapatman gerek falan dedi yazıyorum kendisine ama ulaşamıyorum.

Uygulamayı veya indirdiği siteyi bulmadan RAR'ın şifresini çözemezsiniz. Ya arkadaşınıza ulaşın ya da Revo Uninstaller programı ile silmeyi deneyin.

Yazdı şimdiEki Görüntüle 1931482
Bunu yolladı bana buymuşl yüklediği şey

Siteden şifresini bulup programı kapatın ve silin.

1693861306877.png

Etkinleştir dedim.

1693861322073.png

Arkadaşım bu şeyin bilgisayarımı bayağı bir yavaşlatacagını söyledi ve kapatmak istedi ama ben başka bir virüs uygulaması kullanmadıgımdan kapalı olunca içim rahat etmedi.

Geri
Yukarı