Control Center 3.0 alternatifi program kullanılırsa sorun olur mu?

Hocam bu programın yeni sürümünü veya indirme linkine ulaşabilir miyiz? Ben denedim çalıştı fakat yeni güncellemelerde daha güzel özellikler olacağını düşünüyorum.
Yapan arkadaşın GitHub linkini buldum fakat arkadaş çalışma dosyasını silmiş. furkankadirguzeloglu - Overview

Galiba Technopat Sosyal hesabını da silmiş. Güncelleme geldiğini sanmıyorum.

Clevo control center'ı şuan kaldırdım yeniden başlattım evet silindi fakat fn+1 yaparak fanı açıp kısabiliyorum ve klavye rengi de önceki ayarlarımda duruyor. Eskisi gibi fan açıp kıstığımda ekrana bildirim gelmiyor fakat yapılabiliyor. Sanırım ya kalıntısı kaldı ya da böyle ne diyorsunuz ?

@Coolkaan123 bir gelişme var mı sende ?

Clevo Control Center'ı şu an kaldırdım yeniden başlattım evet silindi fakat FN+1 yaparak fanı açıp kısabiliyorum ve klavye rengi de önceki ayarlarımda duruyor. Eskisi gibi fan açıp kıstığımda ekrana bildirim gelmiyor fakat yapılabiliyor. Sanırım ya kalıntısı kaldı ya da böyle ne diyorsunuz?

@Coolkaan123 bir gelişme var mı sende?

Hocam sadece Control Center yok içerisindeki fan ayarı RGB ayarı gibi tüm programları kurup tek arayüzde birleştiriyor. Yani tüm programlar var fakat sadece arayüzü yok.

Arama yerine yazdığımda normalde fan settings diye mesela ekstra program çıkardı o yok şuan. Aynı şekilde klavye vs de yok. Programlarda da hiçbirinin kalıntısı gözükmüyor ama çalışıyorlar. Bu arada şuan uyku moduna aldım iki dakika bir şeyler yemek için geri geldim ve açtım bilgisayarı klavye gitmiş durumda :D Fanı hala çalıştırabiliyorum. Onu da kapatıp aç yapıcam az önce kaldırdıktan sonra yeniden başlat yapmıştım.

Şuanda kapatıp aç yaptım klavye mavi renkli oldu beyazda kullanıyordum normalde. Fakat sonuçta ışığı çalışıyor. Fanı ise hala kontrol edebiliyorum. Ne yapmam gerek ? Ayrıca bilgisayarı formattan sonra ilk açtığımızda otomatik yüklüyor ya microsoft storedan onu kapatmanın yolu yok mu ?

Arama yerine yazdığımda normalde fan settings diye mesela ekstra program çıkardı o yok şuan. Aynı şekilde klavye vs de yok. Programlarda da hiçbirinin kalıntısı gözükmüyor ama çalışıyorlar. Bu arada şuan uyku moduna aldım iki dakika bir şeyler yemek için geri geldim ve açtım bilgisayarı klavye gitmiş durumda :D Fanı hala çalıştırabiliyorum. Onu da kapatıp aç yapıcam az önce kaldırdıktan sonra yeniden başlat yapmıştım.

Şuanda kapatıp aç yaptım klavye mavi renkli oldu beyazda kullanıyordum normalde. Fakat sonuçta ışığı çalışıyor. Fanı ise hala kontrol edebiliyorum. Ne yapmam gerek ? Ayrıca bilgisayarı formattan sonra ilk açtığımızda otomatik yüklüyor ya microsoft storedan onu kapatmanın yolu yok mu ?
Yok hocam durum aynı. Keşke monster almasaydım diyorum bazen kendi kendime. O zaman laptop almayıp, aynı parayla şimdi kasa'lı sistem alsaymışım diyorum :) mesela cpu 70 derecelere çıktığı zaman hemen turboyu kapatıp, 2.4e kadar düşüyor. Çok değişik bir durum anlamadım gitti valla. Hatta şimdi, minidisplayport dönüştürücü aldım, vga monitöre takıyorum, nvdia denetim masasına girince mux açıkmış gibi oluyor. Ayarlarıda yapıyorum, fakat fps'ler aynı maalesef. Valorant 768p'de ortalama 130 fps alıyorsam, normal laptop ekranında'da aynı fps alıyorum. Ekran kartı fazla ısınmıyor, cpu aşırı şekilde ısınıyor. Hatta bilerek işlemciyi 2.4'e sabitlemişim. Temel hızda bile 60-70 gidip geliyor. Turbo'yu aktif ettiğim an 90'a direniyor.

Eğer isterseniz gökkuşağı efekti gibi Control Center 3.0'da olmayan klavye ışıklandırmalarını bu program aracılığıyla kullanabilirsiniz. Control Center silmeye gerek yok.

2 yıldan beridir böyle bir şey arıyordum denemem 2 dakika sürdü ve oldu. v16.1.1 için yaptım. Aldığım zamanlar yoktu ondan dolayı vazgeçmiştim. Şimdi rastgele gezerken bunu gördüm. Gerçekten çok teşekkürler hocam.

Yok hocam durum aynı. Keşke monster almasaydım diyorum bazen kendi kendime. O zaman laptop almayıp, aynı parayla şimdi kasa'lı sistem alsaymışım diyorum :) mesela cpu 70 derecelere çıktığı zaman hemen turboyu kapatıp, 2.4e kadar düşüyor. Çok değişik bir durum anlamadım gitti valla. Hatta şimdi, minidisplayport dönüştürücü aldım, vga monitöre takıyorum, nvdia denetim masasına girince mux açıkmış gibi oluyor. Ayarlarıda yapıyorum, fakat fps'ler aynı maalesef. Valorant 768p'de ortalama 130 fps alıyorsam, normal laptop ekranında'da aynı fps alıyorum. Ekran kartı fazla ısınmıyor, cpu aşırı şekilde ısınıyor. Hatta bilerek işlemciyi 2.4'e sabitlemişim. Temel hızda bile 60-70 gidip geliyor. Turbo'yu aktif ettiğim an 90'a direniyor.
Seninki bence daha farklı eğlence moduna alıp bir de throttlestop programı kullanarak dene istersen bir de. Ben ısınmayı öyle çözdüm bir tık hem de işlemcinin throttling yani limit yemesini engelliyor. Ben de bunun için kullanıyorum fakat control centerın işe karıştığı düşüncesindeyim o yüzden tamamen kaldırmaya bakıyorum gerekirse format atıcam.

Seninki bence daha farklı eğlence moduna alıp bir de throttlestop programı kullanarak dene istersen bir de. Ben ısınmayı öyle çözdüm bir tık hem de işlemcinin throttling yani limit yemesini engelliyor. Ben de bunun için kullanıyorum fakat control centerın işe karıştığı düşüncesindeyim o yüzden tamamen kaldırmaya bakıyorum gerekirse format atıcam.
Test ettim hocam, eğlence moduna alınca, ekran kartı aynı kullanımda 15-20 watt fazla kullanıyor, fakat fps farketmiyor. İşlemcide aynı şekild throttle oluyor. 1080p'de kasmayan oyun kasmaya başladı :) keşke hiç ellemeseydim, bütün modlarda denedim nafile. Ne olduysa artık kasmaya başladı oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı