Control'da DLSS açılınca çözünürlük düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Efegklp

Hectopat
Selamlar, geçen gün Control'u indirdiğimde oyuna bir gireyim dedim, oyuna girmeden önce ayarları yaparken DLSS'i açayım deyince render resolution 1280x720'ye düştü. Oyunun asıl çözünürlüğünde bir değişiklik olmamasına rağmen görüntü kalitesi değişti mi anlamadım. Diğer RTX 2070S benchmarklarına baktığımda orada 1920x1080 yazıyordu sorun. Benden kaynaklı mı, yoksa DLSS'in kendi yaptığı bir şey mi?

Dosya Ekleri

• ayarlarcontrol.png
    ayarlarcontrol.png
    106,2 KB · Görüntüleme: 132
  • resolution.png
    resolution.png
    81,9 KB · Görüntüleme: 123
Selamlar, geçen gün Control'u indirdiğimde oyuna bir gireyim dedim, oyuna girmeden önce ayarları yaparken DLSS'i açayım deyince render resolution 1280x720'ye düştü. Oyunun asıl çözünürlüğünde bir değişiklik olmamasına rağmen görüntü kalitesi değişti mi anlamadım. Diğer RTX 2070S benchmarklarına baktığımda orada 1920x1080 yazıyordu sorun. Benden kaynaklı mı, yoksa DLSS'in kendi yaptığı bir şey mi?
Adı üstünde DLSS .

DLSS mantığını yanlış anlamışsınız sanırım. Videolarda gördüğünüz 1080p olan DLSS kendisini ya 2K ya da 4K olarak çıktı veriyor. Performanslı 1080p çıktı almak için ise 720p çözünürlük işlenip 1080p hale geliyor. 1080p girdiyi 1080p çıktı olarak verirse DLSS kullanmanın bir anlamı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı