Converse basketbol ayakkabısı olabilir mi?

Orion23

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sa basketbola başlamak istiyorum.
Ve elimde bir tane boğazlı converse all star chuck taylor ayakkabı var bazı arkadaşlarım eskiden yaygın olarak basketbol ayakkabısı olarak kullanıldığını söyledi bu ayakkabının tabanı basketbol oynamaya uygun mudur?

Hayır olamaz. Converse dar yapılı bir ayakkabı, tabanı ise sert olduğu için ayağınızın şeklini almıyor ve ayak ağrısı da olabilir. Eskiden basketbol ayakkabısı diye bir şey olmadığı için sokak basketbolcuları Converse kullanıyordu diye biliyorum. Uzun süre oynayışlardan sonra yüksek ağrılar çekebilirsiniz. Tercihim basketbol ayakkabısı ya da spor ayakkabı.

Kesinlikle olamaz. Basketbol genellikle parmak uçlarınızda durmayı ve hareket ettirmeyi gerektiren bir spor. Bu sebeple ayağınıza daha az zarar vermek için Nike Air modelleri gibi topuk kısmı yüksek ve yumuşak destekli, ayağınızı tam olarak saran modeller giymeniz gerekli. Ama o modelleri alana kadar kullanılamaz mı, elde daha dolgun tabanlı bir ayakkabı yoksa tabii ki kullanılabilir.

Biraz ön yargılı olduğumun farkındayım ama Converse almamalısınız. Basketbol için Under Armour ve Nike öneririm.

Öncelikle sa basketbola başlamak istiyorum.
Ve elimde bir tane boğazlı converse all star chuck taylor ayakkabı var bazı arkadaşlarım eskiden yaygın olarak basketbol ayakkabısı olarak kullanıldığını söyledi bu ayakkabının tabanı basketbol oynamaya uygun mudur?

yanlış hatırlamıyorsam 60 ve 70li yılların en çok kullanlıan ayakkabısıydı hiç bir sıkıntı olmaz kısaca

Yırtık converse çok severdim. 😁 Ama basketbol için uygun değil. Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi eski dönemlerde bir zaman sokak basketbolcuları giyerdi.

Oynanır tabi ki ama şu anda basketbol için kullanılan ayakkabılar kadar verimli olmaz. O tarz ayakkabılar kullananlara karşı dezavantajlı olursun.

ABD'de büyüyen vatandaşlarımız hemen yorum yapmışlar sokaklarda giyiyorlardı falan diye. :D Hayır NBA oyuncuları bile giyiyordu Converse, şu milletin bilgi sahibi olmadan her şeye atlaması ne zaman bitecek ya.

Ama Converse'den daha çok kullanılan ayakkabı Adidas Superstar'dı, evet o da temelinde basketbol ayakkabısıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı