Cooler Master 750 W 80+ Vs Seasonic 650 W 80+

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Hydro g yi şimdi alsam 2 ocakta geliyor en yakın ve amazonda sorunlu gelse iade falan baya uğraştıracak COOLER MASTER WATT 80PLUS 750W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar onun yerine bugün vatana gidip bunu alsam ne kaybederim önümüzdeki 4 gün tatilim ve pc kullanamıyorum biraz daha erken almam daha mantıklı olur ama o 20 tl lik farktan çok şey kaybedersem beklemeyi yeğlerim

Dostum, elimde fazla kullanmadığım ve aylardır kutusunda duran bir PSU var. Garantisi 7 ay daha devam ediyor. O PSU ile mining, overclock v.s. yapmadım.

Satış linki: Satılık - Seasonic M12 II 620W 80+ Bronze Tam Modüler PSU

Fiyatını 300 TL olarak belirledim. Kafana uyarsa, İstanbul içi elden satabilirim.

Eğer düşünmüyorum dersen de kesinlikle şu ürünü öneririm: High Power 750W 80+ Gold 14cm Fanlı Tam Modüler Güç Kaynağı (HPS-750GD-F14C) - Bilgisayar Bileşenleri Şu an 560 TL. Kaçmaz. Kendim, 850W olan modelini kullanıyorum ve çok memnunum.

Almayı düşündüğün PSU'nun fanı 120mm. Attığım PSU 140mm. Bu da daha az ses ve ısınma demek. Ek olarak o PSU modüler değil ve attığım PSU'ya oranla sertifikası düşük.

Evet tam modüler değil ama tam modülerden farkı yok desem yeridir. Sadece 24P anakart ve 8P CPU kabloları PSU ile tümleşik, diğerlerinin hepsi modüler. Bence bu noktada yarı modülerliği gözardı edilebilir :)

Fakat bir tarafta 700 TL, 120mm fanlı, Bronze sertifikalı ve yarı modüler bir PSU var. Diğer tarafta ise 560 TL, 140mm fanlı, Gold sertifikalı ve tam modüler bir PSU var.

İkinci seçeneği seçmek daha kârlı olur.

Fakat bir tarafta 700 TL, 120mm fanlı, Bronze sertifikalı ve yarı modüler bir PSU var. Diğer tarafta ise 560 TL, 140mm fanlı, Gold sertifikalı ve tam modüler bir PSU var.

İkinci seçeneği seçmek daha kârlı olur.

PSU seçilirken bakılması gereken kısım sertifikası değil. Bu anlayışı Türkiye'ye getirenler sağ olsun, böyle düşünülüyor. Sertifika olayı işin marketing kısmına döndü. Ayrıca fan kısmını kıyaslayacaksan, boyutuna göre değil de türüne göre kıyaslaman daha verimli olur. Türleri tamamen aynıysa, o zaman boyutuna bakarsın.

Bu arada evet, kalite ve performansa bakacaksak, MasterWatt serisi 700 TL kesinlikle etmez. High Power ile aralarında ahım şahım bir fark yok zaten kalite anlamında. Fiyatı da iyiymiş. Geçen 510 TL civarında görmüştüm.

High Power PSU markası güvenilir midir?

Şu konuya göz atmanı öneririm bu arada. "O zaman neye dikkat edeceğiz?" sorusuna cevap bulabilirsin. Attığın modeli tartışıyorduk zaten.

PSU seçilirken bakılması gereken kısım sertifikası değil. Bu anlayışı Türkiye'ye getirenler sağ olsun, böyle düşünülüyor. Sertifika olayı işin marketing kısmına döndü. Ayrıca fan kısmını kıyaslayacaksan, boyutuna göre değil de türüne göre kıyaslaman daha verimli olur. Türleri tamamen aynıysa, o zaman boyutuna bakarsın.

Bu arada evet, kalite ve performansa bakacaksak, MasterWatt serisi 700 TL kesinlikle etmez. High Power ile aralarında ahım şahım bir fark yok zaten kalite anlamında. Fiyatı da iyiymiş. Geçen 510 TL civarında görmüştüm.

High Power PSU markası güvenilir midir?

Şu konuya göz atmanı öneririm bu arada. "O zaman neye dikkat edeceğiz?" sorusuna cevap bulabilirsin. Attığın modeli tartışıyorduk zaten.

Marketing veya değil. Teknik olarak daha az fire var ve fiyatı daha ucuz. 14cm fan, tam modüler yapı ve 12V kanalından net olarak 750W sunuyor oluşu tercih sebebi. High Power dandik bir marka değil zaten.

Aslında parada sıkıntı yok sadece aklımda soru işareti bırakmaması önemli daha bir hafta önce high power 750 w element smart modeli elimdeydi ve overclock yaptırmadıgı için iade ettim yani belkide sorun işlemcimdeydi ama high power markası kafamda bir soru işareti bırakıyor nedense güven vermiyor ne kadar herkes övsede çünkü arkadaşımın frisby gamemax 800w psu sunu deneme amaçlı sisteme takıp oc yapıp hata almadım ki frisby bile bana göre güvenilir marka değil yani demek istediğim şey aradaki 140 tl inan önemli değil markaya güvenmek istiyorum ve sanırım yarın gidip alacağım ürün cooler master olacak hepinize ilginiz için teşekkür ederim aynı özellikte iphone mu samsung mu deseler farkını sadece markaya güvendiğim için gönül rahatlığıyla iphone a verebilirim her ne kadar 700 tl verecek olmam size aptalca gelse de o fiyatlar daha geçen seneye kadar 400-500 civarında dolanıyordu ve şuan dolardan dolayı hersey pahalandı ve bana normal geliyor tekrardan yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim

Aslında parada sıkıntı yok sadece aklımda soru işareti bırakmaması önemli daha bir hafta önce high power 750 w element smart modeli elimdeydi ve overclock yaptırmadıgı için iade ettim yani belkide sorun işlemcimdeydi ama high power markası kafamda bir soru işareti bırakıyor nedense güven vermiyor ne kadar herkes övsede çünkü arkadaşımın frisby gamemax 800w psu sunu deneme amaçlı sisteme takıp oc yapıp hata almadım ki frisby bile bana göre güvenilir marka değil yani demek istediğim şey aradaki 140 tl inan önemli değil markaya güvenmek istiyorum ve sanırım yarın gidip alacağım ürün cooler master olacak hepinize ilginiz için teşekkür ederim aynı özellikte iphone mu samsung mu deseler farkını sadece markaya güvendiğim için gönül rahatlığıyla iphone a verebilirim her ne kadar 700 tl verecek olmam size aptalca gelse de o fiyatlar daha geçen seneye kadar 400-500 civarında dolanıyordu ve şuan dolardan dolayı hersey pahalandı ve bana normal geliyor tekrardan yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim

Yaşadığın overclock problemi, PSU'dan kaynaklı değil. Kaldı ki PSU'dan dolayı bile olsa, teknoloji ve hatta her şey şans meselesi. Sana arızalı bir iPhone da çatabilir ya da arızalı bir Cooler Master. High Power, birçok markalaşmış, dev firmaya PSU üretimi yapan bir şirkettir. Çevrede gördüğün birçok "marka"nın PSU'larını High Power üretiyor. Örnek: Thermaltake.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı