Cooler Master Box 5 Lite Isınma sorunu

Daha fazla  
Ürünü Vatan Computer'dan aldım 3 gün önce ve sistemimi kurdum fakat örneğin ekran kartı derecesi 49 derece ve işlemci derecesi 63-65'lerdeyken, özellikle kasanın üst kısmı çok ısınıyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir? Kasanın ön tarafında 3 adet fan ve arkadasında 1 adet fan bulunmakta.
Sistemim:
  • Asus ROG Strix GTX 1070
  • Ryzen5 1600
  • MSI X370 Gaming Pro Carbon

@Cooler Master Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst tarafta yüksek bir ısı varsa, içerideki sıcak havayı düzgün bir şekilde dışarı atamıyorsunuz demektir.
Egzoz fanı daha güçlü bir fan ile değiştirin.
Ön taraftakiler içe, arka kısımdaki egzoz fan ise dışarıya hava atmalı.

Üst tarafta yüksek bir ısı varsa, içerideki sıcak havayı düzgün bir şekilde dışarı atamıyorsunuz demektir.
Egzoz fanı daha güçlü bir fan ile değiştirin.
Ön taraftakiler içe, arka kısımdaki egzoz fan ise dışarıya hava atmalı.
Şu anki durumun sistem parçalarına zararı olur mu?

Yüksek sıcaklık hiçbir zaman istenen bir şey değildir.
Performansı da düşürebilir. Arkadaki fanı kontrol edin, dışarıya üflemiyorsa düzeltin.

Her iki fan da aynı şekilde durmalı. Birisi alırken diğeri de içerden alacağı için aynı yönlü olmalı. Aynı tarafa bakmalılar.
Vatan Bilgisayardan aldığım gibi içine kurulum yaptırdım dikkat etmemiştim hiç eve gidince bi bakıcam fakat masaüstünde veya basit oyunlarda bu sorun olmuyor soğuk kasa sadece yüksek kalite oyunlarda oluyor umarım sorun dediğiniz gibi basit birşeydedir.

Vatan Bilgisayardan aldığım gibi içine kurulum yaptırdım dikkat etmemiştim hiç eve gidince bi bakıcam fakat masaüstünde veya basit oyunlarda bu sorun olmuyor soğuk kasa sadece yüksek kalite oyunlarda oluyor umarım sorun dediğiniz gibi basit birşeydedir.
Öyle olduğunu düşünüyorum zira kasanız kalitesiz birşey değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı