Cooler Master Box 5 Lite Kaç adet fan ile geliyor?

Merhaba Arkadaşlar,

Lite 5 kasamız hakkındaki kafa karışıklıklarını gidermek isterim.

Lite 5 kasanın CM fabrika çıkışında arkada sadece 1 adet fanla gelir, önde fan yoktur, bu ürünün standart halidir, haliyle CM websitesinde ne öndeki fanlar ne de içindeki psu yazmaz.
Biz ve distribütörümüz bu kasayı nasıl daha güzel yaparız diye düşündük ve TR ye gelen versiyonunda öne 3 adet kırmızı ledli fan ekledik, yani ülkemize özel bir config yaptık. Bu kasalar en az 1 container olarak yani 1000 adet geldiği için istediğimiz özelleştirmeyi yapabiliyoruz.

Nano katalog firması ürünleri resmi Türkiye distribütörümüz Vektron'dan almıyor. Yurtdışından paralel ithalat yapıyor, yani yurtdışından bir firmadan alıp ülkemize getiriyor. O yurtdışı tedarikçi de ürünü CM farbrikasından standart versiyonu ile aldığı için haliyle Nano dan alınan üründen TR ye özel öndeki 3 tane fan ve psu çıkmıyor.

Vatan'a gelince; Vatan elemanına sormanıza gerek yok çünkü vatan sitesindeki ürün açıklamasında üründeki fan sayısı açıkça belirtilmiş. Çalışan herkes her ürünü tam bilemeyebilir kaldı ki ürün henüz çok yeni.
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX KASA

Toparlamak gerekirse Türkiye'den aldığınız Lite 5 kasalarda önde 3 kırmızı led fan arkada 1 tane standart fan ve Masterwatt 600w psu gelir ( nano daki ürün hariç).

Mesela aynı kasanın 500w mavi versiyonunu yaptık, haftaya satışa çıkar. Önde 3 tane mavi fan ve Masterwatt 500w. Foto ekledim.
@Jira
@SideWinder
@YellowFLAAASH
@HachimonTonkou07
Sadece 1000 adet mi geldi? Daha sonra tekrar gelecek değil mi?

Sadece 1000 adet mi geldi? Daha sonra tekrar gelecek değil mi?
Bu kasa 1000 geliyor yazmadım, enaz 1000 adet geldiği için özelleştirebiliyoruz. Yanlış ifade ettiysem kusura bakmayın. Lite 5 1000 den fazla geldi.
Demek istediğim yurtdışından siapriş üzerine 3-4 tane getiren nano firması istediği değişikliği yapamaz, bunu anlatmak için yukarıdaki örneği verdim.

Phanteks p400 + 250tl PSU yerine sinerjide bulduğum 480 tl ye bunu almak daha mantıklı mıdır? Bir de ayrıca orda 4 fan ile mi geliyor ?
Lütfen bu cümleyi okuyun
"Toparlamak gerekirse Türkiye'den aldığınız Lite 5 kasalarda önde 3 kırmızı led fan arkada 1 tane standart fan ve Masterwatt 600w psu gelir ( nano daki ürün hariç)."
CoolerMaster MasterBox Lite 5 80+ 600W USB 3.0 Pencereli MidTower Kasa
Daha mantıklı mıdır değil midir kısmını arkadaşlar değerlendirsin, biz başka bir marka hakkında yorum yapmayalım :)

Son düzenleme:
Sonuç olarak arkadaşlar bu kasa 4 fan ilemi geliyor. RGB modelinide gördüm. Renk değiştirmek için hep Bios'a mı girmemiz gerek. Ve nerden alırsak 4 fanla gelir.

Sonuç olarak arkadaşlar bu kasa 4 fan ilemi geliyor. RGB modelinide gördüm. Renk değiştirmek için hep Bios'a mı girmemiz gerek. Ve nerden alırsak 4 fanla gelir.
Türkiye'den Nanokatalog dışı yerlerden alırsan öyle gelir.

"Toparlamak gerekirse Türkiye'den aldığınız Lite 5 kasalarda önde 3 kırmızı led fan arkada 1 tane standart fan ve Masterwatt 600w psu gelir ( nano daki ürün hariç)."

RGB modelini alırsak, Bios' a giriptemi renk değişimi sağlıyoruz. Zor gözüküyor yeniden başlat biostan ayarla.

Anakartın rgb headerına bağlıyorsunuz, anakartın RGB yazılımı ile sync şekilde çalışıyor ve windowstan ayarlıyorsunuz.
Anakartın rgb headerı yoksa bu kontroller ı kullanabilirsiniz.
RGB LED Controller | Cooler Master

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı