Cooler Master CK530 V2 alınır mı?

TKL seviyorsanız rahatlıkla alınır. 1 hafta önce BlackWidow V3 TKL vardı 700 TL'ye şimdi 850 lira oldu diye hatırlıyorum yani bu bütçede Türkçe Q başka bilmiyorum ama bu klavye çok iyi.

Merhaba bu klavyeyi almayı düşünüyorum. Bu fiyata bu klavye alnır mı, aynı fiyat aralağında daha iyi numpadsiz, Türkçe Q klavye bulunur mu?
İzlediğim incelemelerde TTC switchlerin Cherry'i aratmadığını söylenler vardı. Benim de aklımda bulunan klavyelerdendir kendisi hatta Itopya'da indirimde olması lazım, bilek desteği falan çok ergonomik gözüküyor bence alınır.

Aldım. 1 aydır kullanıyorum genel olarak memnunum, sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Merhaba, öncelikle geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Sorularımı numaralandırarak sorsam daha iyi olacak gibi:

1) Klavye itopya.com'da Türkçe olarak belirtilmiş, ancak resimlerde ğ-ü gibi karakterler yerine [ ] karakterleri var. Sizin elinizdeki klavyede türkçe karakterler var mı? Yazılım öğrendiğimden dolayı o tuşların önemi büyük ve türkçe klavyede o karakterlerin yerlerini ezbere bilmiyorum.

2) Yazılımla uğraşmamı belirtmemin bir sebebi de şu olacaktı ki klavye kullanımım %70 yazılım %30 oyun ve genel kullanım şeklinde olacak. Yani yazım hissine önem veriyorum, imzanızda gördüğüm kadarıyla siz de yazılımcısınız sormama çok gerek yokmuş gibi fakat sormuş olayım. Yazılım için uygun mudur hissiyatı? Ve çok sesli midir?

3) TTC switchler hakkında tonla şey okudum hala net fikre sahip değilim. Kimisi överken kimisi gömüyor. Sizin fikriniz nedir switchlerle alakalı? Bir arkadaşın yorumunda tuşların gıcırdama (yay sesi değil) yaptığını okudum. Siz böyle bir şey yaşadınız mı?

4) Ergonomik açıdan memnun musunuz?

5) Switch kalitesi dışında tuş kalitesini beğeniyor musunuz?

6) Son olarak klavyenin altını incelediğimde kaymaz kauçuk yeterli gözükmemişti, kayma yapıyor mu?

Merhaba, öncelikle geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Sorularımı numaralandırarak sorsam daha iyi olacak gibi:

1) Klavye itopya.com'da Türkçe olarak belirtilmiş, ancak resimlerde ğ-ü gibi karakterler yerine [ ] karakterleri var. Sizin elinizdeki klavyede türkçe karakterler var mı? Yazılım öğrendiğimden dolayı o tuşların önemi büyük ve türkçe klavyede o karakterlerin yerlerini ezbere bilmiyorum.

2) Yazılımla uğraşmamı belirtmemin bir sebebi de şu olacaktı ki klavye kullanımım %70 yazılım %30 oyun ve genel kullanım şeklinde olacak. Yani yazım hissine önem veriyorum, imzanızda gördüğüm kadarıyla siz de yazılımcısınız sormama çok gerek yokmuş gibi fakat sormuş olayım. Yazılım için uygun mudur hissiyatı? Ve çok sesli midir?

3) TTC switchler hakkında tonla şey okudum hala net fikre sahip değilim. Kimisi överken kimisi gömüyor. Sizin fikriniz nedir switchlerle alakalı? Bir arkadaşın yorumunda tuşların gıcırdama (yay sesi değil) yaptığını okudum. Siz böyle bir şey yaşadınız mı?

4) Ergonomik açıdan memnun musunuz?

5) Switch kalitesi dışında tuş kalitesini beğeniyor musunuz?

6) Son olarak klavyenin altını incelediğimde kaymaz kauçuk yeterli gözükmemişti, kayma yapıyor mu?
1) Türkçe karaketler var.

2) Hissiyatını ben beğeniyorum, çok sesli bir klavye değil.

3) Gıcırdama ya da benzeri bir ses yaşamadım.

4) Kutudan kaliteli bir bilek desteği çıkıyor ama ben klavyelerde bilek desteği kullanan biri değilim. Ergonomik açıdan memnunum.

5) Tuş kalitesi ben beğeniyorum.

6) Kauçuklar gayet iyi kayma yapmıyor

+) Oldukça kullanışlı bir yazılımı var:
Screenshot_53.png

4 Farklı profil ayarlayabiliyorsunuz.
Screenshot_54.png

İstediğiniz tuşları kapatıp, istediğiniz tuşların amaçlarını değiştirebiliyorsunuz Örnek: Windows tuşuna tıkladığımında Tarayıcıyı aç gibi.
Screenshot_55.png

Makro yapıp istediğiniz tuşa atayabiliyorsunuz ama ben makro kullanmadığım için bende makro ekranı boş.
Screenshot_56.png

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.

1) Türkçe karaketler var.

2) Hissiyatını ben beğeniyorum, çok sesli bir klavye değil.

3) Gıcırdama ya da benzeri bir ses yaşamadım.

4) Kutudan kaliteli bir bilek desteği çıkıyor ama ben klavyelerde bilek desteği kullanan biri değilim. Ergonomik açıdan memnunum.

5) Tuş kalitesi ben beğeniyorum.

6) Kauçuklar gayet iyi kayma yapmıyor

+) Oldukça kullanışlı bir yazılımı var:
Eki Görüntüle 1026707
4 Farklı profil ayarlayabiliyorsunuz.
Eki Görüntüle 1026708
İstediğiniz tuşları kapatıp, istediğiniz tuşların amaçlarını değiştirebiliyorsunuz Örnek: Windows tuşuna tıkladığımında Tarayıcıyı aç gibi.
Eki Görüntüle 1026709
Makro yapıp istediğiniz tuşa atayabiliyorsunuz ama ben makro kullanmadığım için bende makro ekranı boş.
Eki Görüntüle 1026711
Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Bu bütçeyle tekrar bir klavye alacak olsanız bir daha tercih eder misiniz? Aklımda Logitech G512 GX Brown klavye var kafamı biraz da bu karıştırıyor. Logitech G G512 GX Brown Türkçe RGB Mekanik Gaming Klavye | ITOPYA

Geri
Yukarı