Çözüldü Cooler Master cmp 510 ARGB LED nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tr07Emre

Picopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D
Rtx 4070 OC Ventura 2x
MSI B550-A Pro
Başlıkta da belirttiğim gibi akşamları oyun falan kurulurken fanları kapatmak istiyorum ama olmuyor. Fanlar kasada bulunan reset tuşuna bağlı değil ve kasanın arkasındaki özel bölmeyi açınca da LED kontrol kumandasını bulamadım çünkü bin tane kablo var karışmış halde. Nasıl yapacağım ben bunu?

Çözüm
MSI B550-A Pro 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 ATX anakartını kullanıyorum. ARGB kabloları da anakarta bağlı mı bilmiyorum çok fazla bakamadım tüm kabloları PSU bölümüne soktukları için. Anca yarın öğleden sonra bakıp cevaplayabilirim. Bir de şu ARGB kabloları nasıl bir şey bakarken ona göre bakayım.
1691447295313.png

ARGB kablosu buna benziyor.
1691447495234.png

Anakarttaki şu 2 porttan birine bağlı olması lazım. Bağlıysa kabloyu ordan sökmeyin, MSI Center'dan kontrol edebilirsiniz.
Hangi anakart markasını kullanıyorsunuz? Fanların ARGB kablosu anakarta mı bağlı?

Hangi anakart markasını kullanıyorsunuz? Fanların ARGB kablosu anakarta mı bağlı?

MSI B550-A Pro 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 ATX anakartını kullanıyorum. ARGB kabloları da anakarta bağlı mı bilmiyorum çok fazla bakamadım tüm kabloları PSU bölümüne soktukları için. Anca yarın öğleden sonra bakıp cevaplayabilirim. Bir de şu ARGB kabloları nasıl bir şey bakarken ona göre bakayım.

1691447295313.png

ARGB kablosu buna benziyor.
1691447495234.png

Anakarttaki şu 2 porttan birine bağlı olması lazım. Bağlıysa kabloyu ordan sökmeyin, MSI Center'dan kontrol edebilirsiniz.

Çözüm
Bağlı değilse ne yapacağım kabloyu bulup bağlamam mı gerekiyor? Bir de MSI Center internetten mi yükleniyor?
Evet, bağlı değilse bağlamanız daha iyi olur ve internetten yükleniyor.

Fonlardan çıkan kabloları takip edin.

Rica ederim, neden olmasın hocam. Elbette.

Tamamdır. Yardim gerekirse söylerim. Tekrardan teşekkürler.

Rica ederim, neden olmasın hocam. Elbette.
Knk şimdi dediğin gibi yaptım MSI Center kurdum.Kablo var gösterdiğin yerde takılı.MSI Center üzerinden renk ayarını yapınca sadece sıvı soğutmanın ışığı değişiyor.Kasanın rengi gene aynı şekilde kalıyor.Ne yapacağım?

Son düzenleme:
Tamamdır. Yardim gerekirse söylerim. Tekrardan teşekkürler.

Knk şimdi dediğin gibi yaptım MSI Center kurdum.Kablo var gösterdiğin yerde takılı.MSI Center üzerinden renk ayarını yapınca sadece sıvı soğutmanın ışığı değişiyor.Kasanın rengi gene aynı şekilde kalıyor.Ne yapacağım?
O zaman oraya sadece sivi soğutmanın fanları bağlı, kasanın fan bağlantılarını takip edin. İki kablonun ulaştığı yerlerin fotoğrafını atarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı