Cooler Master Elite 80+ PSU patladı

cheval21

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

2 sorum var. birincisi Valorant oynarken PC birden kapanmaya başladı. PSU'dan şüphelendim çünkü sistemin çoğu parçası değişti.
  • B450M anakart.
  • Ryzen 3600X işlemci.
  • RX 480 8 GB GPU.
  • 650W Cooler Master 80+ Bronze PSU
  • 1X SSD
  • 1X M.2 SSD.
  • 1X HDD.

Şu anki sistemim bu.
Sistemde hiçbir OC yok, işlemci fanım stok fan, kasam Master Case Pro 5. termal macunları 1 ay önce değiştirdim, sıcaklık değerlerim idle işlemci 40'larda, ekran kartım yük altında 85 derecelerde.

Bilgisayar kendi kendine kapanmaya başlayınca PSU öldü dedim, gittim yenisini aldım.

Yeni aldığım ürün 600W Cooler Master Elite 80+
Gayet güzel taktım, her şey yerinde, bilgisayarı bir açtım, bam dedi, şalter falan attı PSU'dan alev çıktı falan, bir iki saniye koku geldi.

Vatan'dan aldım, daha bugün sıfır paketliydi.
Bu ürünü ben geri götürsem almak zorundalar sanırım, direkt iade edebilir miyim?

İkinci olarak eski PSU'yu temizledim, geri taktım, hiçbir sorun yok. :)
OCCT ile 3-4 dk. stres testi yaptım, hiç sorun yok ilginç bir şekilde, sanki bilgisayarın canı sıkılmış bir PSU patlatayım demiş bugün. :D

Ancak ileriye dönük bir sorun olabilir mi? Hangi programları ve testleri önerirsiniz ve iade işlemi hakkında bilgisi olan var mı?

Sisteminizdeki Bronze V2 650W Cooler Master PSU daha iyiydi, 600W Elite'ye neden geçtiniz? Her neyse geçmiş olsun, iade edin. Eğer yeterli desteği aldığınız yerden alamazsanız @Cooler Master Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

Sisteminizdeki Bronze V2 650W Cooler Master PSU daha iyiydi, 600W Elite'ye neden geçtiniz? Her neyse geçmiş olsun, iade edin. Eğer yeterli desteği aldığınız yerden alamazsanız @Cooler Master Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

Teşekkür ederim yorumunuz için, bu durumda kullanıcı hatası diye bir şey olamaz sanırım.
Bildiğim kadarıyla psu yanlış takma gibi bir şansımız yok zaten geri almama gibi bir durum söz konusu olacağını sanmıyorum. Yeni psu’ya geçme hikayem eskisinin bozulduğunu düşündüğümdendi.

Geri
Yukarı