Cooler Master Elite V3 PSU fan sesi normal midir?

Pc manyagi 2000

Picopat
İki ay önce Gaming PC topladım ama iki ayın sonunda ekran kartı fanı ses çıkarmaya başladı. Ekran kartının kronik sorunlu olduğunu öğrendim ve servise yolladım. Sorun şu ki; PSU ses çıkarmaya başladı, takıntılı bir insan olduğum için belki evham yapıyorumdur. Sormak istediğim şu; PSU sesi kulağıma gelmiyor; sadece ses kaydedicisini PSU altına koyup kaydedip dinlediğimde çok hafif bir fan sesi geldiğini fark ediyorum, sizce o kadarlık ses normal midir? Bu arada ekran kartını çıkardıktan sonra PSU kablosunu çektim ve bir hafta hiç çalışmadı. Sonra çalıştırdığımda fan sesi yüksekti; sonradan sessizleşti ve şimdi duyulmuyor.
PSU: Cooler Master Elite V3 600W.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki ay önce Gaming PC topladım ama iki ayın sonunda ekran kartı fanı ses çıkarmaya başladı. Ekran kartının kronik sorunlu olduğunu öğrendim ve servise yolladım. Sorun şu ki; PSU ses çıkarmaya başladı, takıntılı bir insan olduğum için belki evham yapıyorumdur. Sormak istediğim şu; PSU sesi kulağıma gelmiyor; sadece ses kaydedicisini PSU altına koyup kaydedip dinlediğimde çok hafif bir fan sesi geldiğini fark ediyorum, sizce o kadarlık ses normal midir? Bu arada ekran kartını çıkardıktan sonra PSU kablosunu çektim ve bir hafta hiç çalışmadı. Sonra çalıştırdığımda fan sesi yüksekti; sonradan sessizleşti ve şimdi duyulmuyor.
PSU: Cooler Master Elite V3 600W.

Coil Whine olabilir? Ses dışında sıkıntı yaratmaz ama takıntılı isen değişime gönderebilirsin.

PSU'nun içinde fan bulunuyorve bu fan PSU'yu soğutuyor.
Yani sizin fan sesi duymanızdan daha normal olan bir şey yok :)

Fan sesinden kastım uğultu falan değil hafif bir pervane sesi nasıl anlatsam bilemedim...
PSU'nun içinde fan bulunuyorve bu fan PSU'yu soğutuyor.
Yani sizin fan sesi duymanızdan daha normal olan bir şey yok :)

Fan sesinden kastım uğultu falan değil hafif bir pervane sesi nasıl anlatsam bilemedim...

Gerçi o da duyulmuyor.

Gerçi o da duyulmuyor.
Fan sesidir ya da başka bir bileşenin fan sesidir, takılmayın. Ayrıca Elite V3 ürününde ses problemleri olabiliyor.

Sizinki yine duyulmuyormuş. Benimki kasadaki 8 fanın toplamından daha fazla ses çıkarıyıor. Psu fanını değiştirdim ama seste bi değişiklik olmadı. Aynı psu.

Geri
Yukarı