Cooler Master H500 vs Asus Tuf Gaming 501GT

NITRO

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaşlar sorum kısa ve net. Bu iki kasadan f/p olarak karşılaştırırsak soğutma ve sağlamlık adına hangisini tercih etmeliyim? Her iki kasa için de üst bölmedeki mazgala sıvı soğutma takarsam Asus X570-E anakartın soğutucusuyla çakışırlar mı? Fanlık yapmadan veya taraf tutmadan net cevaplar verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Valla hocam, benim düşüncem asus başka firmalara tasarlattırıp kendi satıyor gibime geliyor kasa Be Quiet'in kasalarına çok benziyor modülerlik vs olsun. Oda kötü bir firma değil... Şimdi ikiside güzel

Ebatları;

Adsız.jpg

Yeşil olan TUF
Kırmızı olan H500

Daha büyük daha iyidir, Tuf al hocam sisteminde zaten Asus üstüne kurulu. Soğutucu dediğin Mofset soğutucusu mu? İşlemci soğutcusu mu?

Son düzenleme:
Valla hocam, benim düşüncem asus başka firmalara tasarlattırıp kendi satıyor gibime geliyor kasa Be Quiet'in kasalarına çok benziyor modülerlik vs olsun. Oda kötü bir firma değil... Şimdi ikiside güzel

Ebatları;

Eki Görüntüle 420042

Yeşil olan TUF
Kırmızı olan H500

Daha büyük daha iyidir, Tuf al hocam sisteminde zaten Asus üstüne kurulu. Soğutucu dediğin Mofset soğutucusu mu? İşlemci soğutcusu mu?
İşlemci soğutucusundan bahsediyorum. Açıkcası üst kısma 360mm radyatörlü sıvı soğutma takmak istiyorum ama alan var mı yok mu bilmiyorum. Bazı anakartların soğutucuları üst kısımda oluyor mesela örnek Asus Rog Strix X570- E de olduğu gibi. Bu sefer sıvı soğutma ile çakışmasından çekiniyorum. Aklımda Cooler Master'ın H500M kasası da var.

İşlemci soğutucusundan bahsediyorum. Açıkcası üst kısma 360mm radyatörlü sıvı soğutma takmak istiyorum ama alan var mı yok mu bilmiyorum. Bazı anakartların soğutucuları üst kısımda oluyor mesela örnek Asus Rog Strix X570- E de olduğu gibi. Bu sefer sıvı soğutma ile çakışmasından çekiniyorum. Aklımda Cooler Master'ın H500M kasası da var.

Radiator Support
Front: 120, 140, 240, 280, 360 mm
Top 120, 140, 240, 280, 360 mm
Rear: 120, 140mm

Asusun önde ve yukarda desteği var. Arka kısmında 360MM desteği yok.

Son düzenleme:
Hocam anakartı aldın mı ?
MSİ tarafından bir X570 anakart alsana almadıysan 600 TL değerinde sıvı soğutma hediye yanında.
Kasa konusunda H500P önü mesh olan daha iyi değil mi ?
Bak bu video'da montajlı hali var 11:22 dk civarları kasa için gösteriyor anakart ve üstteki fanlar arasında bayabir boşluk var soğutuculara deymez gibime geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartı henüz almadım. Aslında anakartımı değiştirmeyeceğim sadece ileriye dönük mesela 1 yıl sonra değişecek olsam kasa derdiyle uğraşmamak adına ileriye dönük sağlam bir kasa arıyordum. Sıvı soğutmam 240mm zaten mevcut. Galiba Cooler Master H500M için daha sıcak bakıyorum. İç genişliği olsun soğutma desteği olsun şuan en iyisi o gibi görünüyor karşılaştırdıklarım arasında. Custom sıvı soğutucu dahi destekliyor eğer yanlış anlamadıysam. Fiyatı biraz yüksek ama benim gözümde kasa 1 defa alınır tam alınır.

Kasa kaliteli almak mantıklıda H500M' pek ahım şahım birşey yok gibi en az 1800 TL verecek H500P modeline göre ufak 1-2 dokunuş olmuş 500-600 TL fazla vermeye deymez sanki.
Sen geniş ve ferah seviyosun sanki şu kasa nasıl hocam gitmez mi sana :) Kasanın altında bile radyatör desteği var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kasa kaliteli almak mantıklıda H500M' pek ahım şahım birşey yok gibi en az 1800 TL verecek H500P modeline göre ufak 1-2 dokunuş olmuş 500-600 TL fazla vermeye deymez sanki.
Sen geniş ve ferah seviyosun sanki şu kasa nasıl hocam gitmez mi sana :) Kasanın altında bile radyatör desteği var.
Bu kasa da gayet güzelmiş. Ama custom sıvı soğutma desteği yok. H500M nin var. Ayrıca 100 lira kadar pahalı olmasına karşın üst tarafta da 360mm radyatör desteği sunmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı