Cooler Master Haf XB Evo Mod

Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar .

Sürekli olarak takip ettiğim, incelemelerini önerilerini kaçırmadığım değerli Technopat ailesi, şimdi sizden geniş çaplı bir fikir almak istiyorum ve bu benim üye olup başlık açma sebebim oldu.

Konumuza gelince;

• MSI Z97 Gaming 3
  • Intel 4690k
  • Cooler Master Hyper 412 PWM
  • Crucial Balistix Tactical Tracer 4GBx2 cl8
  • eVGA GTX970 SSC ACX 2.0+
  • Corsair Builder VS 80+ 650Watt PSU
  • OCZ ARC100 120GB

Şeklinde oluşan bir sistem kurmayı planlıyorum ( Yakın zamanda ).

Ve benim için gerçekten en can alıcı olan COOLER MASTER Haf XB Evo kullanmak.

Şimdi bu kasaya gelince, bilindiği üzere kendisi " Lan Box " diye adlandırdığımız, kübik şekli olan ATX ff bir kasadır ve üzerinde:

- 120mm / 80mm x 2 arka
- 200mm tepe ( mash versiyonu için )
- 120mm XtraFlo x2 ( üzerinde gelen ) / 140mm x2 önde

Olmak üzere maksimum 5 tane fan desteklemekte ve tasarımından gelen ön/alt içeri, üst/arka dışarı hava sirkülasyonunu destekleyen bir yapısı var.

Şimdi sizden istediğim şey ise bu fan açıklıklarını kullanarak " Siz olsaydınız ne yapardınız? " kısmını sınır tanımadan aklınızdan geçenleri herkesle paylaşmanız. Fan controller eklemek, molex çoklayıp tek kanalda kullanmak, önde bulunan XtraFlo'ları değiştirmek ya da Heatsink'i Noctua ile modlamak dahi serbest ( Parça marka/modellerini ve fan hava akış yönünü de paylaşmak koşulu ile )

Tek istediğim şey fikirleriniz. Lütfen ama lütfen altın fikirlerinizi benden ya da merak eden arkadaşlardan esirgemeyin. Şimdiden teşekkürler

Not: Bu kasaya ve teknik detaylarına biraz uzak olan arkadaşlar için de buraya linkini bırakayım Cooler Master: HAF XB EVO

Son düzenleyen: Moderatör:
Erkan hocam cevabınızı esirgemediğiniz için teşekkür ederim.
Liquid cooling işine hiç girmek istemiyorum heatsink seçtim bile lakin eğer liquid mevzusuna karar verseydim açıkcası radyatöre, 120 ya da 240 demeden, arkali önlü fan takip işi abartabilirdim ama göründüğü üzere Cooler Master hyper 212 evo koyarsam tepe mash fan slotu kapanıyor ve arkaya maksimum 120 radyatör ( ön panel ile mash arasına sığmıyor ) takılıyor kasanın olayı buna pek de elverişli değil. Hocam zaten kasa içi gürültü yükte 20 db yi geçmeyecek o konuda gerekli ayarlamalar tabiki de yapılacak. Tekrardan çok teşekkürler değerli cevabınız için.
Hocam kasa çok harika bir indüstriel tasarıma sahip, kullanışlı ve üzerinde Hotswap bulunuyor ki bu en pratik özelliklerinden biri ve " ben de buradayım üleyn! " diyen bir kasa :)
Umarım hocam gibi güzel fikirlerle gelen arkadaşlarımız olur, ben de merakla bekliyorum açıkcası :)

Ben bi NZXT H440 alın derdim, neden küçük istiyorsunuz ki? (n)
Hocam aslında küçük bir kasa değil ama üst-alt şeklinde 2 bölmeli. üst kısım Mobo ve bileşenler alt kısım ise bilimum drive, psu, Hotswap ve kablo organize etmek için bulunan kısım. Görüntüsü ve pratikliği beni cezbettiği için yöneldim, yapacağım ağır işleri kaldırabilecek ve sök-tak işinde çok pratik olduğu için.
Bu arada Hotswap nedir? konusunda merakı olan arkadaşları geç bilgilendirdiğim için affınıza sığınarak ufaktan bir açıklamada bulunayım: Bu özellik sata3 çoklamaya ve sistem kullanım halindeyken rahat rahat ssd, optik sürücü, mekanik disk takmaya/sökmeye yarayan bir sistem.

Hocam aslında küçük bir kasa değil ama üst-alt şeklinde 2 bölmeli. üst kısım Mobo ve bileşenler alt kısım ise bilimum drive, psu, Hotswap ve kablo organize etmek için bulunan kısım. Görüntüsü ve pratikliği beni cezbettiği için yöneldim, yapacağım ağır işleri kaldırabilecek ve sök-tak işinde çok pratik olduğu için.
Bu arada Hotswap nedir? konusunda merakı olan arkadaşları geç bilgilendirdiğim için affınıza sığınarak ufaktan bir açıklamada bulunayım: Bu özellik sata3 çoklamaya ve sistem kullanım halindeyken rahat rahat ssd, optik sürücü, mekanik disk takmaya/sökmeye yarayan bir sistem.
Air 540 tarzı bir şey düşünmez misin? :)

Air 540 tarzı bir şey düşünmez misin? :)

Aslında düşünmedim değil ve elime mezurayı alıp karşısına oturdum ve şunu sordum kendime " Bir kaç santim daha dar olan bir kasada ne sunuyor da bu kadar pahalı? " Açıkcası çalışma alanı konusunda rahatsızlık verecek tipten bir kasa. Free space olarak bakıldığında tabi 320mm GFX kart ya da tam olarak 170mm heatsink kullanmayacağım ama bana kasanın içinde rahatca çalışabileceğim bir alan da sunması gerekiyordu " Zaten fiyatı da +/- 150TL fazla " dedim ve vazgeçtim.

Aslında düşünmedim değil ve elime mezurayı alıp karşısına oturdum ve şunu sordum kendime " Bir kaç santim daha dar olan bir kasada ne sunuyor da bu kadar pahalı? " Açıkcası çalışma alanı konusunda rahatsızlık verecek tipten bir kasa. Free space olarak bakıldığında tabi 320mm GFX kart ya da tam olarak 170mm heatsink kullanmayacağım ama bana kasanın içinde rahatca çalışabileceğim bir alan da sunması gerekiyordu " Zaten fiyatı da +/- 150TL fazla " dedim ve vazgeçtim.
Fiyatı boş ver de, ben çalışma, kurma oalrak dar diye istemem HAF XB almanı. Air 540 hoşuna gitti mi?

Fiyatı boş ver de, ben çalışma, kurma oalrak dar diye istemem HAF XB almanı. Air 540 hoşuna gitti mi?

Hocam tabiki de hoş bir kasa tipine kılığına bakınca gayet efendi ve düzgün duruyor; amma velakin iş pratik olmaya gelince " ben bu kadar ufağıyla uğraşamam, o kadar çok sök tak yapamam, hele ki sürekli kasayı bir oraya bir buraya hiç yatıramam " diye düşündürdü bu kasa. Hocam bir yanlış anlaşılmadan ötürü affınıza sığınıp Air 540'ın Haf XB Evo'ya göre daha dar olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca öneriniz için de çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı