Cooler Master HAF912 Kasaya Pleksi Uygulaması

AhmetBey07

Hectopat
Arkadaşlar bayağı eski bir model olan HAF912 kasam var. Ben bu kasadan bayağı memnunum gerek malzeme kalitesi gerek görseli gerek büyüklüğü. Ama tek memnun olmadığım yönü kasanın eski bir kasa olmasından dolayı yan tarafında cam yoktu. Bende pleksi kestirmek istedim. Yaklaşık 5-6 kişiye sordum ama ya 100 dediler ya 150 hiç arasını söyleyen olmadı. Babama da söylediğimde benim tanıdığım bir arkadaşım var dedi. Ölçüleri verdik ve adama kestirdik. Ve sadece babam 20TL'ye kestirdi.
Sonra akşam babam pleksiyi eve getirdi. Ben zaten önceden kasada delikler açmıştım. Sadece pleksiyi delmek kalmıştı. Onu da işaretleyip doğrama tahtasının üstünde deldik. Son olarak jelatinleri söktüm ve sonunda kasaya taktım ve bir şey fark ettim. O da pleksi aşırı fazla toz tutuyor ve su lekesi bırakıyor. Bunları da şöyle engelledim. İlk başta elime mikrofiber bez alıp bu bezi ıslattım ve pleksiyi sildim sonra da elime gözlük bezi alıp kuruladım ve sıfır gibi oldu. Son olarak bakınca biraz uzun almışım ölçüyü ama tek derdimiz o olsun. Şimdide aşağıda görselleri paylaşıyorum:
Akşam çektiğim fotoğraf:

1628315310071.png

Sabah çekiğim fotoğraf:

1628315371111.png

Kasaya pleksiyi montajlarken kullandığım vida:

1628315525810.png

Bence bu fiyata mükemmel oldu. Sizin de görüşlerinizi bekliyorum.
@flitttermice

Yeni konular

Geri
Yukarı