Cooler Master i71C RGB Bağlantısı

Gryphon4040

Centipat
Arkadaşlar İşlemci soğutucusunda ayrı olarak RGB için farklı bir giriş var mı? Yoksa soketin az üstündeki giriş yerine taksam RGB’de çalışır mı? Bu arada soğutucu: Cooler Master i71C

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar İşlemci soğutucusunda ayrı olarak RGB için farklı bir giriş var mı? Yoksa soketin az üstündeki giriş yerine taksam RGB’de çalışır mı? Bu arada soğutucu: Cooler Master i71C
2 adet kablo var, biri fan için diğeri RGB header için, bunu ya anakarttaki rgb headera bağlayacaksınız, ya da paket içindeki rgb kontrolcu vasıtasıyla güç vereceksiniz.
414787

İmzayı değiştirmemişim anakartı yeni aldım da MSI P55A-G55, tabi bana sorduysanız. :)

Son düzenleme:
Tabi ki, asıl amaç aslında direk anakarta yada kontrolcüye bağlamak, anakartında rgb desteği olmayan ve kontrolcüsü olmayanlar için o küçük düğmeli kontrolcüyü PSU'ya bağlayarak ledler için güç çekmeniz gerekiyor, eğer kontrolcünüz veya anakartınız desteği varsa o ekstra kontrolcü ve kabloya ihtiyacınız yok demektir.Yukarıda ki resimde belirttiğim cpu fanından çıkan 4 pinlik çıkışı bağlamanız yeterli olacaktır, sakın cpu fan pinini bağlamayın da 😆 oda 4 pin çünkü.

Tabi ki, asıl amaç aslında direk anakarta yada kontrolcüye bağlamak, anakartında rgb desteği olmayan ve kontrolcüsü olmayanlar için o küçük düğmeli kontrolcüyü PSU'ya bağlayarak ledler için güç çekmeniz gerekiyor, eğer kontrolcünüz veya anakartınız desteği varsa o ekstra kontrolcü ve kabloya ihtiyacınız yok demektir.Yukarıda ki resimde belirttiğim cpu fanından çıkan 4 pinlik çıkışı bağlamanız yeterli olacaktır, sakın cpu fan pinini bağlamayın da 😆 oda 4 pin çünkü.
aynı konu ile alakalı bir sıkıntım mevcut konu açtım rica etsem benim konuma da bakarmısınız

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı