Cooler Master MasterAir MA610P vs Arctic Freezer 34 Duo

orcun299

Centipat
Merhaba, 1 ay önce yeni bir sistem kurdum içinde AMD Ryzen 5 3600 var. Özellikle yük altındayken 95 dereceye kadar çıkıyor bundan dolayı da tam performansta çalıştıramıyorum. Üstünde stok soğutucu var. Bu soğutucuyu havalar iyice ısınmadan değiştirmek istiyorum. Başlıkta belirttiğim iki soğutucu arasında kaldım. Arctic ilk tecihimdi aslında ama şu an hiçbir yerde stok yok. Sizce stoğa gelmesini beklemeye değer mi yoksa aynı performansı diğer soğutucudan da alabilir miyim?

Bence beklemeye değer, fiyatları iyice arttı. Bu ikisi arasından MA610P tercih ederdim ama.
İdare etmelik CPB ayarınızı kapatabilirsiniz bu arada.

Merhaba, 1 ay önce yeni bir sistem kurdum içinde AMD Ryzen 5 3600 var. Özellikle yük altındayken 95 dereceye kadar çıkıyor bundan dolayı da tam performansta çalıştıramıyorum. Üstünde stok soğutucu var. Bu soğutucuyu havalar iyice ısınmadan değiştirmek istiyorum. Başlıkta belirttiğim iki soğutucu arasında kaldım. Arctic ilk tecihimdi aslında ama şu an hiçbir yerde stok yok. Sizce stoğa gelmesini beklemeye değer mi yoksa aynı performansı diğer soğutucudan da alabilir miyim?

Bence Arctic soğutusunun gelmesini bekle çünkü herkes benim gibi R5 3600 için Arctic Freezer Duo 34e-sport u öneriyor.

Bütçe ve kasanıza göre bunlara bakabilirsiniz açıkçası daha mantıklı:

Bende şu an stok kullanıyorum. Çekirdek hızını düşürmekte buldum çözümü. Stok soğutucu anlık yükselmeleri önleyemiyor. Fan ı %100'de çalıştırmak da çözüm oldu benim için ama ses rahatsız etti. Kasada arkada 12cm egzoz bir de önde 12 cm fan var.

Bence Arctic alma AM4 soketi ile tam uyumlu değil açık bırakıyor biraz işlemciyi. Benim önerim fuma 2 veya noctua D14, ama noctuanın kötü gözüktüğünü ya da pahalı olduğunu düşünüyorsan fuma 2 idealdir. İlla RGB olsun diyosanda MA610P alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı