Çözüldü Cooler Master Masterliquid LC240E RGB kontrolü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Player_7659

Hectopat
Merhaba, başlıkta da belirtmiş olduğum gibi Cooler Master Masterliquid LC240E sıvı soğutucusuna sahibim. Soğutucuyla beraber gelen RGB kontrolcüsü üzerinden renk ayarı yapıyordum fakat kontrolcü kasa içinde olduğundan dolayı ayarı yapmak için sürekli kasayı açmak zorunda kalıyordum. Bu soğutucunun RGB kontrolünü anakarta bağlayıp bilgisayar üzerinden yapmak mümkün müdür? (Not: Anakartımın modeli MSI Z370 GAMING Plus )

Çözüm
51884wPd61L._AC_SY400_.jpg

Destekli görünüyor.
Soğutucunun ışık bağlantısını yükler misiniz? Büyük ihtimalle 4 pin RGB ama emin olalım.
Anakart üzerinde de bir adet JRGB yani RGB 4 pin başlığı bulunmakta.
Screenshot_20201026-113704~2.png

Sol alt kısımda görebilirsiniz.

Bu arada çoklayıcı resmini de yükleyin, başka önerim de olabilir.

Evet, dediğiniz gibi soğutucunun ışık bağlantısı 4 pinli. Elimde bulunan montaj kitapçığını göndermiş olduğum resimdeki gibi.

Dosya Ekleri

• Cooler-Master-ML240L-RGB-Manual.jpg
    Cooler-Master-ML240L-RGB-Manual.jpg
    141,5 KB · Görüntüleme: 42
Dediğim yerdeki RGB girişine oklar denk gelecek şekilde takabilirsiniz.
Bu arada kontrolcü üstünde reset tuşu yuvası da olmali. Eğer varsa onu takıp reset tuşu üzerinden de yapabilirsiniz.
Çözüm yönteminizi tam olarak anlayamadım. Benim amacım cpu heatsink ve 2 tane fanın RGB çoklayıcısını anakartın uygun bir portuna bağlayıp bilgisayarda MSI MysticLight gibi RGB kontrolü yapan bir uygulama üzerinden ayarlamalarımı yapmaktı. Bu dediğime yönelik bir çözüm öneriniz var mı? Tabi eğer bu dediğim işlemin yapılabilmesi mümkün ise.

Elinizdeki çoklayıcıdan anakarta tek kablo şeklinde giden ve üstünde MSI yazan bir kablo olmalı.
Hayır. Kablonun üzerinde Cooler Master logosu var. Benim sorduğum bu değildi. Modelini de belirtmiş olduğum Cooler Master Masterliquid LC240E sıvı soğutucum MSI MysticLight yazılımı tarafından destekleniyor mu, desteklenmiyor mu? Çünkü amacım belirtmiş olduğunuz gibi çoklayıcı kabloyu JRGB1 pinine bağlayıp MysticLight yazılım tarafından kontrol etmek.

Geri
Yukarı