Cooler Master Masterliquid ML240 ısınma sorunu

Birde dragon centerda Pump fan, CPU fan ve sys fan var. Bunlardan Sys fan arkadaki egzos fanı gösteriyor sanırım. Fakat radyatördeki 2 fan CPU fan mı? pump fan hangisi oluyor o zaman ? CPU fan zaman zaman resimdeki gibi 0 rpm gösteriyor onun dışında 900 rpm.

Fan bağlantıları yanlış yapılmış olabilir, SYS fan kasa fanları olacak. PUMP pompa olacak, CPU fan radyatöre.

Son düzenleme:
Fan bağlantıları yanlış yapılmış olabilir, SYS fan kasa fanları olacak. PUMP pompa olacak, CPU fan radyatöre.
yani sys fan öndeki fanlar ve arkadaki egzos fanı gösterirken, cpu fan radyatör üzerindekiler demi hocam? pump fan ise bizim göremediğimiz işlemci soketi üzerindeki parçanın içinde küçük bir fan sanırım ?
Arkadaşlar araştırdıkça kafam karışıyor. Bazı yerlerde 10700K için 240mm soğutucunun yetersiz kalacağından bahsedilmiş, bazı yerlerde cougar panzer G nin hava akşının iyi olmayıp başka kasa önerenler olmuş, kimi yerde de egzos fanın değişmesi gerektiği söylenmiş. 10700K için 240mm yetersiz mi gerçekten ?
Arkadaşlar, kasanın ön panelini çıkardığım zaman oyundayken işlemci 65-70 seviyelerine düşüyor. Ön kapağı çıkarmadan bir çözüm yok sanırım. Kafama takılan bir konu var. Sıvı soğutucunun fan özelliklerinde 1800rpm olduğu yazıyor, fakat dragon centerda CPU FAN 2300rpm de çalışıyor. Bu nasıl oluyor ? Normalde CPU FAN ın maksimum 1800RPM olması gerekmez mi?

Son düzenleme:
Bende de aynı sıkıntı vardı şöyle çözdüm pompanın kablosunu AIO_PUMP'a taktım. Radyatörün fanlarının yönlerini çevirdim [dışarıdan hava alacak şekilde ayarladım. BURASI ÇOK ÖNEMLİ] radyatörlerin fanlarını tek porta dönüştüren kabloyla birleştirip kabloyu CPU_FAN yuvasına taktım ısınma sorunum düzeldi.

Bende de aynı sıkıntı vardı şöyle çözdüm pompanın kablosunu AIO_PUMP'a taktım. Radyatörün fanlarının yönlerini çevirdim [dışarıdan hava alacak şekilde ayarladım. BURASI ÇOK ÖNEMLİ] radyatörlerin fanlarını tek porta dönüştüren kabloyla birleştirip kabloyu CPU_FAN yuvasına taktım ısınma sorunum düzeldi.
Merhabalar hocam, sene başından beri ailevi nedenlerden pc ile ilgilenemediğimden konuyu da boşlamak zorunda kaldım, fakat artık pc ile ilgilenebileceğim.
iki sorum var;
1. Sizin radyatör kasanın önünde mi yoksa tepesinde mi?
2. fanları tek porta dönüştüren kablo nasıl bir şey ve nerden bulabilirim?
hayır ön kapak cam

Merhabalar hocam, sene başından beri ailevi nedenlerden pc ile ilgilenemediğimden konuyu da boşlamak zorunda kaldım, fakat artık pc ile ilgilenebileceğim.
iki sorum var;
1. Sizin radyatör kasanın önünde mi yoksa tepesinde mi?
2. fanları tek porta dönüştüren kablo nasıl bir şey ve nerden bulabilirim?

hayır ön kapak cam
PWM çoklayıcı diye geçer ibternetten teminini gerçekleitirebilirsiniz. Radyatörü üste koyun.

Geri
Yukarı